Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 юли 2012, 15:20 ч.

Пушене по време на бременност

• 28 537
  • 107
  •   1
Отговори
# 105
  • MT
Ако сте били активни пушачи, тялото може да реагира остро при спиране на никотина изведнъж.

Аз като начало от 10 ги намалих на 5. След това махнах цигарата с кафето и двете в почивките, и останах с 2 за деня - една след обяда и една след вечерята. Накрая спрях да си купувам тютюн, филтри и листчета (защото пушех тютюн, който уж е по-чист от нормалните цигари) и остана само цигарата след вечеря. В края на втори месец (т.е. един месец след като разбрах), ги бях спряла постепенно. Един път ми се случи да си дръпна (не цяла цигара) и бях замаяна. Реших да не повтарям, докато съм бременна или докато кърмя. След това ще видим до къде ще я докарам, но е по-важна бебка в момента.

Научих и нещо много важно(тъй като аз лично не се бях образовала по този въпрос), че токсините могат да преминат в плацентата и да стигнат до бебето много бързо и техния организъм се изчиства няколко дни от тях. От както не пуша, се чувствам странно(сякаш нещо липсва - навика да държа нещо в ръката), но пък съм доволна, че бебето не поема лоши миризми и токсични вещества. Впрочем четох, че когато майката запали цигара бебето се мръщи, защото усеща миризмата на цигарата и дори можело да се види, ако е в напреднала бременност. Това също е доста смущаващо, за който още не ги е спрял. Simple Smile

# 106
Аз също ги спрях от раз, след 15г пушене и пушене по кутия на ден, нищо не ми стана  Laughing

Иначе бебето плувайки в околоплодни води не знам как би помирисало цигарен дим  Thinking  Mr. Green , но при всички положения спирането им е силно препоръчително, може да се получат много неща от тютюнопушене и употреба на алкохол от майката.

# 107
И аз не мисля, че вредите от стреса, причинен уж от рязкото спиране, са по - големи от вредите от пушенето, дори и по малко.
И на мен нищо не ми стана, освен, че си ми се пуши. Grinning Ама не умирам от това.

Общи условия

Активация на акаунт