Всичко живо да се пази, февруарчетата вече ходят. - Тема 3

  • 59 582
  • 502
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 0
Да се похваля онзи ден Алекс каза МАМА не можах да повярвам от известно време се опитваше да си мърмори нещо...хубавото е ,че и тати беше там иначе нямаше да ми повярва щеше да реши, че се майтапя само се спогледахме с него Simple Smile

# 211
  • София
  • Мнения: 6 260
Рони, честита първокласничка и на тебе!  Hug

# 212
  • Мнения: 782
Как мина първия учебен ден?

Вчера и аз изпраних Бобо на градина, от май месец си е у дома, та и аз си поревах! За училеще ще трябва от сега да купувам кърпички.

Рони, вЕрно може да го бие Жорко! Ако щете вярвайте, но пазя баткото от нея - щипе, скубе, удря. Аз този път ще почакам да каже "мама". Първата и дума беше "Бобо", вчера все това си повтаряше и го търсеше  Simple Smile Дадох  бисквитка - мнооооо е гадна, изплю я с отвращение  hahaha

medimed , по моите схеми сте малки за глутен и млечни! Защо не въведеш месо, други безглутенови каши, още плодове и зеленчуци. Изварата е с ниска хранителна стойност, по нататък я добави за разнообразие. Овесените ядки са по-добра алтернатива от бисквитите - ти решаваш  Simple Smile

# 213
  • София
  • Мнения: 6 260
Как мина първия учебен ден?

...

Ще пусна фото във ФБ  Wink

# 214
  • София
  • Мнения: 150
Чакам и аз фотото на принца Пресо  newsm51
По повод на прехранването - ние имаме само едно заместено хранене на обяд. След обед и давам каша през 2-3 дни, а през другите плодово пюре + кърма и при двете. Обаче ако изяде повече от 80 гр от кашата / пюрето + кърма започва да повръща и плаче. Сигурно и идва много и и тежи. На този етап не мисля да давам твърда храна на друго хранене.

# 215
  • София
  • Мнения: 6 260
Чакам и аз фотото на принца Пресо  newsm51
...



А, негови снимки май нямам, пуснах на първолачката...  Blush

# 216
  • Варна
  • Мнения: 170
Здравейте, ние с една прекрасна мартеничка, но може ли да понадничам при вас от време на време да знам какво ни очаква Embarassed Simple Smile Hug

# 217
  • Варна
  • Мнения: 170
Искам да попитам добавяте ли мазнина към пюретата? Ако добавяте-каква?

Последна редакция: ср, 19 сеп 2012, 08:32 от katerinaatan

# 218
  • Мнения: 19
аз слагам малко масло след като го пасирам и докато е още топло

# 219
  • Varna
  • Мнения: 81
аз слагам малко масло след като го пасирам и докато е още топло
И аз така правя.А ако е само зеленчуково пюре слагам по мъничко сиренце вече.

# 220
  • Варна
  • Мнения: 320
аз слагам малко масло след като го пасирам и докато е още топло
И аз така правя.А ако е само зеленчуково пюре слагам по мъничко сиренце вече.

+1 за маслото и сиренцето Simple Smile

# 221
  • Мнения: 182
 и ние още спим по 3 пъти на ден,дори понякога и по 4.Няма определен режим:всеки ден спи различно,зависи сутринта кога ще се събуди.Нямаме и заместено хранене,яде по-малко зеленчуко пюре и по повече плодово.Останалото време се кърмим,когато му е кеф Simple Smile.От плодовете сме опитали почти всички,а от зеленчуците-морков,тиква,картоф,чушка,домат,но всичко ни се върти около тиквата-без нея ни яде нищо.Каши купени не давам,че се обрива от тях.Попарата засега не я харесва.Дадох му и глутен-коричка хляб,та го въведохме и него.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2012, 15:59 от pisiana

# 222
  • Мнения: 19
И моя Пресиян спи по 3, че даже понякога и по 4 пъти на ден. Това не би трябвало да е притеснително нали? Гледам другите деца на неговата възраст спят по 1-2 пъти на ден, но... явно си е до детето. Той не се спира на едно място, пълзи, в проходилката бяга, скача и на бънджито..сигурно се уморява Simple Smile А за попарата .. хубаво я пасирай..или ако не я пасирваш, а само намачкваш - я остави по-водничка. А да попитам и аз мамите..понеже пюретата, които си хапва му ги правя аз..от кога може да се слага и лук в тях?

# 223
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Ох помагайте, моят мъник не иска да яде нито пюрета, нито каши. Пробвах всякакви вкусове и на зеленчуковите и на плодовите подходящи за неговата възраст. Даже и домашна манджичка му готвих, не иска. Оризова каша започнах да въвеждам от началото на седмицата и до вчера я харесваше, днес и нея ми отказва. Това като дойде време за хранене и направо ми се изправя косата. Пробвах и играчки да му давам, пробвах и пред телевизора да се храним, затваря устата и почва да ми ръмжи.
Дайте идея как да си науча детето да се храни.

# 224
  • София
  • Мнения: 150
И ние бяхме така известно време. Смених марката пюре и сега си яде без проблем.

Общи условия

Активация на акаунт