Бактерии в урината и бременност

  • 3 256
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Мами, какво ще кажете за бактериите в урината и предписването на антибиотици?   Има ли смисъл от ползването на лекарства за борбата с тях в този момент? Имате ли идея до какво би довело нелечението им?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 980
Предполагам, че лекарят, изписал лекарствата, е наясно с бременността. По негова преценка се изписват антибиотици, когато ползите превишават негативите.

# 2
  • Мнения: 4
Имате ли представа относно вредите които нанася бактерията KLEBSIELLA spp.?
От 20 години се опитвм да се отърва от Е.coli и сега нова - KLEBSIELLA spp.. а от Е.coli няма и следа?
Лошото е че лекарите не ти обясняват нищо - нито за въздействието й върху плода, нито от къде се е взела?

# 3
  • Мнения: 4
Еми, честито! Вече съм седми месец и по време на бремеността съм изпила 4 вида антибиотика:
АУГМЕНТИН;
АКСЕТИН - венозно;
ЦЕФОТАКСИМ - венозно; и
ДУРАЦЕФ.
Мами, някоя от вас дали е пила такива антибиотици по време на бременността си и имала ли е някакви проблеми от употребата им?

# 4
  • София
  • Мнения: 7 980
Това са стандартните антибиотици, които се изписват за тази бактерия. Целта е бактерията да се отстрани, защото нелекуването й може да предизвика спонтанно раждане и проблеми за бебето.
Бактерията е упорита, трудно се повлиява, силно резистентна е към антибиотици и вероятно заради това и няма забележителен резултат до момента.

# 5
  • Мнения: 142
Бактериите в урината се лекуват при бременни задължително, независимо дали имат симптоми или не.

# 6
  • Мнения: 4
Ясно, че тези гадове са изключително опасни - могат във всеки един момент да спукат околоплодния мехур и да предизвекат преждевременно раждане, както и да причинят много тежки инфекции при новороденото! При това положение почват бебчето да го блъскат с много силни антибиотици! Рискът от подобни страшни неща е особено когато бактериите са много - над 10на5!

Е, ако не бях бременна щях да си пия без особено притеснение антибиотиците, просто сега се притеснявям да не навредя на бебето! Колкото и да го следят отвън, какво се случва вътре ......, кой може да каже????

Общи условия

Активация на акаунт