Втора или Първа АЕГ?

  • 41 143
  • 146
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 330
Някак не ми се връзва в ЕЗИКОВА гимназия с добро име учителя по основния език да е свързан с късмет Rolling Eyes
На моя позната, дъщеря й влезе в Първа АЕГ, когато ние влязохме във Втора, защото ни беше под прозорците просто, а бяха с еднакъв бал децата. Та, дъщеря й в подготвителен попадна на учителка, която забременя и почти цяла година беше болнични, после майчинство, чак в девети клас почнаха по-сериозно езика. Значи, това е било През учебната 2008/2009. После наваксаха децата, ама първата година на нея й се ревеше. А пък сина ми в 8 и 9 клас беше при Сър Янев (може да попитате кой, всичко го познават, живял е в Лондон и е работил в радио). За съжаление вече не преподава там, защото е на 70 години. Та той им наби такова произношение, че на разни пробни спийкинги на сина ми му се чудят, че има ниво "натив". Но в 10 и 11 клас пък си загубиха времето, което мисля че едно училище борещо се за що-годе някакъв имидж и наричащо се английска гимназия Не би трябвало да си позволи. Писала съм в темите за нашите жалби до инспектората, няма да досаждам повече.

# 121
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
gal, напълно права си. Сравнението на двете у-ща е относително и субективно.
Писала съм напред в темата, че дъщеря ми завърши 1 АГ, но преди доста време. Учителите й по основните предмети - език, български, математика си бяха учители на място. Изцепки относно дисциплина не съм запомнила. Като цяло - доволна съм и аз и тя. Но положението е доста променливо. Дали сега е така не мога да кажа. Напълно  права си  и за това, че много и основно си зависи и от детето.

# 122
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Не казвам, че училището е идеално, не знам защо така го приемате.
Не го приемаме така.  Peace

# 123
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Някак не ми се връзва в ЕЗИКОВА гимназия с добро име учителя по основния език да е свързан с късмет Rolling Eyes
Но в 10 и 11 клас пък си загубиха времето, което мисля че едно училище борещо се за що-годе някакъв имидж и наричащо се английска гимназия Не би трябвало да си позволи.

Подобни мнения чух и аз - добър старт първите години и много лежерност последните.

# 124
  • Мнения: 1
Здравейте. Не мога да кажа нищо за 2АЕГ ,защото нямам познати там, но детето ми учи в Първа английска и съм много доволна. Екипът от преподаватели е страхотен, нивото е много високо. Вярно е,че си има и слаби преподаватели,но те са единици. Лично за втория език,който при нас е испански,мога да кажа,че се учи изключително интензивно, защото преподавателят им е кубинец- т.е човекът си говори родния език, учат с учебници от Испания и много се надявам в 12 клас да го знаят прилично. Има СИП ИЕ, в който допълнително се готвят за разни състезания ,олимпиади и.т.н. По немски също знам,че има СИП .Отделно имат СИПове по езици,които не се изучават като втори,например италиански,китайски,итн. Направили са много клубове, извънкласни дейности и участват в редица благотворителни инициативи. Въобще, средата е страхотна за мен,надявам се да съм помогнала Simple Smile

# 125
  • Sofia
  • Мнения: 688
С молба за по-актуални позиции... Simple Smile Можете ли да сравните училищата към момента?

# 126
  • Мнения: 98
Здравейте! Не мога да сравнявам, тъй като нямам поглед върху Втора английска, но мога да дам мнението се за Първа, тъй като детето ми учи там. Засега мнението ми е изцяло позитивно. Определено надхвърли очакванията ми. Впечатлена съм от голяма част от учителите, които работят с желание и се стремят материала не просто да бъде преподаден, а да достигне до децата. Средата, в която попадна детето е добра, преди да затворят училищата заради карантината, посещаваше много извънкласни занимания и клубове по интереси, което не е никак за пренебрегване. Новата сграда също е чудесна.

# 127
  • София
  • Мнения: 3 443
Бихте ли споделили кои предмети се преподават на английски в съответните училищата?Зная ,че е според наличните преподаватели всяка година,но все пак...

# 128
  • София
  • Мнения: 6 085
В Първа в девети и десети клас май всички разказвателни бяха на АЕ.

# 129
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 285
Може ли информация за новата сграда?

# 130
  • София
  • Мнения: 6 085
Може ли информация за новата сграда?
Ами нова, хубава, има повече удобства. Стаите са много светли. Аз съм влизала веднъж, но ще разпитам. Кажи какво по-точно те интересува.

# 131
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 285
Може ли информация за новата сграда?
Ами нова, хубава, има повече удобства. Стаите са много светли. Аз съм влизала веднъж, но ще разпитам. Кажи какво по-точно те интересува.

Учениците от гимназията само в новата част ли учат или продължават да делят и сградата на средното училище? Една смяна ли са или 2?

# 132
  • София
  • Мнения: 3 443
Няма ли да направят и те виртуални дни на отворените врати

# 133
  • София
  • Мнения: 6 085
Те децата реално не са имали кой знае колко часове в сградата тази година.
Учи се и в двете сгради съвместно с основното училище. На две смени са.

За дни на отворените врати не съм се интересувала. Следи в сайта или питай в училището. Миналата година бяха по-рано, студено беше. Спомням си го, защото синът ми участваше в представянето и се ядосах, че беше отишъл само по риза под якето.

# 134
  • София
  • Мнения: 254
Здравейте, някой може ли да сподели тази година какви профилиращи предмети се предлагат за трети и четвърти профил в Първа Английска?
Виждам, че във Втора Английска профилите са фиксирани още при влизането в 8-ми клас.

Общи условия

Активация на акаунт