Кога започнахте да усещате осезаемо мърдането на бебето?

  • 6 695
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 951
Осезаемо го усетих в 18-та седмица,тогава ритна много явно за първи път.(празнувах именния си ден и подаръкът на бебока много ми допадна Grinning )Преди това 1 седмица усещах някакво вълнение,не бих казала,че е било много ясно,дали това вълнение създава ТО.То се оказа,че точно ТО било Laughing

# 16
  • Мнения: 4 242
Първите движения на първото си бебе усетих към 17-18г.с. Усещането е като къркорене в червата и в началото винаги се питах "сега това бебето ли е или просто къркоря" Laughing  ?

# 17
  • Мнения: 256
В 17 седмица - никога няма да забравя датата - 01.01. 2002 год. Беше вълшебно усещането. Все едно ми пулсираше коремчето, но по-силно. Веднага заголих коремче, зачаках пак да се прояви бебчо  Laughing и започнах гордо да се пъча и да показвам когато се движи.

# 18
  • Мнения: 192
Аз усетих за пръв път към 20-21г.с  ,и не е спряла до сега Laughing ,голямо блъскане пада Banghead

# 19
  • Мнения: 1 704
в 18 г.с. - усетих го като пукане на малки мехурчета  Laughing  след седмица вече риташе и блъскаше доста сериозно.. а сега направо имам чувството, че ще ме изкорми #Crazy  особено като реши да изпъне краче и на корема ми пораства една огромно цицина като орехче.. Laughing  Laughing

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Няма смисъл да се притесняваш. Има случаи, когато коремната стена е по-дебела и тогава се усеща по-късно. Зависи също и от твоите килограми отпреди бременността, а сигурно и от много други неща. Някои майки казват, че до болка ги ритат, други даже забравят, че вътре има нещо Simple Smile Нали те гледат на видеозон? Сигурно е трудно да дочакаш момента, но пък като дойде настава голям купон  Grinning

Леко доизкарване на бременността!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Аз го усетих за първи път в 13 г.с. А сега го усещам постоянно.

# 22
  • Мнения: 523
Simple Smile uspokoih se, radvam se, che si zadala tozi vypros - az sym 19 sedmica i syshto ne go useshtam oshte. Pochnah da se pritesnqvam kato teb:) no maj nqma smisyl, kato se zamislq pone 3 mseca shte igrae mach v men, ako pochne po-kysno nqma da e tolkova strashno haha

# 23
  • Мнения: 1 512
Аз усетих бебето за пръв път в 16 г. с. Понеже същата вечер бяхме на гости и хапнахме обилно, първо си помислих, че имам газове...Да, ама тия газове почнаха да стават много ритмични Simple Smile
И аз бях много нетърпелива да почувствам малкото същество в мен...
Усмихни се и скоро ще почувстваш същото и ти! Simple Smile Да видиш какво става като се разиграе Simple Smile

# 24
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Със сигурност го усещах 15-16г.с. (така и гласувах), а може би и по-рано, но не съм много убедена дали не са били червата тогава Embarassed .

# 25
  • София
  • Мнения: 187
Благодаря на всички за отговорите! Simple Smile
Вече съм по-спокойна, като видях че има и други такива случаи.
Наистина усещам нещо, като пукане на мехурчета. Simple Smile  Simple Smile  
А и съм малко по-дебеличка - може би сланинките пречат  Grinning
Поздрави на всички и леко бременеене! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт