Компютърна проверка на зрението

  • 3 098
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 328
Здравейте! Интересувам доколко компютърната диагностика на зрението дава точна представа дали са ни нужни очила с диоптер или не? Например напоследък Гранд оптикс са пуснали безплатни прегледи с апарат.
Преди няколко години ми бяха правили компютърна диагностика(в друга оптика), но се оказа, че не даде верни резултати, затова и посетих очен лекар в поликлиника, който след стандартния преглед, ми разшири зениците с капки. Досега 3 пъти съм ходила на очен лекар...и трите пъти ми разширява зениците с капки и после цял ден си е зле #Crazy. Та ми се ще да събера мнения доколко мога да се доверя на съвременната компютърна диагностика в оптиките? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 253
Здравейте!В момента във верига оптики GRAND-,JOY-,KIDS-Optics се провежда скринингово изследване на основни зрителни функции с помощта на апарати за анализ на фирмата ESSILOR.Изследването има само ориентировъчен характер за установяване на нарушения без да дава диагноза или точни диоптри.Естествено при установяване на проблем ще бъдете прегледани безплатно от лекар офталмолог.Инициативата ни е подарък за нашите клиенти  до края на мес.май по повод нашия 10-годишен Рожден Ден.
Що се отнася до компютърното изследване при очния преглед-извършва се с апарати за изчисляване на Вашите диоптри,което може да бъде интерпретирано и използвано само от очния лекар при изписване на рецепта.Заповядайте,за да се възползвате от нашите предложения!

# 2
  • Мнения: 328
Благодаря, Д-р Петрова Peace А смятате ли за нормално при всеки преглед при офталмолог да се капят капки за разширяване на зениците?

# 3
  • Мнения: 253
Здравейте!За съжаление има случаи,при които разширяването на зениците е единственият начин да сме сигурни във Вашите диоптри.Може би Вие сте един от тях!А и ако се прегледате последователно при няколко различни офталмолога,би могло всеки от тях да иска да си проведе самостоятелен независим преглед,което довежда до неколкократни процедури на разширяване на зениците.Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт