® Португалия - тема № 15

  • 30 316
  • 98
  •   1
Отговори
# 75
# 76
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044

Много ти благодаря, мила!   bouquet

# 77
  • Мнения: 248
Здравейте!
Пубутвам темата с един малко странен въпрос, търся някоя така да се каже по-свободна мама с достъп до интернет и желание да ми помогне да понауча португалски. Опитвах с разни онлайн речници и преводачи, но масово са за бразилски португалски и не ми вършат никаква работа. Става въпрос за да речем половин един час през уикендите , или когато е удобно. Разговор в скайп или нещо подобно....
Имам предложение да живея там и да работя доста прилична работа в бъдеще, но не говоря езика, искам да започна поне малко от малко да разбирам и говоря езика и живот и здраве да приема офертата. Ще съм много благодарна , ако някоя по-свободна мама откликне на молбата ми...
Ще се разберем и да си заплащам уроците, амбицирана съм много! Просто ми трябва малко помощ, особено в поизношението и конструирането на изречения

# 78
  • Варна
  • Мнения: 3 913
Кой ще ми каже пътеписи за Португалия и Лисабон на български

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 6
                                                                    Добро утро, момичета! Flowers Hibiscus
       Съжалявам, че се включвам  в толкова лична и приятна компания ,  и първо искам да се извиня, а после да помоля за съвет:
      
        На мъжа ми са му предложили работа за 1500 Е в някакъв кол - център. Той има португалско гражданство, но е ходил там само за няколко дни, колкото да си уреди документите, нямаме познати . Казва, че най - евтината квартира, която е успял да намери е за 1500 Е, което напълно обезсмисля евентуалното ни заминаване.
        Ако имате някакво време, ще ми е много полезно, да ми отговорите на няколко въпроса:

      1. Какво е актуалното положение там за емигриране към 2018та?
      2. Има ли шанс да се намери нещо до 800 Е в Лисабон под наем, не в централната част, разбира се, ако може и с конкретен линк към агенция?
     3. Коректни ли са работодателите относно изплащане - забавяне - на заплати,  осигуровки и така нататък?

           Всичко, което бихте ни дали като информация, би  ни било полезно! Не разполагаме с много средства и се опитваме да намалим риска до минимум.
           Много благодаря и да Ви се намери добрината! Flowers Hibiscus

# 80
  • Португалия
  • Мнения: 3 705
Тя тая тема е толкова лична,че се е заличила Joy
За квартири в Лисабон трябва да проверите по агенциите, на мейл, телефон...
Аз съм в ,,друга Португалия" не мога да помогна, но 1500 ще да е много в центъра 😉
 Коректни ли са?!?!- много субективност тук има....

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 6
Много благодаря, Mamagemeaar!

# 82
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Еха, темата мърда Simple Smile
Vasilisa Vassileva, Ето тук може да разгледаш всичко агенции и да си избереш някоя - http://www.habitarnocentro.com/imobiliarias-Lisboa-1
Аз пък искам да питам как е положението сега там? Ние замисляме емиграция, този път за постоянно Sad Правим проучване и Португалия е място, към което ни влече по ред причини.

Последна редакция: ср, 07 ное 2018, 15:39 от ДОРОМ

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 6
Много благодаря, Дором! Ще опитам да потърся ... нещо обаче не му звъннаха от компанията и засега сме си в България.

# 84
  • Мнения: 1 101
                                                                   Добро утро, момичета! Flowers Hibiscus
       Съжалявам, че се включвам  в толкова лична и приятна компания ,  и първо искам да се извиня, а после да помоля за съвет:
      
        На мъжа ми са му предложили работа за 1500 Е в някакъв кол - център. Той има португалско гражданство, но е ходил там само за няколко дни, колкото да си уреди документите, нямаме познати . Казва, че най - евтината квартира, която е успял да намери е за 1500 Е, което напълно обезсмисля евентуалното ни заминаване.
        Ако имате някакво време, ще ми е много полезно, да ми отговорите на няколко въпроса:

      1. Какво е актуалното положение там за емигриране към 2018та?
      2. Има ли шанс да се намери нещо до 800 Е в Лисабон под наем, не в централната част, разбира се, ако може и с конкретен линк към агенция?
     3. Коректни ли са работодателите относно изплащане - забавяне - на заплати,  осигуровки и така нататък?

           Всичко, което бихте ни дали като информация, би  ни било полезно! Не разполагаме с много средства и се опитваме да намалим риска до минимум.
           Много благодаря и да Ви се намери добрината! Flowers Hibiscus
🤔 За какъв кол център става въпрос? И с какъв език? Важно е също фирмата която го наема..Ако имате имена-- ще е по лесен съвета.само за сведение дъщеря ми е в колцентър 😉.
Много ми се струват 1500 за наем!
 Иначе живота не е скъп- е зависи от стандарта на всеки един.

# 85
  • Мнения: 1 101
Еха, темата мърда Simple Smile
Vasilisa Vassileva, Ето тук може да разгледаш всичко агенции и да си избереш някоя - http://www.habitarnocentro.com/imobiliarias-Lisboa-1
Аз пък искам да питам как е положението сега там? Ние замисляме емиграция, този път за постоянно Sad Правим проучване и Португалия е място, към което ни влече по ред причини.

Доре 🙄😬🤓 като време оно...

# 86
  • Мнения: X
Привет, момичета. Съвсем скоро се преместих в Лисабон, тъй като партньора ми започна работа тук. Търся си работа или доброволчество, като целта ми е да науча португалски. Някой да си търси помощници:)

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Здравейте, а ние семейно пристигаме след 10 дни, за седмица. Интересувам се колко евро на ден биха ни стигнали? За 2ма възрастни с 10год госпожица, спрямо БГ стандарт.
Също - има ли опция за пешеходна разходка по моста на Васко да Гама? Трябва ли да си вземем паспорти за моста? Имаме ли нужда от билети за него? Някакви препоръки за храна, напитки, които да пробваме?

# 88
  • Мнения: X
Здравейте мами!
Имам нужда от вашата българо-португалска помощ. Предстои ми преместване през Октомври на о.Терсейра. Съпругът ми е американец, военен и това е следващата му база.
Странното за мен е, че искат от мен шенгенска визаза продължителен престой, а не просто регистрация в общината като пристигна. Някой има ли идея каква е тази глупост?

# 89
  • Португалия
  • Мнения: 3 705
не съм наясно с последните изг*зици на SEF- имат факсове от отвъдното от време на време...
най-добре е да се пита нашето всезнаещо посолство....
но, сигурният до преди 4 месеца протокол беше:
1.регистрация в общината по местоживеене-първите 3 месеца сте със статут на временно пребиваващ, гражданин на страна от EС.

2.подаване своевременно на документи към SEF-службата за чужденци, предполагам ще сте пребиваваща въз основа на статута на мъжа си, а това си е = на семейна виза

има и друг начин- като членове на ЕС, е улеснено регистрирането като самоосигуряващи лица
в този случай трябва да се издаде фискален номер, да се регистрира дейност*супер улеснена процедура, и не подлежите на социално осигуряване за първите 12месеца*,и д а се поиска документ за пребиваване в общината(a не в службата за чужденци), който е първоначално за година, но се подновява после за 5г.

в момента ,на континента е всичко почти по телефон и  онлайн-даже издаването на фискален номер, така че ще имате доста разправии


дано ви отговорят и други, аз не се сещам нищо повече

Общи условия

Активация на акаунт