Оригинален подарък за 8г. момиченце

  • 17 522
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 339
Моля ви помогнете ми с идей за подарък за 8г. момиченце. Нещо от което се вълнуват момиченцата на тази възраст. Бих попитала майката или самото дете какво иска, но не сме толкова близки и знам, че отговорът им ще бъде да не се притеснявам за подаръка. Така че моля ви споделете от какво се интересуват децата на тази възраст. Разполагам с бюджет до 50лв.

# 1
  • Мнения: 403
тя е достатъчно голяма  за да знае какво иска...а обикновено това не е едно нещо; дано не е свенливо момиченце и да си каже;

# 2
  • Мнения: 339
Знам, че е достатъчно голямо, но просто не ни е толкова близко дете. А и е доста възпитано и на подобен въпрос със сигурност няма да даде отговор. Затова наистина незнам какво да и купя, а и нямам други познати деца на тая възраст да ми кажат какво харесват.

# 3
  • Мнения: 1 350
много зависи какви интереси има детето. Децата на тази възраст се интересуват от различни неща, едни искат малко кученце като домашен любимец, други искат хамстер, трети искат да имат всички книги на света, енциклопедия с животни или как да обиколят земното кълбо.
Има такива, които се впечатляват от красиви шноли за коса и рокли за принцеси, има такива, които биха редили пъзели от 2000 части, има такива, които искат да имат супер скришен лексикон, който да отворят с приятелките си пред блока след лятната ваканция Wink

оригинален подарък би било да я заведете някъде, където много би искала да е, а не е била, също така, ако обича дрехи да я заведете в някой мол и да напазарувате заедно, да подарите ваучер за фризьор, билети за някой щур филм.
Но след като не сте толкова близки нещо неангажиращо като детска енциклопедия, комплект за коса в добавка към някоя блузка, тениска или лятна шапка, или пък тефтер с клуб Уинкс (вече и аз знам какво е това  Crazy) би било добро попадение като подарък.
Ако родителите са съгласни можете да си позволите и домашен любимец да подарите... аз не бих рискувала при не толкова близки.
Ако Ви се разхожда в някой голям магазин за играчки и т.н. там консултанти могат да Ви насочат.

# 4
  • Мнения: 10 547
Дано авторката не приеме съвет да нахендри на родителите за подарък домашен любимец, който в рамките на 50 лева би бил морско свинче или хамстер.

Книги, още по-малко енциклопедии, не бих подарила. Играчка също.
Най-неутралното в тази възраст е приятна модерна /не кичозна/ дреха, нещо от този тип, съчетано с аксесоар за коса и/или козметична детска серия- шампоан, душ гел, крем, парфюмна вода.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 285
Позволявам си да дам мнение, тъй като имам дъщеря на тази възраст. Освен описаните вече, аз бих предложила чанта (тип дамска, а не раница за училище). Някое не много скъпо бижу също ми се струва добра идея. Подарявала съм на дъщеря си сребърна верижка с цирконий за около 30лв, а на близко дете - колие с гривна от ателие Мънисто (т.е. направени от керамични мъниста). Има разбира се и доста креативни комплекти, с които детето само може да си направи бижута. Моята има на Djeco няколко варианта, интересни са и занимателни. Успех в избора и дано се хареса!

# 6
  • Мнения: 339
Благодаря ви,
домашен любимец определено не бих подарила, защото имат и малко дете и според мен без консултация и удобрение от родителите не трябва да се правят такива подаръци.
Книгите и енциклопедиите според мен не са подходящи, защото тя сега завърши първи клас и и беше голяма мъка, въобще не и се чете и учи.
За дреха - и аз си мислех някоя хубава дрешка със съответните аксесоари - шапка, очила, чантичка или нещо такова. Мислех си към дрешката да добавя и детска козметика - гланц за устни + някакъв парфюм и още нещо в подходяща козметична чантичка, но незнам на тази възраст дали се вълнуват от тези неща. Затова много ми се искаше да се включи някой мама на 8г. госпожица и да сподели какви са интересите на госпожиците на тази възраст. Някакви несесери с определени герои от филмчета или някаква игра или и аз незнам, то на тази възраст хем се държат като малки деца, хем се имат вече за много големи.
А какво мислите за тази игра "Господаря на думите" дават я 7+ http://umeia-shop.com/nastolni-igri/165-gospodaria-na-dumite.html

# 7
  • Мнения: 339
Позволявам си да дам мнение, тъй като имам дъщеря на тази възраст. Освен описаните вече, аз бих предложила чанта (тип дамска, а не раница за училище). Някое не много скъпо бижу също ми се струва добра идея. Подарявала съм на дъщеря си сребърна верижка с цирконий за около 30лв, а на близко дете - колие с гривна от ателие Мънисто (т.е. направени от керамични мъниста). Има разбира се и доста креативни комплекти, с които детето само може да си направи бижута. Моята има на Djeco няколко варианта, интересни са и занимателни. Успех в избора и дано се хареса!
Много благодаря за отговора. А какво е това Djeco и може ли някакъв линк2

# 8
  • Мнения: 4 965
Ще се самоцитирам от една друга тема, понеже точно сега сме на етапа с ходене по детски партита точно на деца на тази възраст. Дъщерите ми са на толкова и редовно ходим по детски партита.
Скрит текст:
Ето няколко перфектни подаръци за парти на съученичка - на достатъчно прилични цени:
Скрит текст:
19 лв.
+
Скрит текст:
12 лв.

ИЛИ

Скрит текст:
20 лв.
+
Скрит текст:
10 лв.

ИЛИ

Скрит текст:
20 лв.
+
Скрит текст:
- 12 лв.

ИЛИ

Скрит текст:
22 лв.
+
Скрит текст:
12 лв.

ИЛИ

Скрит текст:
  30 лв.
+
Скрит текст:
   9 лв.

Моят "таргет" са момичета между 7 и 10 г.
А и моите деца се радват точно на подобни комбинации от подаръци - нещо за обличане или козметика, което да им "подскаже", че са малки дами + книжка, понеже сега е моментът, в който четат сами и откриват интересни неща.
Вариантите са случайно комбинирани в Гугъл. Simple Smile

# 9
# 10
  • Мнения: 4 965
Много благодаря за идеите, явно ще избера дрешка + парфюмче. Какво мислите за детските комплекти Bon Bons на Малиция, дали са подходящи.
...

 Hug
Моите девойки и приятелките им ги обожават. Т.е. подходящи са напълно. Особено варианта с дневника. Точно в този период са - особено фенките на Дисни.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 084
бих питала родителите за насока.
дреха не бих подарявала, козметични продукти още по-малко, нито знаеш как биха й понесли на кожа, коса, нито ако е тип гланц, парфюм и т.н. родителите ще са съгласни ли на такова нещо изобщо.

Играчка, книга, игра настолна, развизаща мисленето или подобна, нещо творческо, рисуване, апликации, оригамита -  да, бих по-точно такива неща.
Иначе има огромна разлика между това детето да иска да учи в у-ще и някоя книга съобразенаа с интересите му Wink

# 12
  • Мнения: 4 965
Angel_Dust, все пак, това не са бебета, а момиченца, които се превръщат в госпожици.
Аз лично не бих давала насоки кой и какво да подарява на децата ми.
И съответно наблюдавам детските реакции на подаръците - точно сега са на границата и комбинация между развиваща игра и нещо "мадамско" ги впечатлява най-силно.  Peace
А и на тази възраст аз лично не познавам родител, който да забранява ползването на детска (подчертавам думата детска) козметика.
Честно казано, не си представям да ограничавам момичетата ми да ползват детски дезодоранти или балсами за устни. Би се стигнало до обратния ефект - да се мажат тайно с неподходяща козметика или да си купуват червилца за левче, за да се видят "големи". Peace
 

# 13
  • София
  • Мнения: 44 084
не са бебета, синът ми е на 7 години и никак не бих се зарадвала на козметика, има си човека проблеми с кожата и най-вероятно  един такъв подарък с разправии защото той не дава пък аз не давам ще замине към кофата... парюми и гланцове също не бих позволила на 8 годишно дете ако имах да ползва....аз също не съм ползвала на тази възраст, нищо не ми се е случило, нито е имало  обратен ефект.
Дрехите детето ми не ги приема за подарък, аз също като дете никога не съм се радвала на дреха подарък....
Първокласничка да ходи да си купува червилца...малко несериозно ми идва...

И да и други такива родители като мен, не малко познавам, така че най-малкото бих питала майката какво мисли за такъв вариант...ако каже - ами да супер, подходящо е - ок...

# 14
  • Мнения: 4 965
Разликата е, че имаш момче и затова гледната ти точка е пречупена през личния опит.
И да ме убиеш, не мога да избера подходящ подарък на момче на тази възраст, защото нямам опит и тогава наистина питам майката или купувам с приятелка с момче.
 Sunglasses
Има огромна разлика между половете на тази възраст. Peace
А пък аз не си представям на това слънце или в зимните студове да не накарам самата аз децата ми да си сложат гланц и да се оплакват от напукани устни (детските гланцове са безцветни обикновено, но с приятен аромат и с далеч по-високо качество от тези за възрастни).

Но пък и степента на познанство определя подаръка. Подаръците, които купувам за приятелки на моите деца са и на база на факта, че общуваме и семейно с родителите на дечицата, а и с приятелките си се познават почти от раждането си и са израсли заедно, та се знаем кой какво и колко позволява на детето си.
На непознато дете и аз бих купила игра и книга, за да е максимално неутрално.

В момента девойките на тази възраст са невероятно привлечени от големите албуми, в които създаваш модели на грим и дрехи (рисуваш на хартия с истински гримове), но са скъпички.

Общи условия

Активация на акаунт