Бургаски майчета - 10 тема

  • 57 375
  • 744
  •   1
Отговори
# 240
  • Бургас
  • Мнения: 152
tedincence честито Simple Smile Много да ви радва Simple Smile
За петък за лекцията в МК и аз ще дойда Wink За среща съм съгласна и без това си стоя в къщи по цял ден Wink

# 241
  • Бургас
  • Мнения: 176
Използвам момента докато малката спи, за да ви разкажа. Кашпичка, правилно помниш, че голям страх ме гонеше Simple Smile
Та аз 2-3 дни си имах едни по-болезнени контракции, които в неделя си ме държаха хич да не е по 40 сек всяка и то на час се случваха по 5-6.  Легнахме си, но мен си ме хващаха и само стисках и се стягах, колкото и да знаех, че не е редно. Вече към 2 часа се почна или поне аз от този момент не мигнах, имах чувството, че няма спиране, въобще не засичах. Болеше си, но търпимо. Ставах, лягах и без да мигна. Викам си тука нещо става. Ама гледам да стискам, то и и можех де. Към 4ч вече взе да става по-силно. Гледам вън тъмно, ММ спи, и се нагласих, че ще изчакам поне 5ч да стане. Почнах да циркулирам из вкъщи, по едно време усетих как ми се напоява памука, след 10-15 мин пак. и ми стана ясно, че нещо вече се случва. ММ се събуди и ме подкани да тръгваме. В 5.30 се обадих на майка , влязох взех си душ, облякох се, ама вече почнах и да се попрививам. В 6.20 бяхме в родилното и като ме прегледаха се оказа, че съм с 4 см. ПРиеха ме и аз с такава надежда попитах лекарката дали ще е днес и тя вика - Ооо, днес ще е. Междувременно майка се беше обадила на доктора. Нощната смяна ме пое, но успяха само тонове и абокат да ми сложат и дойде дневната. В залата имаше още 3 чакащи, но без контракции си лежаха от предния ден. Дойде д-р Ангелов, прегледа ме и вика - до обяд си родила. Беше към 7,30. Накара ме да засичам контракции, ама аз толкова и засичах, вече мн си ме болеше. В 8 дойде и ми назначи система на много бавна капка и спазмалгон. Междувременно направи преглед и се оказа, че вече съм 8-9 см и спазмалгона отпадна. Даде ми кураж, че до 10ч сме готови. После дойде в 9 , аз вече имах напъни. Каза ми, че всичко зависи от мен, ако напъвам правилно може да половин час да свършим, ако не - може и 2 часа да минат. Тук беше и ролята на акушерката - Кехайова, най-красивата в родилно, най-лъчезарната. Почна да ми обяснява как да дишам и как да напъвам, макар че аз вече се усещах в друго измерение. Доста се бях изтощитила, ама и не бях спала цяла вечер. Понапръскаха ме с вода. По някое време майка дойде, даде ми кураж. С нея се бяхме разбрали да не се глезя, и да съм адекватна. Медицински работник - да не я излагам, Ангелов й позволи да бъде там, но тя не искаше да им се пречка. В същия момент в родилно взе да става ад. НА тези, които им бяха пуснали системи  има почнаха болките отведнъж и всички сякаш се бяхме наговорили да раждаме в един и същи момент. Акушерките хвърчаха, разменяха се апарати за тонове, подготвяха се зали, просто беше голям екшън.  Тук вече разбрах, че не съм сбъркала за предварителната уговорка, защото д-рът си беше ангажиран с мен. Към 9,20 акушерката му се обади, той дойде, преместиха ме на магарето и се почнаха напъните. Малко бях неефктивна, защото явно съм надувала повече бузите, но в един момент д-рът ме натисна по корема, каза й да ме среже и малката Далия изскочи. Така изведнъж без да разбера.  Laughing После излезе и плацентата без проблем. А след това д-рът си взе едно столче и се почна шеф и кройка. Сега на моменти ми се реве от тези шефове, но ще се справя. На пук на всички, които до последно не вярваха,м че съм в 9-ти месец заради малкия според тях корем и твърдяха, че ще излезе някой фъстък, Далия тежеше в момента на раждането си 3,640 и е 51 см. То затова се наложи и епизиотомията.
От вчера вече сме си вкъщи и създаваме режим и навици, защото в болницата се оказа трудно да засуче.
Доста дълъг разказ стана, ако някой го интересува нещо конкретно да пита, за болница, отношение и т,н, за да не ставам досадна.
С две думи според мен родих бързо , бързо направих разкритие като за първо раждане и ако не бяха напъните, които си ме озориха, другото се понася.

Отървах се аз и сега ми е едно лекичко... Hug На всички останали  КУРАЖ!!!

# 242
  • Мнения: 0
Честито tedincence. Важното, че всичко е приключило е вече можеш да си гушкаш твоята принцеса. От разказа ти разбирам, че си доволна от болницата и аз мисля да раждам там. Simple Smile

# 243
  • Мнения: 122
Браво tedincence голям герой си била.Много ме окуражаваш. Дано и аз се справя така добре когато му дойде времето. Благодаря ти за разказа.

# 244
  • Ямбол
  • Мнения: 19
 tedincence в коя болница ражда?

# 245
  • Мнения: 122
Минавам да се похваля - на 25-ти юни само след 3-часов престой в болницата на бял свят с нормално раждане се появи нашата Далия - 3,640 кг и 51 см. Предвид мерките й, които бяха изненада за всички се наложи разрезче, чиито шефове сега ми разказват играта, но важното е , че всичко е наред и вече сме си вкъщи.

РОдих в МБАЛ - Бургас  с д-р Ангелов и ак. Кехайова. Много съм доволна. По-късно ще разкажа за раждането, че днес ни е първи ден вкъщи.

Аз не съм  tedincence, но реших да ти отговоря. На предната страница tedincence беше писала.

# 246
  • Ямбол
  • Мнения: 19
Мерси! Grinning

# 247
  • Мнения: 1 111
Теди,честито!   bouquet

# 248
  • Бургас
  • Мнения: 176
Браво tedincence голям герой си била.Много ме окуражаваш. Дано и аз се справя така добре когато му дойде времето. Благодаря ти за разказа.

И докторът казал на майка, че съм била героиня. Аз наистина гледах да не правя драми, явно има случи, в които повече викат отколкото се превиват.  Истината е, че мен преди да родя ме плашеше продължителността на самото раждане и дали ще издържа до самия финал. Но след като разбрах, че за час и половина вече бях с 8-9 см сама си дадох сили и куража, че краят наближава. МЕжду другото не знам дали тук го обсъждах, но щом влязох в 9-я започнах да взимам едни хомеопатични гранулки - Арника и Ферум Фосфорикум. Мисля, че и на тях дължа бързото си разкритие.

# 249
  • Мнения: 122
Браво tedincence голям герой си била.Много ме окуражаваш. Дано и аз се справя така добре когато му дойде времето. Благодаря ти за разказа.

И докторът казал на майка, че съм била героиня. Аз наистина гледах да не правя драми, явно има случи, в които повече викат отколкото се превиват.  Истината е, че мен преди да родя ме плашеше продължителността на самото раждане и дали ще издържа до самия финал. Но след като разбрах, че за час и половина вече бях с 8-9 см сама си дадох сили и куража, че краят наближава. МЕжду другото не знам дали тук го обсъждах, но щом влязох в 9-я започнах да взимам едни хомеопатични гранулки - Арника и Ферум Фосфорикум. Мисля, че и на тях дължа бързото си разкритие.

Благодаря ти за споделеното.




# 250
  • Мнения: 25
Здравейте,момичета!Бях обещала да ви пиша след ФМ.Ходих при д-р Галина Петрова във Айтос,невероятна жена,много подробно ми обясняваше всичко,като прегледа ми продължи 40 минути.Всичко с бебока е наред,развиваме се идеално...................и да не забравя-ще имаме момиченце!!! Hug

# 251
  • Мнения: 65
Момичета, скоро ми предстои да се преместваме в Бургас! Така или иначе, се оказа, че служебно ще ме преместят първо мен.
Затова трябва да реша по спешност жилищния проблем  Sick Sick Sick

Дайте, моля, идеи - в каква част на града да търся жилище? Как варира цената?
Имам кола и нямам проблем с разстоянията.

Да ме насочите към някоя читава фирма/брокери за наемане на жилище?
Как вървят наемите?

Къде може да се кара колело през топлото време?

Имам над един милиона въпроса, но като за начало, ако ме ориентирате поне малко, ще съм благодарна.
  bouquet

# 252
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Здравей,Бетина   bouquet Ако искаш да караш колело,си вземи квартира в Лазур или Изгрев.Лазур е точно до Морската градина,а от Изгрев можеш много лесно да стигнеш до морето по алеята на здравето.Или евентуално нещо в центъра.Цените на читавите квартири(обзаведени) започват от 300 лв.Внимавай с обявите за квартири,защото голяма част от тях са фалшиви с цел да налапаш въдичката на някоя агенция.Най-добре е директно от собственика,но внимавай да не е някоя изкукала лелка/бабка.

# 253
  • Мнения: 4
Здравейте,момичета!Бях обещала да ви пиша след ФМ.Ходих при д-р Галина Петрова във Айтос,невероятна жена,много подробно ми обясняваше всичко,като прегледа ми продължи 40 минути.Всичко с бебока е наред,развиваме се идеално...................и да не забравя-ще имаме момиченце!!! Hug
Сподели по-подробно за протичането на прегледа при д-р Галина Петрова. Каква е цената и дава ли диск със запис?

Последна редакция: сб, 30 юни 2012, 19:51 от exa

# 254
  • Бургас
  • Мнения: 7 298
И мен ме заинтригува  д-р Петрова. И аз ще помоля за инфо.
Освен това ще помоля и за малко информация относно педиатрите. Ние живеем в Лазур, така че ако е някъде наоколо ще е добре. Кога трябва да го избера?

Общи условия

Активация на акаунт