Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 юли 2012, 19:58 ч.

Консултация с логопед - тема 4

• 189 633
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
Здравейте. Малкият ми син е на година и три месеца и за момента казва амам (понякога звучи и като мамам) и бръмбръм (докато играе с количка). За другия месец съм планирала посещение при УНГ да провери за къса юздичка на езика и измерване на слуха и при невролог, защото от време на време показва признаци на аутизъм. Кажете да го водя ли и другаде или за момента е безсмислено? Вкъщи се опитвам да му предлагам занимания за развитие на фината моторика, но друго мога ли да направя или не?
От опит казвам-махане на юздичката не влияе на говора. Правихме операция с пълна упойка заради горна и долна къса юздичка, с идеята да помогне...Нищо не се отрази на говора. Невролог, логопед и измерване на слуха.

# 736
Може ли да попитам какви упражнения правите за фина моторика?

# 737
Здравейте. Малкият ми син е на година и три месеца и за момента казва амам (понякога звучи и като мамам) и бръмбръм (докато играе с количка). За другия месец съм планирала посещение при УНГ да провери за къса юздичка на езика и измерване на слуха и при невролог, защото от време на време показва признаци на аутизъм. Кажете да го водя ли и другаде или за момента е безсмислено? Вкъщи се опитвам да му предлагам занимания за развитие на фината моторика, но друго мога ли да направя или не?
От опит казвам-махане на юздичката не влияе на говора. Правихме операция с пълна упойка заради горна и долна къса юздичка, с идеята да помогне...Нищо не се отрази на говора. Невролог, логопед и измерване на слуха.

Категорично не съм съгласна! Късата подезична връзка възпрепятства повдигането на езика за адекватна артикулация на звуковете "р" и "л". Проблемът явно е бил дриг, за да не се повлияе състоянието или упражненията след освобождаването на френулума са били неадекватни.

# 738
Късата юздичка могат да доведат до неправилно произношение на някои звуци, НО в никакъв случай не влияят на проговарянето като цяло. При нас и двете юздички бяха доста къси, но нито един специалист не ни каза, че това ще помогне. Просто аз исках да се убедя, че не е от това. Детето може да фъфли или да Р-ка, но мисля,че въпросът тук е за цялостното проговаряне.

# 739
  • гр. София
Здравейте, аз също имам негативни отзиви от Пумпелина. Уважавам професионалистите, независимо от възрастта им,  но е далеч от професионализъм да ти обяснят "о, това че не говори ви е най-малкият проблем", изречено пренебрежително от девойка, на която почти бих могла да бъда майка. Толкова ли е трудно да разбереш защо едно 3-годишно дете не иска да остане без мен?

Здравейте, преди време и аз бях споделила негативното ми мнение за Пумпелина, след като ми обясниха че шестгодишната ми дъщеря е с развитие на четиригодишан !!! Имам много обстоен пост по темата. Спрях я от всякакви "специалисти". Времето и нервите, които отделях за късни пътувания, тръгване по-рано от работа и нерви по задръствания, от тогава го влагам изцяло на детето и семейството ми. Тя започна от самосебе си да казва "Р", изучава всичко с удоволствие, представи се прекрасно на теста за завършване на трета група в ДГ и нищо от това, което ми казаха в Пумпелина не беше вярно.
Не вярвайте на всеки, който се пише "специалист". Отсявайте всичко, което ви казват и търсете друго мнение.

# 740
Здравейте аз съм майка на 11г момче,което заеква ходили сме при логопеди няма никакво подобрение ако някой може да ме упъти какво трябва да направя лутам се само и нищо.Става въпрос за гр.Варна

# 741
Здравейте аз съм майка на 11г момче,което заеква ходили сме при логопеди няма никакво подобрение ако някой може да ме упъти какво трябва да направя лутам се само и нищо.Става въпрос за гр.Варна

Консултация с психолог, невролог правили ли сте? Може би е нужно и медикаментозно подпомагане при вас. Понякога се налага.

Общи условия

Активация на акаунт