Бебе на 4 месеца и нередовно изхождане

  • 3 942
  • 10
  •   1
Отговори
  • Перник
  • Мнения: 160
Здравейте, бебето ми е на 4 месеца и се изхожда в последните два месеца много рядко- веднъж на 4-5 дни,но докато това се случи плаче много и е неспокоен. Какво да правя пробвам с масаж по коремчето, но не става.

# 1
  • Мнения: 9 481
Т.е. проблема е от двумесечната му възраст, което си е притеснително...педиатъра на какво мнение е?
Как храниш бебето-само кърма или + нещо друго?
И какви са изпражненията-твърди, малко, много..?
На прима виста (понеже не знам отговорите на горните въпроси) би могла да дадеш биогая Peace

# 2
  • Мнения: 11 822
Както и MTV е попитала - с какво се храни детето, най-вероятно се запича. С педиатър не си ли споделила, да предпише някакъв пробиотик, или ако е на АМ да се смени с друго. Моят син от НАН много се запичаше, сменихме го и се оправи.

# 3
  • Перник
  • Мнения: 160
Само на кърма е. Акото е гъсто като пюре, но е много обилно . Педито казва, че при кърмени деца е нормално тъй като  кърмата се усвоявала изцяло, но бебето е нервно и докато не се изходи е неспокойно затова си мисля че е проблем.

# 4
  • Мнения: 506
Според мен има запек и не е нормално да се изхожда веднъж на 3-4 дена. Явно на детето му тежи на коремчето, щом е нервно докато се изходи. Хапваш повече разхлабващи храни и както са казали другите момичета може с пробиотик да пробваш.

# 5
  • Мнения: 9 481
Само на кърма е. Акото е гъсто като пюре, но е много обилно . Педито казва, че при кърмени деца е нормално тъй като  кърмата се усвоявала изцяло, но бебето е нервно и докато не се изходи е неспокойно затова си мисля че е проблем.

Прав е Peace обаче това се отнася за деца над 3-4мес, а при твоето неакането е от двумесечна възраст.
Щом е само на кърма, рядкото изхождане би могло да е от недостиг на кърма или неподходящо (запичащо за него) хранене от твоя страна.
Включи в менюто си разхлабващи храни-сини сливи, круши, смокини, овесени ядки..и виж как ще е. Биогая-та или др. пробиотик така или иначе само ще му е от полза Peace

# 6
  • Мнения: 556
Може да не му стига кърмата. Наддава ли добре?

# 7
  • Мнения: 27 524
При изключително кърмените бебета период на неизхождане от 2 до 5 дни се счита за нормален (като това не важи за новородените, но за малко по-големите - да). Така че е възможно и да няма проблем.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 056
Същото беше и с малкия ми син, проблемът беше недостатъчното чревно съдържание. Оправи се веднага след като го захраних, дори от самото начало, когато ядеше по 2-3 лъжички.
Още малко търпение от ваша страна!

Иначе на моето дете нито пробиотици, нито разхлабжащи храни от моя страна помогнаха.

# 9
  • Мнения: 6 713
Синът ми беше по същия начин като бебе на 3-4 месеца. Започна да ака по 1 път на 5-6 дена, огромно изхождане като зелено море, без обаче никакви болки или подувания на корема.
Даже взех назаем кантар от приятелка да го меря дали наддава, бях се притеснила и аз, и си наддаваше по 40-50 грама на ден, ако не се лъжа.
Оправи се като го захраних.
Все пак да допълня, че имаше отново период на запек когато му растяха зъбките и беше много неспокоен на 8-9 месечна възраст, и отказваше всякаква храна, а бяха и жеги лятото... Това е период все пак.

Според мен консултирай се с педиатър по всички въпроси, които те притесняват винаги. Peace

# 10
  • Перник
  • Мнения: 160
Благодаря ви, като че ли малко се успокоих.  Наддава много добре за неговата възраст, но ще се обадя за всеки случай и на педито.

Общи условия

Активация на акаунт