Микровълнова и бебе

  • 7 567
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 212
Цитат на: Mary Popons
Искам да дам едно рамо на Teya. Също не съм сециалист, но определено има 2 мнения по въпроса. Смята се, че лъчите от микровълновата печка променят/разрушават клетките в храната и от там влияят върху човешкото здраве. Дори четох за един експеримент, проведен в USA с 1000 котки, на които в продължение на 1 год. всекидневно е била затопляна храната в микровълнова печка. Резултатите са били потресаващи.


ьхь,да бе ,милите котенца,аз сьм им фенка и ми стана гадно Tired

тук не са правили такива експирименти,но са правили изследвания на хора  и са ги сьпоставяли с не ползващи микровьлнова.кофти резултатки имаше сьщо... Tired Face

# 16
  • Мнения: 229
И аз много се притеснявам Rolling Eyes  - дали са вредни микровълновите, защото ние много я ползваме за претопляне /главно храната за нас/.
За бебето преваряваме само водата за млякото.
 Дали и тя се поляризира /след като е само чиста вода/? Вие какви бебешки храни претопляте? Пюренцата не се ли дават направо - със стайна температура? Аз още не съм го захранила ,та незнам.
Някой знае ли научно обоснована теория, какви точно последствия може да окаже микровълновата  в/у човешкия /бебешкия/ организъм Confused:

# 17
  • Мнения: 196
Цитат на: Teya
Цитат на: Mary Popons
Искам да дам едно рамо на Teya. Също не съм сециалист, но определено има 2 мнения по въпроса. Смята се, че лъчите от микровълновата печка променят/разрушават клетките в храната и от там влияят върху човешкото здраве. Дори четох за един експеримент, проведен в USA с 1000 котки, на които в продължение на 1 год. всекидневно е била затопляна храната в микровълнова печка. Резултатите са били потресаващи.


ьхь,да бе ,милите котенца,аз сьм им фенка и ми стана гадно Tired

тук не са правили такива експирименти,но са правили изследвания на хора  и са ги сьпоставяли с не ползващи микровьлнова.кофти резултатки имаше сьщо... Tired Face

 Споделете резултатите, за да си обясним вредата Sad

# 18
  • Мнения: 151
Котките станали много дебели (а и някои други странични ефекти), а всъщност били гладни. Накрая и умрели от глад. Обяснява се с това, че се разрушава информацията в клетките и облъчената храна вече не е хранителнa. А ето и едно от местата където го прочетох (на немски): http://www.scharlatanprodukte.de/mikrowelle.htm
Все пак не твърдя, че това е абсолютната истина. По въпроса още се спори и не е изяснено как реагира човешкия организъм.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 630
Ами тогава защо има стерилизатори за бебешки шишета за микровълнова фурна Confused:

# 20
Asa,a bebeto ti iade li 6i6eto?Mai stava duma za hrana! Grinning

# 21
  • Мнения: 3 479
Имам приятелка, която е физик. Даже работеше по едно време в Центъра по хигиена, в отдела дето ходят и замерват лъченията на различни апарати. Та тя трето дете гледа с микровълнова. Не съм се сещала да я питам за вредата от лъчите в микровълновата, но утре ще го направя и ще ви пиша.

# 22
  • Мнения: 4 965
Цитат на: Ani111
Аз съм чувала, че храната се поляризира при употреба на микровълновата и дори в чужбина било много известно и тези печки вече се отричали. Ако не се лъжа казаха го по "Бъдете здрави" по БТВ. Но до какво води тази поляризация, доколко е вредна и доколко е доказано това - нямам никаква представа. Ще е много тъжно да е истина - много ми улеснява живота.


Между другото, гледах много внимателно предаването (интересно ми е) и водещата попита докторката дали наистина са толкова вредни, колкото се говори и тя каза, че до сега няма доказателства да вредят с каквото и да било и допълни, че едно време по същия начин били отричани и газовите котлони (уж причинявали заболявания на дихателните пътища и рак).
Аз ползвам микро-велето за хлапетата - за сега им топля пюренцата (на въпроса на Тути - дават се с телесна, а не със стайна температура) и мисля да я ползвам и по-натам (и без това се озорвам с приготвянето на храната за двете кукли, пък остава и да притоплям на водна баня). Не я ползвам само за млякото и то, защото за него си преварявам вода в термо-каната (иначе, наскоро ми обясниха, че от бързото затопляне в м.в.п. уж се пресичало).

# 23
  • Мнения: 61
Мили мами, не искам да се намесвам в спора, защото не съм с подходящото образование. Само да споделя, какво ме впечатли относно микровълновата. От известно време тук си подквасвам мляко. Става чудесно, почти го сварявам на котлона. Моята приятелка се опита няколко пъти, притоляйки млякото до подходяща температура във микровълновата. Просто не става на кисело. Успя от първия път, в който го затопли по старомодния начин на котлон. След това, не смятам да топля нищо на бебо в микровълновата-явно убива живата култура в млякото. За нас може Simple Smile)
Може да опитате в къщи, ако стане на кисело....ок
ако не-не ползвайте за бебче.

# 24
  • Мнения: 46 437
Цитат на: Canadka
Мили мами, не искам да се намесвам в спора, защото не съм с подходящото образование. Само да споделя, какво ме впечатли относно микровълновата. От известно време тук си подквасвам мляко. Става чудесно, почти го сварявам на котлона. Моята приятелка се опита няколко пъти, притоляйки млякото до подходяща температура във микровълновата. Просто не става на кисело. Успя от първия път, в който го затопли по старомодния начин на котлон. След това, не смятам да топля нищо на бебо в микровълновата-явно убива живата култура в млякото. За нас може Simple Smile)
Може да опитате в къщи, ако стане на кисело....ок
ако не-не ползвайте за бебче.



Да не сте използвали различни видове млека?
Майка ми редовно подквасва мляко и използва микровълнова.  Но не става от всички марки! Няма да споменавам имена, но се оказа, че се получава от едно от най-евтините, а от друго широко рекламирано и двойно по-скъпо- не. Според мен е тъпкано с консерванти, а  такова мляко трудно можеш да използваш.
Аз използвам микровълновата за стерилизиране и преваряване на вода, защото бебка е още малка, но смятам да продължавам и за пюретата. Това е най-използвания електроуред у нас и не ми се мисли какво би било без него! Grinning

# 25
  • Мнения: X
Е аз съм инженер - незнам това ли е подходящото образование да разбираш от микровълнови обаче благословен е тоя дето ги е измислил. Затоплянето в микровълнова не се препоръчва, защото храната не се затопля равномерно и може да има топлинни джобове, в които храната е по-топла и детето да се изгори. Иначе всичко около нас е микровълни - телевизор, печка, хладилник, кабели, ютии...к'вото се сетиш дето се ръга в контакта създава около себе си магнитно поле - някой да е умрял от това или да си е спрял телевизора или печката????
Но в крайна сметка всяка майка си решава как да си гледа децата.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 630
Цитат на: Kaisa
Asa,a bebeto ti iade li 6i6eto?Mai stava duma za hrana! Grinning


Бебето вече не е бебе, а мъж на 6 и половина години. Аз така го и отгледах. Преваряване на вода в микровълнова, притопляне на бурканчетата от детската кухня и продължаваме така да си притопляме храната на цялото семейство. Наистина ползвам микровълновата предимно за притопляне, защото не ми става вкусно готвено ястие. Много е удобно, и не знам защо отричате всички новости. Сигурно е по приятно да ти загори яденето на котлона?

И друга велика глупост, че се надебелявало. Елате ни вижте, колко сме дебели. Аз когато не съм бременна съм 45-46 кг. при ръст 158, мъж ми е 70 кг при ръст 178, а детенце е 22 кг на 6 години.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 311
Абе не съм физик, инжинер или там друго си, ама викам да живеят тези дето са измислили микровълновата , пасатора, пералнята, телевизора, PCто, памперса и каквото се сетите още което прави живота ни по-лесен.  
  Няма да се връщаме в гората да живеем природосъобразно я. Да сечем дърва, да палим огън и там да си готвим това което сме си посяли, изкопали и събрали.

# 28
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Като един лаик се намесвам и аз.
Принципът на микровълновата печка в общи линии е следният, поне така, както аз съм го разбрала:
При триене на молекулите се отделя топлина. За да се предизвика триене на молекулите, през тях се пускат лъчи с определена дължина на вълната - примерно лъчи като на радиото. Но ние продължаваме да гледаме телевизия и да слушаме радио, нали, а мобилни телефони или безжични  Grinning  Grinning  Shocked
По отношение на закваската на млякото - напълно вярно е - убива живите кулутури - какво по - добро от това да убие бактериите, които могат да направят нещо лошо на мене или на бебето??? Това също е доказан факт за микровелетата - използват ги за дебактеризация на книги в библиотеките.
По - бързото приготвяне на храната, запазва вкусовите й качесва, а освен това не унищожава витамините.
Подобни спорове съм се отказала да водя, защото всеки има право да прави, каквото е сметнал за правилно.
Отказала съм се да споря за ползата от миялните или сушилните машини и пр. Аз ги ползвам, семейството ми ги е ползвало от поне 13 години, защото оттогава имаше достъп до тях, и смятам да ги ползвам и за в бъдеще.

# 29
  • Мнения: 2 000
Извинявам се, че пиша от името на жена си, но случайно темата попадна пред погледа ми. Като инженер по електроника мога да дам малко обяснения относно работата на микровълновите печки.

1. Не работят с някакви лъчи а с електромагнитни вълни, които няма как да се натрупат.
2. Честота на електромагнитното трептене е резонансна за молекулите на водата (2.4 GHz), т. е. кара въпросните молекули да трептят. При това трептене молекулите се блъскат/трият една в друга и съответно се загряват. В зависимост от плътността на храната, загряването може и да не е равномерно. Опаковките по принцип не съдържат вода и затова не се загряват при затопляне на пакетчета с храна. Металните предмети/фолио предизвикват искрене, поради т. нар. "вихрови" токове по повърхността им, индуктирани от високочестотното електромагнитно поле.
3. По въпроса за киселото мляко - просто бацилът (Lactobacilus Bulgaricum и не само той) измира и затова не се подквасва. Сами преценете, дали унищожаването на микроорганизмите е недостатък.

Според мен, негативните изказвания за употребата на микровълновите печки са малко или много едностранни и дори параноични или на хора, търсещи обществено внимание - да се вдига джангър.

Edit: Относно изказванията - имам предвид разни псевдоучени, които се чудят с какво да се занимават, как да привлекат внимание върху работата си и тъй като доброто, открито от други, бързо намира приложение и с него се свиква лесно, винаги търсят лошите неща (обратната страна на медала). Не визирам никой от писалите по темата - написаното е предимно в стил "прочетох, че...; някой ми беше казал..." и т. н. Извинявам се, ако писанието ми е прието като лично отношение.

Общи условия

Активация на акаунт