Всичко живо да се пази, февруарчетата вече ходят. - Тема 3

  • 59 586
  • 502
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 6 260
То дайте и не само да пишем, ами и да измислим нещо за първи юни (не на датата, че ще е лудница, а и каката ми е на състезание, живот и здраве, тогава...). Примерно среща в Южния парк...

# 436
  • София
  • Мнения: 150
Завиждам за разходките!
Откакто работя и ходя на курс, едвам намирам по един час време след работа да отида при тати и бебе в парка.

# 437
  • Мнения: 1 332
Завиждам за разходките!
Откакто работя и ходя на курс, едвам намирам по един час време след работа да отида при тати и бебе в парка.
Разбирам те прекрасно,моя Ники е на бабин дом и от 2 дни не съм го виждала.Днес някой викна на улицата "мама..мама" и аз се оглеждах.....много е тежко,но пусти пари Weary

# 438
  • Мнения: 182
Я да ви попитам,че гледам че обсъждате забелването.На малкия главичката само от едната страна е отворена,от другата е залепена още с кожата.ММ каза да не пипам,че постепенно ще се отвори.А аз се притеснявам да не се възпали нещо,като се събира секрет.Дали да  дръпна кожичката или да я оставя така.

# 439
  • София
  • Мнения: 6 260
pisiana, по принцип от това, к. изчетох, мъжът ти е прав  Peace Педката също е п/в насилственото забелване, но при Пресо се беше събрал бая секрет (то се виждаше малка част), де, ама нали сме с памперс, идва лято... Едно наборче на каката така направи уроинфекция - майка му беше твърдо п/в забелването, даже носи разни статии на педиатърката; познай дали с втория действаше по същия начин  Wink

# 440
  • Мнения: 182
Ами то и аз съм против насилственото забелване,досега е ставало от само себе си.Просто виждам,че в слепеното има секрет,та се чудя как да го почистя без да дърпам силно.

# 441
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
А защо сте против? Ние тази работа я свършихме още преди да направи 6 месеца. Нито го е боляло, нито сме имали проблеми до сега със събирането на какъвто и да било секрет. След баня само го заголвам леко и забърсвам за да е сухичко и всичко за сега е ок.

# 442
  • Мнения: 1 332
А защо сте против? Ние тази работа я свършихме още преди да направи 6 месеца. Нито го е боляло, нито сме имали проблеми до сега със събирането на какъвто и да било секрет. След баня само го заголвам леко и забърсвам за да е сухичко и всичко за сега е ок.
.....целия цивилизован свят НЕЗАБЕЛВАТ.Относно хигиената,която някои от вас сочат като мотив за забелване,ще кажа,че не сте по-умни от природата,която не без причина е решила да има слепната кожичка на това деликатно място.

# 443
  • Мнения: 13
добре че нямам момче  Laughing  Поне за този въпрос да не търся отговори  Mr. Green

Честит 1-ви Юни на всики малки и големи дечица. Нека запазят детското в себе си и преоткриват света   bigdance2 baloni

# 444
  • Varna
  • Мнения: 81
Здравейте мами!Гледам темата хич не върви. Правите ли опити да махате памперса ,бибата?Ние да ,но явно ще се окаже по-дълъг период от колкото очаквах Simple Smile
Лека вечер!

# 445
  • София
  • Мнения: 9
Бибата ние я махнахме още преди годинка, но за памперса.......... просто мисля че няма да е близките два месеца. Преди два дни и го махнах и за 4 часа тя се наака два пъти и напишка два пъти, не и направи много впечатление. Но пък сутрин се слагаме на гърнето и вършиме и пишкане и акане  Laughing. Надявам се да махнеме този памперс до края на Септември, не губя надежда и ще опитам  Grinning.

# 446
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
И ние махнахме биберона залъгалка и всякакви шишета с меки накрайници. Залъгалката я махнахме сравнително лесно, но отказването от шишето беше ужас. Но решиш ли не давай назад.
И ние правим опити да го махнем този памперс, ама не ни се получава. В къщи стои само по гащички, а аз вървя след него с една гъба и забърсвам поредното напишкано. Знае кое къде се върши, разнася си гърнето напред назад, но не иска нищо да върши там. Сега съм решила да пробвам над тоалетната да го изхождам пък да видим.

# 447
  • Мнения: 182
Биберон не сме взимали изобщо,а памперса май няма да се маха това лято:не е готов още.Като го оставя по слипчета,изобщо не показва по никакъв начин ,че му се пишка.За 1 ч.напикава по 2-3 бр.На гърне не ще да седи,на адаптер за тоалетна също.Знае за какво служат,но не върши нищо там.Юли мес.предстои ни връщане в Бг.,та мисля вече там да се заема с въпроса.

# 448
  • Мнения: 208
Моето е далеч от махане на памперса. Така или иначе съветите са между 18-24 м да стане това, но да се случи, когато детето покаже. Т.е. може да стане и по-рано, може и по-късно. Признаците за готовност са описани тук http://www.dechko.bg/beta/1-12_godini/Vyzpitanie/Priuchvane_za_polzvane_na_gyrne/
Бибата мисля да я махна като пробият зъбите, но не по-късно от 2г

# 449
  • София
  • Мнения: 6 260
Моето е далеч от махане на памперса. Така или иначе съветите са между 18-24 м да стане това, но да се случи, когато детето покаже. Т.е. може да стане и по-рано, може и по-късно. Признаците за готовност са описани тук http://www.dechko.bg/beta/1-12_godini/Vyzpitanie/Priuchvane_za_polzvane_na_gyrne/
Бибата мисля да я махна като пробият зъбите, но не по-късно от 2г

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт