Всичко живо да се пази, февруарчетата вече ходят. - Тема 3

  • 59 556
  • 502
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 15
Zdraveite:) Predvaritelno se izvinqvam za latinicata , ama ne iska da mi prevkluchi ... grrr..
Nqkoi beshe pital za pureta na Milupa , az sum vzimala sus spanak i kartofi samo , zashtoto drygite koito sum vijdala sa za nad 6 meseca i 8 . Malkiq go haresva mnogo pureto . Kto cqlo zelenchykovite gi qde , kude reve , kude ne , ama se prejivqva ... ama plodovite to e stiskane revane , pluene , yjass e .. dobre 4e muja mi se pribira i s igrachki go lujem da gi qde ... Sokcheta pie ot qbulka , krusha i sliva .All a ot kashata napravo  pochva da se kozi Grinning povdiga my se i maksimym po 3-4 lujichki yspqva da izqde i do tam , ne go mucha poveche ....Noshtno hranene si ima zadulje , nai-mnogo 1 put v sedmicata  da go propusne . Iska si go , ne priznava voda, nito chai ,nito biba , kato go izqde zaspiva. Za bibata  toi e s neq , dokato zaspi posle q plue  , za otkazvane  neznam koga shte stane , iskam no to pone pri nas bibata si e spasenie . I vencite chesha s neq , igrae si vadi q chesha se i pak si q nabytva. A be kvoto moje e v ystata i se djvaka . Taka my se e nadul gore veneca , dano skoro izbie , vupreki 4e znam i 4e tova ne e garanciq , az sum bila taka vmesto purvo otdoly na men sa mi izbili  3 na vednuj , ama otgore .
Tova e ot nas za sega Simple Smile

# 106
  • Мнения: 172
Ей,от този фейс нямате време за форума Crossing Arms
Отчет от вчерашната консултация на 5 месеца и половина-7150 кг и 65 см.Качил е 200 гр ooooh! и е пораснал 3 см!Явно в жегите е бил на диета Mr. GreenСега съм му приготвила за закуска АМ, защото имам подозрението,че не му стига кърмата,да не говорим,че е станала като вода-безцветна!В понеделник заминаваме на море и като се върнем,живот и здраве,ще го захраня!
Иначе лази,обръща се по корем и гръб,спи почти вече само по коремче и има едно зъбче!Още си се кърмим нощно време(взе да ми писва)биберон-залагалка ползва изключително рядко,само за приспиване.Не й е фен,така,че няма да ми е трудно да го отуча!Гледа с интерес Мики Маус на компа.Слагам го полуседнал в количката и го връзвам с коланите.След около 2 седмици ще го сложа да седи.
Това е от мене-рапорт даден Crazy

# 107
  • Мнения: 172
За протокола-изпи 200 мл АМ!

Последна редакция: пт, 03 авг 2012, 11:47 от roni.k

# 108
  • Мнения: 19
Здравейте, мамчета! Виждам, че си говорите за това как да отучите бебето от биберона. Аз имам голям проблем: КАК ДА Я ОТУЧА ОТ ПРЬСТА  Cry Още в родилнмя се опитах да и дам биберон, но без успех. После педи и навря рьката в устата, за да не плаче докато я преслушва и край. От тогава прьста е най-сладкото нещо. Слагах рькавички, давах различни биберони, дори слагах мед, но не става  Cry С едната рька дьржи биберона, а с другата прьста в устата. Помагайте,че не знам вече какво да правя  Cry

Последна редакция: пт, 03 авг 2012, 11:30 от tedince7o

# 109
  • Мнения: 208
На кратко по въпросите:
Права не държа, но и тя не настоява. Почнах по малко да я слагам на 75 градуса. Стартово една минута и всеки ден увеличавам с по 1. Т.е. нищо стресово и рязко.

Сокове ще се старая да избягвам максимално, а и да не пропие още по-добре. Ако е жадна да пие вода. Аз самата съм почната на сокове и трудно се решавам да пия вода. Добре че забременях и се научих да пия, а сега с кърменето още една идея повечко от бременността.

Биберон не бързам да махам. Повече ме е страх от смукане на палец. Моята теория е, че биберон все ще откаже, ама палец, може цял живот.

Теди, извинявай за въпроса, но чела ли си за опасностите на меда? По-скоро пробвай да го намажеш с кърма/ам. А ако  не става здраве да е.

p.s. относно фейсбук има и други с твоето име и не знам коя от всичките си. Може да ме прибавиш - Savina Grigorova и ще пусна до някой админ да те прибавят

# 110
  • Мнения: 68
Здравейте,мами!Да ви се похваля,снощи спахме непробудно 5 часа.Снощи с малката спахме в хола на дивана и успях да се наспя.Е,събуждах се да и завивам краченцата,но поне тя не събужда през час,два.Не искам въобще да я свиквам да спи с мен,но там е по-хладно.....довечера пак сме в хола.Иначе трети ден давам морков,нещо не го хареса май.

# 111
  • Varna
  • Мнения: 81
Здравейте мацки!
Sesiliq84 успяваш да я завиеш!Това при нас се случва мн. трудно.Усети ли ,че я завивам или нещо върху краката и- веднага ги вдига във въздуха и докато не го махне не спира.даже се събужда.Ако успея да завия без да се събуди на сутринта завивката е върху главата и.Защо не пробваш да смесиш моркова с картоф?Може да и хареса повече или ябълка например.
Искам да попитам какво количество от даден зеленчук или месо трябва да изяде ,за да се счита за захранена с тази храна.Например до момента е изяла по едно бурканче пуешко и заешко,да смятам ли че е захранена с тях?

# 112
  • Мнения: 2 462
Tamira,захранена е,но с всеки нов вид месо въвеждането започва наново. Peace
Sesiliq84,като дадеш и тиква сигурно като повечето бебоци ще се облизва.Морковът запича затова е хубаво след него да се въведе и нещо регулиращо или разхлабващо. Peace
Сашко не търпи завивки,също като щерката на Tamira реагира. Laughing

# 113
  • Мнения: 86
За протокола-изпи 200 мл АМ!

Рони и аз подозирам, че кърмата ми вече недостига, предлагам по-често да суче, а той суче и по-дълго та ще видим, иначе от днес добавих синя слива към ябълката на пюре, нещо разхлабващо че се запече...
Иначе за биберона- залъгалка, който имаше притеснения, аз съм давала на Нук/не я харесва/ на Канпол бейбис/направо я плюе/ а на МАМ е направо на почит Simple Smile) така че пробвай различни, но не давайте мед бе хора, и аз не искам да се бъркам, ама не се сдържах.  Hug

Май това е от нас, за протокола откакто ви се похвалих, че Тео не яде през нощта, почна да се буди и да иска да яде, затова вече не се хваля!  Mr. Green

# 114
  • Мнения: 54
Здравейте момичета!!!Може ли и аз да се присъединя към вас?  Hug Малката е на 6 месеца и сме на 20.08. на консултация.Закъснях ме,бяхме с летен вирус.Нали не проблем да правят изследвания на кръв по късно?Или да ида до педиаторката по рано,да питам??  newsm78 Много полезна информация намирам при вас,благодаря ви.   bouquet  Много усмивки на вас и на детчица!

# 115
  • Мнения: 68
Да,и аз съм решила вече да не се хваля.Снощи  пак беше безсънна нощ,събужда се през час,въпреки че бяхме на по-хладно.
Аз захранването започнах с тиква,и мисля утре пак да дам само тиква,че чак след това да въведа и картоф.Без това не и е много редовно стомахчето.Ще видим как ще реагира утре на тиквата.Да си призная честно,мисля че хапва по-малко пюре,защото преди това я кърмя.Пробвах няколко дена първо пюрето да дам,но така отказва да суче.
dobinko подкрепям те за меда.Аз моята кукла не успях да я науча на биберон,но отхвърлих категорично препоръките на майка ми да и топнем бибата в мед.
uplashena777 не мисля,че е проблем да се пуснат по-късно изследванията,като се има предвид,че на някои деца някои педиатри въобще забравят да им пуснат,но по-добре питай педиатъра.
Лека вечер и по-малко събуждания!!!!

# 116
  • София
  • Мнения: 6 259
uplashena777,  welcome !

И аз спирам да се хваля - Пресо, както си спеше до 6-7 часа, от няколко дена изписуква към 4-5 и трябва да стана, за да му дам бибата. Поне хванах повторенията на някои от олимпийските състезания...  Mr. Green

# 117
  • Мнения: 124
Здравейте  Hug . Как сте ? От нас нищо ново слагам го в количката на полу седнало положение. Когато го храня и за малко на напълно седнало идната седмица ще направи 6 месеца и не мисля че е проблем. Днес го сложих за малко на паяка , хареса му но май не е полезно все още  newsm78 какво ще кажете. Питам вас защото на педито не и вярвам, а нямам конкретно инфо за верояни вреди. Прави ми впечатление , че като го оставя за малко на крачета само пружинира , но е със свити пръсти и това сериозно ме притеснява. Има ли някоя мама с подобен проблем у детенцето й ?

# 118
  • София
  • Мнения: 6 259
Пресо вече направи 6 месеца и ние сме вече в седалката, уж на полулегнало, ама диването се набира коремно и чат-пат се налага да го повдигам, за да е доволен от живота  Peace Почти лази на 4 крака, като се опитва и да присяда подобно на кученце, опрян на една или две ръчички  ooooh!

ангелче..., за пръстчетата не се шашкай, това не е проблем, нормално е  Hug

# 119
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен и аз вече 2 пъти го слагам на паяка много е доволен не му хареса пуешкото за разлика от пилешкото затова и изчаквам и с телешкото ,но тикватааааааааа не съм и предполагала ,че ще му е едно от любимите дори и смесено с морков ,картоф или др. иначе от месец стоим в  полу седнало положение легнал е само когато заспи май,че ни никне зъбче крив е от няколко дни и днес видях ,че му е побелял венеца иначе е много смешен  върти се като пумпъл цопаме си в басейна голяма радост обикаляме вкъщи хванат за ръце иска все да ходи или да е прав поздрави на всички

Общи условия

Активация на акаунт