5 ЦДГ филиал Обеля 2 - мнения

  • 6 002
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 89
beloslava82,вероятно си права сама за себе си и няма да споря с теб.Само ще те опровергая относно изказването ти,че 24 деца се гледат в помещение колкото един хол.Това е вярно,доколкото знам,но!Моето дете посещава друго ЦДГ в район "Надежда".И помещението в което децата играят е голямо точно колкото един хол,само че при нас децата са 10-тина повече от 24.Без разделение от помещението за игра е столовата.Зад тях е спалното ,доста тясно за 30-35 деца.Та не си мисли,че само защото децата са в апартаменти,им е тясноИ мойто от към пространство не е цъфнало,та вързало,но не се оплаквам,ама хич.Защо ли?Най-малко ме притеснява пространството.Въпреки,че не е голямо,е винаги чисто,подредено и проветрено.Децата се гледат от изключителни педагози.Учителките на сина ми са невероятни.И нищо,че двора им е под всякаква критика,аз знам,че ако моето дете падне и се удари,ще има кой да го успокой.

# 16
  • Мнения: 5
Не съм съгласна с това да се гледат деца в апартаменти и да играят пред входовете ! Оказа се, че наистина има Наредба №3/05.02.2007г. на Министерство на здравеопазването, която точно и ясно регламентира здравните изисквания към детските градини.Освен специална сграда, за всяко дете трябва да има по 4 кв.м. и по 6 куб.м. площ,още- двор,уреди, санитарни помещения, физкултурен салон и т.н..И тук идва въпроса защо не се изпълнява тази Наредба ? Защото ако се спазваше децата щяха да са най-много по 12 в група, говоря за нашите условия.Звучи доста по добре.Оказва се обаче , че заплатата на директорката зависи от броя на децата.Според броя на децата, детските градини са категоризирани.Повече деца - по-голяма заплата !!! Ето това е отговора, който няма да чуете от директорката на ЦДГ 5 и от други директорки разбира се..Нагло е, но е факт.Директора е този който заявява бройките в ИСОДГ и който отговаря за условията в детското заведение.Тази информация е проверена от нашите юристи и гарантирам, че е достоверна.Вие мили мами си правете изводите ! Аз лично съм взела решение за мойто дете ! 

# 17
  • Мнения: 2 517
Мда, и аз съм взела решение за моето дете. Известна ми е наредбата, но ако мислиш, че в някои ОДЗ-та нещата не са същите, грешиш. Просто сисмета е изначално сбъркана и се спекулира с недостига на места.

# 18
  • Мнения: 9
А какви са условията в 5 ДЦГ ,което се намира във Връбница 1 бл.510 ? Учителите как са ? Доволни ли сте ? Ще съм благодарна някой да сподели

# 19
  • Мнения: 2
zdraveite i moeto poseshtava filialche no pri naz e problem che sme v edin blok i ni e mn trudna razdqlata s malkiq . oshte po zle sme kato i izliza navun da igrae vijda nashiqt vhod i zapochva oshte po silno psihichesko raztroistvo? interesuvam se za savet dali da ne go premestq v sasednoto filialche pak na 5 cdgno e malko po otdalecheno? mnogo vi molq za savet.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 79
Много ще се радвам, ако някой сподели мнение за:
 5 ЦДГ в кв. "Връбница" I ч. бл. 510 А,Б ?

# 21
  • София
  • Мнения: 91
Здравейте, може ли скорошни мнения за филиала на ДГ 5 в Обеля 2, че се оказахме приети вчера?

Общи условия

Активация на акаунт