Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Мини готварски печки – мнения

• 85 095
  • 119
  •   1
Отговори
Здравейте! Чувала съм доста негативни мнения за т.нар мини печките (че се развалят бързо...), но аз съм решила, че искам точно такава (заради ограниченото място и поради липса на финанси за вградена фурна).
Разгледах в интернет и като цяло срещам марки като Дипломат, Даволин, Елдом, като Елдом са с едни от високите цени. На Дипломат ми допадна тази http://mini-furna.pazaruvaj.com/diplomat/lx-3560-p45911948/ , защото е на добра цена и е с голям обем 39л.

Има ли някой, който да е довлен от определена марка мини печки?

Последна редакция: нд, 25 окт 2015, 09:56 от Редактор*

# 1
Нашата е мини, някаква куча марка, сега ще погледна-Волтел.Ами, доволна съм, един бързозагряващ котлон,един нормален, фурната се държи прилично.Далеч съм от мисълта да препоръчвам марка, включвам се по-скоро по повод на това, че бързо се разваляли.Еми, нашата е вече на 7-8 години и не е мръднала.Не виждам логика да се развалят-разликата с другите е в мащаба на фурната, а и голяма част имат под фурната още пространство, където обикновено хората държат тигани...Е и големите имат повече функции.Лично за себе си съм се убедила, че разнообразните програми на пералнята са за красота, а функциите на телефона след първоначалното зарибяване си стоят неизползвани.

# 2
Здравейте, имам позната, която работи в голяма верига за техника. Препоръча ми за мини фурна марка Даволин или Беко, давали най-малко дефекти. Купих Беко за апартамента на сина ми, но беше скоро и още нямам впечатления.Успех!

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
Енергоемки са им фурните.
Нямат никаква изолация на вратата на фурната.
И да, чупят се, но не повече или по-малко от всяка друга фурна (свободно стояща или вградена).

# 4
  • София
20 години ползвах Раховец. Миналото лято му изгоряха котлоните и си купих пак малка печка.
Турска е - Гамалукс. 2 котлона, единия бързонагряващ, но двата не могат да работят едновременно. Това не ми пречи, а е и по-сигурно да не натоварва ел. инсталацията.
Фурната е по-голяма от другите мини-печки. Просто отзад има нещо като гърбица и влиза кръгла тава от голяма печка. Пече хубаво и бързо изпича готвеното. Сладкиши почти не правя, но и те стават.
Обичам да купувам турски електо уреди. Качествени са за цената си. Произвеждат се като съпътстващо производство във военните им заводи.

# 5
Като начало, моето мнение е че няма шанс една домакиня да употребява едновременно 4 котлона. следователно и два са достатъчни. 16 г. ползвахме раховец 01 като само веднаж смених единия котлон - след тези години дори я продадох. От 2006 ползваме подобен модел
дипломат
http://www.technopolis.bg/b2c/details/706123/P11100601/Gotvarska … LOMAT-DPL-WM-20CE
или това
http://www.technomarket.bg/products/09011702/diplomat-201-l

- дали е елдом или дипломат керамичния плот е подобен по параметри
Логиката ми е  
- Керамичния плот е по лесен за почистване / изпитано / не трябват шпакли и препарати а редовно почистване
- фурната не трябва да е голяма / не всеки ден печем по една плешка или бут /
- отделението най долу на класическите печки рядко се използва, а събира само прах.
За целта един шкаф от ПДЧ върши по добра работа.
- Грил пък съвсем рядко се прави, навсякъде се предлагат пилета на грил.Няма нужда да цапам и печката. Значи е излишен.

Така че, от 2006 г ползвам Дипломат - керамичен плот, без грил. Купена от Практикер / не че има значение, но им бяха първи продажби и не знаеха дали ще ги продадат /
До тук 6 години без проблеми.

Та това е добрата комбинация според мен - малка печка с КЕРАМИЧЕН ПЛОТ със шкаф отдолу

Всеки си преценява....

# 6
  • София
Аз лично не бих дала 400-500 лв за такава малка печка.. просто ми се виждат похабени.. но всеки си има мнение де Simple Smile

# 7
Zolka , разгледах печките Волтел и даже си харесах една за 200лв, но марката я предлагат само във верига магазини,намиращи се в Хасково, Свиленград,Харманли. На този етап само се информирам, но ако не харесаме нищо в познатите магазини за техника,бих си направила една разходка и да си взема печка  Crazy Mr. Green

Шани, доста от печките са с енергиен клас А (поне така пише). Какво разбираш под изолация на вратата (за да знам какво да търся). На някои от харесаните модели пише с двойно стъкло на вратата. Това ли имаш в предвид?

dikobraz,400-500лв ми идва в повече като цяло, да не говорим за мини печка. Аз ако имам 500лв ще си взема вградена фурна  Party . Благодаря ти все пак  bouquet

# 8
както казах - всеки преценява сам.
 По скоро въпросът е -  колко пъти ще използвате тази вградена фурна в пълна степен.

Успех в избора - за мен лично, моето решение е най удачно, малка печка с шкаф отдолу

# 9
Zolka , разгледах печките Волтел и даже си харесах една за 200лв, но марката я предлагат само във верига магазини,намиращи се в Хасково, Свиленград,Харманли. На този етап само се информирам, но ако не харесаме нищо в познатите магазини за техника,бих си направила една разходка и да си взема печка  Crazy Mr. Green

Шани, доста от печките са с енергиен клас А (поне така пише). Какво разбираш под изолация на вратата (за да знам какво да търся). На някои от харесаните модели пише с двойно стъкло на вратата. Това ли имаш в предвид?

dikobraz,400-500лв ми идва в повече като цяло, да не говорим за мини печка. Аз ако имам 500лв ще си взема вградена фурна  Party . Благодаря ти все пак  bouquet

Те Волта фалираха.В момента им разпродават имуществото на търг.Всъщност може и да е свършил търга де.Та изобщо не знам имат ли още магазини.В Димитровград нямат със сигурност.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното

двойно, тройно... все си е стъкло. Няма изолация.

Виж вратата на една обикновена или за вграждане фурна. Има 2 стъкла и помежду им има излолация.

Колкото до марките - едно и също е всичко. Под всякаква марка сме ги виждали и поправяли тези мини-печки. От вътре са 1:1 помежду си.
И няма нагреватели (тези пръчките дето са вътре в камерата на фурната) за тези печки. Няма, не се внасят.

Обърнете внимание на предложенията на дикобраз. ТОВА си заслужава.

# 11
Zolka ,добре че ми каза, но защо тогава им функционира сайта newsm78

dikobraz,Шани благодаря ви отново. Почвам да се замислям за по-хубава мини печка,но на изплащане Blush , защото явно дали за 100 или 200лв е все тая-въпрос на късмет колко бързо ще се развали.

# 12
Zolka ,добре че ми каза, но защо тогава им функционира сайта newsm78

Знам ли и аз.Ако имат телефони може и да се пита...

# 13
  • София
Готвя на Кьортинг с два обикновени котлона от 10 години - не е мръднала. Единствената ми мъка е, че не се събират големите кръгли тави за погачи, добре че рядко ме хващат мераци за месене.
Взела съм си и един шкаф от чам за тавите отдолу, екстра си е готвенето.

# 14
  • до най-прекрасния мъж
Имам печка Дипломат, но не с керамичен плот, а с котлони. На времето взех най-евтината, която намерих, за да я пробвам. Реших да видя дали става и да си купя после с керамика. Ами не ми хареса - плотът отгоре е на петна, въпреки че я чистя постоянно, просто такъв е материалът. Фурната също не е стока откъм качество на материала - евтинее. Като работи фурната, отзад има дупка, през която излиза парата от готвеното - кофти е измислено и това. Иначе си работи и за малко място не е лоша. Сега е на вилата и ми върши страхотна работа. Котлоните са сравнително силни и бързи, фурната не пече лошо, но ако се ползва интензивно, няма да изкара дълго. Сравнявам я с новата ми вградена фурна и керамични котлони, от които съм доволна много повече.
Ако трябва да обобщя - по-добра е от старата Мечта на мама, но е на светлинни години от новия ми Еуролукс.
Пропуснах да кажа, че котлоните са два и не могат да работя едновременно. А така също и че единият изгоря още през първата година, смениха го, работи. Малко ми задира и вратичката на фурната при затваряне и отваряне, когато върху котлона имам по-голяма и тежка тенджера.

# 15

двойно, тройно... все си е стъкло. Няма изолация.

Виж вратата на една обикновена или за вграждане фурна. Има 2 стъкла и помежду им има излолация.

Колкото до марките - едно и също е всичко. Под всякаква марка сме ги виждали и поправяли тези мини-печки. От вътре са 1:1 помежду си.
И няма нагреватели (тези пръчките дето са вътре в камерата на фурната) за тези печки. Няма, не се внасят.

Обърнете внимание на предложенията на дикобраз. ТОВА си заслужава.

Нали някои от цитираните марки са българско производство?Какво значи тогава,че не се внасят нагреватели?И за тях ли?

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
не говоря за печки Дипломат.

А за Волтел-и и подобни марки.

# 17
  • София
Ще побутна темата малко напред.
В момента има промоция в Метро на  Diplomat LX 3560:

Дано някой, който има такава, си каже мнението.
Интересно за тази печка е, че в брошурата на дипломат не споменават за енергиен клас.
В някои магазини го пишат А, в други - В.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2012, 11:38 от miss piggy

# 18
Привет, ще следя темата, че Раховецът ми изнемогва вече  ooooh!

# 19
  • France
Преди години изхвърлих "Мечта"-та на мама / до сега ми е сърдита  Shocked/ и й купих Беко с два котлона. До сега работи, но не ми харесва как пече. Също така, докато работи фурната не се пуска дори един котлон....

# 20
Ще побутна темата малко напред.
В момента има промоция в Метро на  Diplomat LX 3560:

Дано някой, който има такава, си каже мнението.
Интересно за тази печка е, че в брошурата на дипломат не споменават за енергиен клас.
В някои магазини го пишат А, в други - В.
Какво точно те интересува?
Майка ми има такава и е много доволна,Тя обича да  готви на фурна и почти всеки ден се ползва.

# 21
  • София
Точно това ме интересуваше - дали фурната пече добре.

# 22
Отново ще препоръчам - печка с керамичен плот.
по бързо загрява и особено по лесно се чисти.
Изпитано - без препарати.

# 23
Ako можеше и да препоръчаш откъде да се вземат паричкииииии Joy
Момичето ясно е написало,че и финансите са проблем.Иначе спор няма,ама пък толкова пари за една мини фурна? newsm78

# 24
  • София
От по-евтините фурни попаднах на тези:

NEO OV-45 B/В1 в Техномаркет за 129 лв

Arielli C-43-2WRC technika.bg за 131 лв

Има и по-евтини, но са с по-малък обем на фурната.

# 25
Я да споделя и моя опит от такава печка- ако имам повече пари и място, ще си взема нормална печка. Преди около 7 години я взехме и досега работи но:
- Шани е права за изолацията на вратата-в горния ляв ъгъл сякаш липсва уплътнение и още отначало точно там се захаби от парата, която излиза.
- копчето за газовия котлон се развали още първата година и от тогава паля със запалка.
- Частта, която е върху долните реотани е леко крива и съответно всичко, което пека е на една страна-лек е наклона, но аз го виждам. Иначе пече добре-аз досега само такава съм ползвала де Blush
- Няма много програми за печене-например вентилатор / казват, че бил много полезен /
- Някак грубо е направена, не е изпипана
- Никак не е икономична-ако готвя на бързонагряващия котлон, сметката за ток чувствително се повишава.
Като цяло не са много проблемите, но ако така или иначе ще даваш пари-по-добре дай малко повече, но си вземи нещо качествено.
Моята е на Дипломат с 2 котлона-на газ и на ток-дано съм ти била полезна Peace

# 26
Ako можеше и да препоръчаш откъде да се вземат паричкииииии Joy
Момичето ясно е написало,че и финансите са проблем.Иначе спор няма,ама пък толкова пари за една мини фурна? newsm78

за пари - съответните институции.
Днес я видях на живо - за 120 лв и ако наистина имам нужда от печка, въобще няма да се замислям.
120 лв са 25 кутии цигари - за някой на месец...

# 27
Здравейте Simple Smile
Току-що си купих печката Diplomat LX 3560 (сивата), доста симпатично ми стои между шкафовете в кухнята, ще свърши работа Simple Smile

Едно не разбирам само, пуснах фурната първоначално (около 30 мин. загряване), за да се изпарят там каквито препарати има фабрично от вътрешната страна. Пуснала съм само фурната, а големият котлон е загрят толкова, че мога да си изпека филийка на него без проблем - пари ме като го пипна. Защо, аджеба? Котлконите ми са на нула и двата  Shocked
Някой, който е ползвал тази печка, може ли да обясни? Може да се нагрява от фурната, ама чак пък толкова  Grinning Дали е бонус, или си харчи ток и си е включен?
Чудим му се и се маем всички  newsm78

# 28
  • до най-прекрасния мъж
И аз имам такава на вилата - нагрява си доста. Не ти харчи допълнително ток.

# 29
Пуснала съм само фурната, а големият котлон е загрят толкова, че мога да си изпека филийка на него без проблем - пари ме като го пипна. Защо, аджеба? Котлконите ми са на нула и двата  Shocked
Някой, който е ползвал тази печка, може ли да обясни? Може да се нагрява от фурната, ама чак пък толкова  Grinning Дали е бонус, или си харчи ток и си е включен?
Чудим му се и се маем всички  newsm78
липса на изолация. Laughing

# 30
печката е супер  Twisted Evil поне за момента. Котлонът не е никакъв проблем. Препоръчвам я  Crazy

# 31
Здравейте доволни ли сте от тази печка  - Diplomat LX 3560?

# 32
И моят Раховец умира.
За 2 години (откак е заспала темата) някои от вас вече имат нови печки и мнения.
Споделете!
Искам мини готварска печка с керамичен плот.
Попадам само на Дипломат и Елдом.
Има някакви, за мен еднакви, но с разлика от 7-8 лв в цените. И някакви разлики в букви и цифри на показателите. Обаче аз изобщо не се ориентирам в цифри и букви.  #Crazy

# 33
Единствено ми допадат мини печките на  "Дипломат" и "Елдом".
Сравнявам:

http://boileri.net/8/16/10.html
- Тегло [kg] 24  Peace
- Чугунени плочи
- Фурната е с изолация (вата)
- Вратата е с две стъкла (изолирана)
- Надежден траф (захранване)

https://zora.bg/crown/gr45b/23046
- Тегло с опаковка: 12.250 кг.  Mr. Green
- ? плочи
- Няма изолация около фурната
- Вратата е с единично стъкло
- ................................................  Sad

Не на последно място е важно формата и мощността на нагревателите.
https://www.google.bg/search?q=%D0%BD%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0 … D1%80%D0%BD%D0%B0

# 34
  • до най-прекрасния мъж
Писала съм мнение относно Дипломат преди 3 години, но понеже мина доста време, бих искала да допълня. Освен вече споменатите в първия ми пост дефекти, по печката изби ръжда отвън. Не очаквах толкова бързо да се скапе. Иначе работи, но външния й вид е отчайващо зле. А металът, който е отгоре, около котлоните, вече не прилича на нищо - седи на по-светли и по-тъмни петна, все едно съм я поляла с нещо избелващо.

# 35
  • София
Моята от преди 2 -3 год. още работи без проблеми.
Черна е и не личат петна  около котлоните.
А Скъпия готви често - при него ври, клокочи и се пени навсякъде.
Периодично я почиствам с пяна за фурни от Лидл, понякога само с техните домакински мокри къпрички.
Няма ръжда и  не се е разваляла.
И чамовия шкаф под нея си е здрав.
От понеделник в Кауфланд ще има малка, черна Краун за 70 лв. Отгоре е с един котлон, има и грил.
Но само на брошурата я гледам, не знам за на живо.

# 36
  • до най-прекрасния мъж
Възможно е новите да са по-качествени. Моята е иноксова около котлоните и сиво боядисана ламарина отстрани /там се появи ръждата/, но аз я взех преди 9 години. Честно казано петната нямам представа от къде се появиха, за това го отдавам на некачествен материал. Пропуснах да кажа, че и уплътнението ми се разлепи. Пък не е като да съм мундар и да не пазя. От 5 години е на вилата, а там се ползва 1 път седмично. Явно първите партиди са били с лоши материали. Като цяло, не бих дала 450 лв за Дипломат с керамичен плот, ако силно не се налага. Пак казвам, възможно е новите да са по-качествени, нямам наблюдения.

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
Единствено ми допадат мини печките на  "Дипломат" и "Елдом".
Сравнявам:

не се заблуждавай. Болкук са вече и те.

# 38
Благодаря! Но аз искам с керамичен плот. Не с котлони.
Има 3 български и нито една вносна. Поне не открих.
http://technika.bg/product/8666/gotvarska-pechka-eldom-201vf.html
http://www.technopolis.bg/bg/Electric-cookers/Cooker-DIPLOMAT-DP … -WM-20CE/p/706123
и
 https://zora.bg/finlux/fov-53cp/24168

Последна редакция: нд, 25 окт 2015, 08:45 от Знаток

# 39
До колкото знам , един познат който се занимава с внос на бяла техника втора употреба каза че  по на запад нямат мини готварски печки.
Аз съм с една Терма от 20 години и пак ще си взема такава- но тя е с газов котлон. Може да провериш в сайта им дали предлагат и други модели

# 40
Благодаря! Но аз искам с керамичен плот. Не с котлони.
Има 3 български и нито една вносна. Поне не открих.
http://technika.bg/product/8666/gotvarska-pechka-eldom-201vf.html
http://www.technopolis.bg/bg/Electric-cookers/Cooker-DIPLOMAT-DP … -WM-20CE/p/706123
и
 https://zora.bg/finlux/fov-53cp/24168
Знаток,
Третата не е българска, а китайска.
(Тегло с опаковка: 12.700 кг.)
Направила съм сравнителна характеристика м/у подобни предлагани на пазара.
Първата е ОК спрямо "Неръждаем плот (панел) и страници боядисани в цвят INOX"
Ако тази печка е за вила, село, т.е. не ежедневно ползване,
то бих закупила тази "Дипломат" за 140лв:

http://olx.bg/ad/gotvarska-pechka-diplomat-dpl-bm20ce-ID5tIYC.html#fbd7051423

Без да се замислям купувам за 260 лв това:

http://olx.bg/ad/furna-za-vgrazhdane-neff-s-keramichen-plot-ID5t … c.html#fc77306e3f

# 41
  • с/у ОколоМръсТното

поправи си го.
Дори сложи бързонагряващи плочи. Ще стане в пъти по-добър и надежден от това, към което се насочваш.

# 42
Имам мини фурна, купувана миналата зима от Лидл. Без котлони, само фурна. Иначе в кухнята ползвам газови котлони, така че тази идеално ме устройва.

Събирам кръгла тава с диаметър 26-27 см. Устройва ме. Обема е малък, бързо затопля и е икономична. Има и вентилатор. Най-голямата ми радост беше, че големия ми глинен гювеч се събира вътре, с обърнат надолу капак, тъй като него най-често го ползвам за мръвки.

Пече и готви всичко идеално.

В кухнята имам шкаф, в който е газовата бутилка - 14литра, отгоре дупка и на плота-газовите котлони. Преди тази минифурна на Силвъркрест имах някаква куча марка Нико, от Гърция ми бяха пратили, но й се развали вратичката и се наложи да търся нова.
Тези Дипломат и др. не ми пасваха по размер, идваха твърде високи за мястото..

Тази година пак пускаха подобни минифурни в Лидл, но с намалена мощност, заради някакви европейски изисквания и съответно не печеше добре-по споделени мнения от темата за Лидл.

# 43
Доскоро ползвах раховец. Майка ми също цял живот е ползвала раховец. Преди няколко месеца си купих мини печка на Елдом с керамични котлони. Мога да кажа, че съм доволна за момента. Печка като печка. Аз лично предпочитам мини печките, защото както каза една потребителка преди мен, рядко ще ти се наложи да използваш повече от 2 котлона или да печеш няколко ястия наведнъж. или поне на мен рядко ми се налага.
Елдом са български печки, мака ми също си взе преди няколко години, но с нормални котлони и също е мн доволна.
Единствено съжалявам, че си взех с вентилатор, защото отзад не опира плътно до стената, но мъжът ми постави плот и сега всичко е ок(а и хич не знам този вентилатор кога е желателно да се включва, но това е др тема)

# 44
  • Варна
Здравейте и аз съм пред същата дилема..След като раховеца предаде богу дух..За съжаление нямам място за нормална печка,освен ако не е с издърпване като чекмедже,но уви цената там скача до граници,който за момента са ми непосилни.
Събирам мнения и съвети за този тип печки,но търся с повишен обем 48+литра.
Гледам два модела
1) https://zora.bg/finlux/fov-53cp/24168
2) http://elekom.bg/index.php?main_page=product_info&cPath=5&products_id=572
Срещам и противоречиви мнения за дипломат/елдом и съм леко скептичен ,поради срещалите се проблеми с тях.Най-много се притесних от падането на емайла върху храната,дискутирано в една от темите.
Ще съм благодарен на съвет от ваша страна,не държа точно на някои от тези два модела,но и не ми се дават много пари,тъй като срещам цени от порядъка на 500лв. за тези печки ми се вижда безумна цена.

# 45
Ето моите мнения:

Не си купувайте на ДИПЛОМАТ!

на Дипломат от най-скъпите с керамичен плот, лъскави много красиви като ги купувахме. Взехме две наведнъж за нас и на други роднини.

Още в гаранция на около има няма 2 години, печката прилича на взета от вторични суровини, вътре е тотална РЪЖДА, и отвън даже е поизбила в ъглите. Това даже е вредно за ползване вътре може да пада в яденето! А това нещо не влиза и в гаранцията...  На нашите роднини по същия начин и тяхната печка. Как може толкова некачествена изработка, струваха около 500 лв едната.

Ако някой е попадал на по качествени печки, които поне ръждясват по късно а не толкова скоро да казва...

# 46
Не си купувайте ДИПЛОМАТ!
Права сте. Нашата печка Дипломат я сменихме с голям зор по рекламация
заради ръжда и втората ръждяса още по-бързо, стана на юфка. Обръчите
около котлоните изгниха, а котлоните ги мажа с преобразовател на ръжда
и пак се появява. Цената беше около 300 лева. Яко се прецаках.
Стъклото отпред не може да се измие.

# 47
# 48
Здравейте,
мои роднини са доволни от този модел:
http://diplomat.bg/bg/product/dpl-w-20-e-173-9.html

Избрахме я заради ен.клас А, ниска цена и добра функционалност.

# 49
  • София
Сега имаме Елдом, май е по-читава от преходните 2 подобни, които не помня какви точно марки бяха. Но ако имах място бих си сложила нормална голяма печка. На Дипломат в магазина още изглеждаха по-гадно направени.

# 50
Но ако имах място бих си сложила нормална голяма печка.
Тези печки нали ги слагате в/у шкафче?
Скрит текст:
Същото място заема една нормална печка.
Миналата година мои съседи правиха ремонт на терасата си.
Искаха да купуват мини печка (449лв) http://diplomat.bg/bg/product/dpl-wm-20-ce-171-9.html
и два шкафа (50лв + 58лв)
-
Скрит текст:
-
Скрит текст:
Мястото за усвояване бе 90см. (60+30)
Вместо 1-я шкаф, закупиха пак за 50 лв такъв:
-
Скрит текст:
Печка (NEFF) за 320 лв с керамичен котлон 4-ка.
(Намерих им я от bazar. бг)
Нещо от този род:
Скрит текст:

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%9314337814 … %D0%BD%D0%B5-neff
Въобще няма да коментирам качеството на ламарина и нейната обработка, изолация...

Относно нагревателни плочи.
Едните са чугунени, а другите капсуловани (ламарина).
http://www.delta-elis.com/index.php?lan=bg&cat=3&prc=3&a … D0%BE%D1%87%D0%B8

# 51
  • София
Да, в крайна сметка  мястото не е по-малко, даже при мен повече, защото шкафа си е с с нормална височина, колкото би била печката, но ако сложа печка, ще се лиша от голям шкаф, а няма къде другаде да сложа нещата, които държа в него Wink

# 52
  • Стара Загора
Моля за спешно мнение ,търся мнения за този модел печка тип раховец http://www.rubinogip.com/index.php?page=shop.product_details& … art&Itemid=27 на хасковска фирма.Цената е 170 лв. Търся малка в която обаче да влиза нормална тава,да пече добре .Ще се ползва предимно през лято на терасата.

Другият вариант е тази http://www.borsakamini.com/rahovets/pechki-rahovets/rahovets-01 newsm78

Последна редакция: чт, 23 юни 2016, 13:30 от kokovi4

# 53
  • София
За да влиза нормална тава тябва да търсиш обем на фурната 45 л.
На големите фурните са около 50 л.
Аз имам турска, подобна на http://topmarket.bg/product/58842/gotvarska-pechka-gamalux-lx-3577-mini.html
Доволна съм,  не заема много място. Пече добре и по-бързо от големите печки.
Е, няма вентилатори и самоочистване, но за около 130 лв толкова.
Като се развали хич няма да се ядосвам - вземам пак подобна.
Преди това имах Раховец, от първите. И тя беше добра, но фурната е малко по-малка.

# 54
Imam ot Lidl s ventilator za 80 lv. Otiva s 1 tava i probva...

# 55
Според вас разумно ли е да се инвестира в мини печка с керамични котлони? Причината, поради която предпочитам малка пред голяма, е първо да спестя място, второ - загрява далеч по-бързо. А и за котлоните искам такива, които загряват бързо. Каква марка бихте препоръчали?

# 56
Вземи си отделно керамични котлони, и отделно мини фурна без котлони...пак спестяваш място..

# 57
Каква е логиката да са отделно?

# 58
А как вървят на цените на мини печки с керамични котлони? Не излиза ли по евтино да са отделно? newsm78

# 59
В диапазона 350-400 са повечето, а за поотделно не знам цени, не съм гледала.

# 60
И аз погледнах...над 400 лв са мини печки с керамични котлони. Иначе има двойка керамични котлони на 100-200 лв, в Зора ги гледах...

По принцип мини фурните пекат и работят като големите. Моята е доста мъничка, от лидл е, и ми върши работа... без котлони е, с вентилатор. Отгоре на плота имам два газови котлона..

# 61
Не знам, аз пък не съм фен на вградените уреди, така че си търся нормална печка с котлони.

# 62
  • София
аз не мога да схвана още каква е файдата да са разделени, за да  са в нормални размери ще й излезе или същото или по-скъпо, ще заемат повече място, това да имаш доста мъничка фурна също не виждам за какво ти е, освен ако във фурната не печеш само... знам ли - сандвичи...

# 63
Как, в нормалните мини фурни спокойно се събира една нормална тава... newsm78

# 64
  • София
тета написа, че нейната е съвсем мини... аз съм виждала такива съвсем малки, евтинки, без котлони, не мисля, че стават за готвене, освен ако не е за една порцийка нещо.
Има мини фурни (без котлони) с обем 10-15-20литра, тези стандартните мини печки с голям и малък котлон, са с 38 л повечето фурни.

Последна редакция: пт, 24 юни 2016, 17:11 от Angel_Dust

# 65
В грешка си. Стават, стават, и още как Laughing Ела да да те гостя свински врат..В моята минифурна от Лидл се побира глинен гювеч. Само капака му обръщам надолу, че дръжката му опира в реотаните.. Пека всякакво месо, правя мусака, пълнени чушки..абе всичко. Хич не е само за сандвичи-за тях има парти грил. Само трябва да си намериш подходяща тавичка-дали правоъгълна, дали кръгла...да се събира просто вътре.
Като имате предвид, че моята е по-малка от печки тип Раховец-те са по-дълбоки и по-широки..

Каква е файдата, всеки си знае. При мен е липса на място за нормална, тъй като отдолу ми е газовата бутилка за газовите котлони на плота-вградени. Под тях имам място да мушна само мини фурна като сегашната ми, даже Раховец не се побира. Трима човека сме, готвя съвсем нормално...

Малкия обем означава и по-бързо загряване вътре..

ПС...мини, мини....не е от най-малките лидълската ми, но е по-малка от тези на дипломат тип раховец...

# 66
20 литра, аз такова нещо не съм виждала Shocked Нямам намерение да купувам такова. 38л ме устройват.

# 67
Тава с диаметър 26-27 см. събирам аз..не помня това колко литра беше..

# 68
  • Стара Загора
в кухня имам плот и фурна за вграждане АЕG,фурната ми е с пиролиза и плота индукция.
Но ми трябва нещо са през лято за терасата ,за това търся нещо тип раховец. Място ми е ограничено,терасата е открита и зимата ще я прибирам.Днес минах през два  магазина  да разгледам някои мини фурни.
Дипломат нещо доста лоши отзиви ....CROWN в момента ги правили  в БГ Хасково ,много лош монтаж,тънка ламарина ,тавата още от сега дере стените на печката ,долните реотани не са скрити-определено отпада!
Елдом са с скрити реотани,определено изглеждат най-стабилни.
Много ми се искаше да видя Раховец,но тук в Стара Загора никъде не намерих.

# 69
Ние имаме Краун на вилата, не е хубава, бавно загрява и отстрани изби ръжда, а не е на влажно място.

# 70
  • Стара Загора
Ние имаме Краун на вилата, не е хубава, бавно загрява и отстрани изби ръжда, а не е на влажно място.
определено като изработка и материал са много зле  Peace

# 71
За мен е наказание да готвя на терасата - постоянно притичване, надничане и т.н. В апартамента на родителите ми се готвеше на кухненската тераса поради малката кухня - оттогава съм го намразила и се зарекох в моята къща печката да си е на мястото в кухнята.

Следете мощността каква е. Лидълската загравява за секунди буквално. Може причината за бавното загряване да е слабата мощност Thinking Сега, по европейските изисквания, нещо мощността се намали на уредите, в т.ч. и на печките Tired

# 72
2в1
"Микровълнова фурна 900 W
Капацитет 32 л
Грил 1500 W
Конвекторна фурна  1560 W
Aвтоматични програми за готвене"
https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%9314906838 … F-siemens-hf66051

# 73
Аз по-скоро обмислям сега да купим една електрическа тава и отделно един керамичен котлон, мисля че това ще ни е достатъчно, имаме и парти грил на вилата. Още ги проучвам тези тави, на някои пише, че са подходящи за пица и месо, но дали ще мога да направя там пълнени чушки newsm78?

# 74
  • София
Преди година купих Termomax TR 3135
Доволна съм. Не заема много място, бързо нагрява и е достатъчно голяма да сготвя за четири човека, че и за другия ден да остане.

# 75
и аз се колебая за мини фурната и май ще се спра на доказаното
вижте има раховец тук:
http://shop.jilishta.com/pechki-rahovets/678-pechka-rakhovec-02.html

# 76
печка дипломат с керамични котлони,от около година вътрешната част -стъкло , стени и всчко побелява при печене.

# 77
  • Бургас
Някой скоро купувал ли е с керамичен котлон? Трябва ми малка печка, но след тези отзиви.. Някой доволен от тези българските?

# 78
Имам ето тази http://eldominvest.com/bg/product/181.html. Я лично я купих преди пет месеца, на промоция с 20процента отстъпка.Имам опит с малки керамични печки и съм силно впечатлена от тази, препоръчвам ви я !

# 79
Имам ето тази http://eldominvest.com/bg/product/181.html. Я лично я купих преди пет месеца, на промоция с 20процента отстъпка.Имам опит с малки керамични печки и съм силно впечатлена от тази, препоръчвам ви я !
Ще дебнем за промоция и ние! Не ми се дават толкова пари за мини печка. Знам, че върши същата работа като големите. Аз никога не готвя три неща наведнъж, та и котлоните ми са достатъчни.

# 80
  • Бургас
И аз за това търся малка.

# 81
  • София
Аз си харесах такава, с вент-р, лампа, дълъг таймер.... 6 степени на печенето
https://steba.com/produkte/backen/grillbackofen-kb-28/

# 82
Здравей, и аз се спрях на този модел, но четох,че горния и долния реотан са по 700 вата , не е ли слаба, казаха ми ,че се готвело бавно на нея, при теб как е, харесах и един дипломат малко по-голям , но заради отзивите,че се лющи фурната се отказах

# 83
  • Бургас
печка дипломат с керамични котлони,от около година вътрешната част -стъкло , стени и всчко побелява при печене.
Тези проблеми дали ги покрива гаранцията?

# 84
Здравейте, през 2003 година си купих гръцка малка печка с керамични котлони от Метро. с времето се промени външния й вид .Сега ми се наложи да избирам отново и се спрях на малката Елдом заради успешните им уреди, които купих последните месеци. Видях , че е скъпа и започнах да я наблюдавам. Промоцията , която се появи  беше през лятото еднократно само в дни петък, събота и неделя в Зора.Печката за мен е добра, пека много сладкиши  и съм доволна !

# 85
  • Бургас
Може ли да ми кажете модела(може и на лични)

# 86
# 87
# 88
  • София
Как са покупките ви към днешна дата? Спешно ми трябва за сезонно ползване, на влажно място фурна с обикновени котлони. По-плитък модел от Раховец.
В момента най-евтината е Neo.
Само да не избягам  като я видя в магазина Simple Smile

# 89
Нео са красиви на вид. Гледах ги скоро аз.
По-ниски са, не знам дали са по-плитки.
Нямат щепсел, да се има предвид.

# 90
Хайде момичета, които купихте мини печките, чакаме отзиви 😀

# 91
  • София
Печка като печка. Работи, загрява бързо фурната. Колоните и те са без забележки.Лесно почиства около тях. Като сдаде багажа пак малка ще купя.

# 92
От колко време я ползвате?

# 93
Аз от 10 години Grinning

Наистина е печка като печка.

# 94
  • София
За близо 30 г домакинстване. съм сменила 3 бр. 1 Раховец и 2 турски Беко. Последната е работеща.

# 95
  • София
В магазините "Немски център" продават печки Дипломат. Каква е логиката? Излиза, че са за немския пазар?

# 96
  • до най-прекрасния мъж
Аз от Дипломат не съм доволна. Загрява, пече, котлоните й са силни и загряват бързо. Обаче материалите, от които е изработена, са доста зле. Фурната ръждяса за нула време и тенекиите й се огъват, отвън също изби ръжда. Купих навремето по-евтиния вариант с идеята, ако ми хареса, да купя и такава с керамика и вентилатор. Но, определено, не бих си дала парите отново за такава печка. Сега е на вилата и се ползва по-рядко.

# 97
  • София
В горните магазини ако влезе германец ще се изуми.

# 98
В магазините "Немски център" продават печки Дипломат. Каква е логиката? Излиза, че са за немския пазар?
В тези магазини няма нищо немско. Има хубави неща от разни изостанали колекции, както и керамика, която може да се намери и в магазините тип левче. Имам разни находки от тези магазини.

# 99

Здравейте , спряла съм се на , този модел .
Причината е , че съм доволна от марката и :
Неръждаем плот (панел) и страници боядисани в цвят INOX . Така ли е ?
От позицията на времето : Доволна ли сте , още ?

# 100
  • София
Скрит текст:

Скрит текст:
Той плота е вид стъкло и няма как да ръждяса, а страниците са цвят инокс, а не инокс, т.е. само са боядисани в сиво или иначе казано същите като белите, но друг цвят. Инокса е вид материал неръдавейка.

# 101

Да доволна съм.Отвътре няма проблеми. Минимална ръжда се появи отвън. Пече безупречно, керамичните котлони са перфектни.

# 102
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
Аз също си купих на Елдом с керамични котлони, но бяла. Фурната си е перфектна, колоните за готвене също. Само за палачинки не съм ги пробвала. 😊

# 103
Здравейте,
От скоро имаме такава печка, но фурната не се затваря добре.
Мисля, че нещо не е наред с пантите.
Моля за  снимка на вашите - мястото на пантите!
Предварително  благодаря на отзовалите се Simple Smile

# 104
  • до най-прекрасния мъж
Здравейте,
От скоро имаме такава печка, но фурната не се затваря добре.
Мисля, че нещо не е наред с пантите.
Моля за  снимка на вашите - мястото на пантите!
Предварително  благодаря на отзовалите се Simple Smile
Ако опира горе, откъм котлоните, така си е. И моята провисна и се затваря със зор. Особено ако има някакъв съд върху котлона.

# 105
  • София
защо само в чужбина откривам мини печки с вент-ор /за пица и кекс да става.../  и да са компактни, а не да тежат 20кг+. По-скоро ще си взема настолна. Тези 2в1 добре ли са /с котлон/  - така и не открих голям кер. котлон без индукция.

# 106
  • софия
Здравейте,момичета. Наскоро останах без печка и сега търся нова. Някоя от вас има ли впечатление от тази: https://www.emag.bg/elektricheska-furna-tefal-optimo-39l-39-l-te … ?ref=fav_pd-title

Засега съм се спряла на нея,не че разбирам кой знае колко какво да й гледам де.

# 107
  • София
Скъпичка ми се вижда, а и не намирам вътрешни размери.
Какви тави ще може да влезат вътре - не се знае.
Аз цял живот съм с мини печка. Избирам най-евтината на пазара, допускам как след като и изтече гаранцията ще започне да се разваля. Последно купих някаква турска, куче-марка от магазин Гама Елит. Котлоните умряха след гаранцията. Но фурната работи много добре. Сравнително широка  е, в нея влиза и кръгла тава с диаметър 40 см.
Но няма вентилатор, пиролиза и други модерни неща. То за 150 лв как ли да ги има...
https://www.emag.bg/furna-gamalux-ng-7501-45l-ng7501/pd/DPHSQGBBM/ 
тази е с размерите на моята, но няма котлони.
За мене е добре обема да е около 40 литра, за да влизат и по-големи тави.

Последна редакция: нд, 02 яну 2022, 19:51 от Aisha

# 108
  • софия
Ами точно като размери не мога да кажа кква тава ще влезе,ама като я гледах в магазина на големина вътре ми изглеждаше като моята. Освен нея загледах и една на Ариели за около 190 лв с два котлона,които няма да ползвам,ама то няма да ми пречи,че ги има де. Ето тази гледах (тя и сегашната ми беше Ариели и 7 години работи без грешка. Досега.) https://www.emag.bg/gotvarska-pechka-arielli-42-siv-ao-3642sl/pd … earch-Action=view минусът й е,че няма таймер. Повече клоня към Тефалската,защото четох,че са по-качествена марка,но не знам дали си струва.

# 109
Тази е с добра мощност..2000 вата.

Прилича на една лидълска която имах, тя беше с 1 300 вата фурна, но всичко си ставаше в нея, и кръгъл глинен гювеч събираше, с обърнат капак само...

# 110
Ами точно като размери не мога да кажа кква тава ще влезе,ама като я гледах в магазина на големина вътре ми изглеждаше като моята. Освен нея загледах и една на Ариели за около 190 лв с два котлона,които няма да ползвам,ама то няма да ми пречи,че ги има де. Ето тази гледах (тя и сегашната ми беше Ариели и 7 години работи без грешка. Досега.) https://www.emag.bg/gotvarska-pechka-arielli-42-siv-ao-3642sl/pd … earch-Action=view минусът й е,че няма таймер. Повече клоня към Тефалската,защото четох,че са по-качествена марка,но не знам дали си струва.
Те горните , които си показала, са коренно различни неща- едното няма и котлони даже.

Аз бих заложила на по-сигурно и на "по-нормална " печка, ако това ще е основната печка в жилището:
https://www.technomarket.bg/pechka/eldom-203vfe-new-09164816
https://www.technomarket.bg/pechka/eldom-203vfen-new-09164817

https://www.technomarket.bg/pechka/eldom-204vn-new-09164813

# 111
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
Писала съм и преди, бяхме купили мини печка на Краун. Използвана е много малко време, но ръждата отвътре тръгна яко. Когато купувате фурна гледайте вътре покритието. Това на Елдомските печки незнам как се води, но е перфектно за разликата от сребристата ламарина без допълнително покритие. Когато се пече дадено ястие пространството е малко, реотаните са близко и пръска, съответно затова се получават ръждивите петна. Все пак солим ястието.

# 112
  • софия
Petiaivanov,тази първата е без котлони,ама на мен котлон не ми трябва-поръчала съм си отделно котлон какъвто искам. Тези на Елдом ги гледах и аз,но се отказах,защото няколко лои приятелки споделиха лош опит с тях.

# 113
Дари, що не си вземещ същата, каквато си имала..знаеш я как работи, и т.н.

# 114
  • софия
Тете, не съм сигурна дали е абсолютно същата. Изглежда като моята ,само дето има и два котлона отгоре, ама никъде не намирам колко е като мощност (за тази на Ариели говоря). Моята фурна беше 2000 и се чудя дали тази като има и котлони няма да е по-слаба заради тях.

# 115
Ще е, сигурно, по-слаба фурната....си мисля.
Разцъках в нета, не намирам дадена мощност...нито обща, нито отделно на фурна и котлони.

# 116
  • софия
И аз така си мисля. Затова повече клоня към Тефалската. Ама не знам трябва ли да й гледам нещо друго освен мощност.

# 117
  • София
Размери - дали ще влезе на мястото на предната или друго ще и търсиш. Тавите ако не влизат, ще си купиш нови, не са скъпи.
Забелязала съм, че по-новите ел. уреди идват с по-къси кабели и не винаги достигат до контакта.

# 118
Реотаните . Долните покрити ли са. И мощността.

Моята е с два горни успоредни. Долните са покрити. Мощността е под 2000, но си готви нормално.

На късмет е Grinning

# 119
  • софия
За реотаните не знам,но ще ида да видя и питам днес, до нас има магазин.

По размери ще пасне,както и тавите. Виж за кабела не се бях сетила да преценя.

Общи условия

Активация на акаунт