Хамстери

  • 65 378
  • 390
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте, преди 3-4 месеца си купих хамстер.. Понеже все още незнам как да го кръстя реших да създам нова тема. Тук можете да пишете ВСИЧКО, което знаете за хамстерите.  Hug

# 1
  • Мнения: 25
 Ми честита ти животинка Wink  Хамстерът е мн приятно животно, имах едно такова, ако могада помогна с нещо, питай Simple Smile

# 2
  • Мнения: 0
Ми честита ти животинка Wink  Хамстерът е мн приятно животно, имах едно такова, ако могада помогна с нещо, питай Simple Smile

Да наистина са много приятни животни  Hug Толкова са меки и пухкави .. Ами аз имам един мъжки и мисля, да си купувам женска и да ги размножавам ..  Grinning Но все още се чудя дали ще успея да ги гледам, и след като женската роди ..  newsm78  ooooh! Но ще е супер забавно !!  Simple Smile Heart Eyes Някои хора казват, че не могат да пият вода.. Моя си пие вода и нищо му няма !?  newsm78 newsm34 Ще се радвам да разбера някои по- странни факти ..  Laughing Благодаря предварително  bowuu

# 3
  • Мнения: 25
 Хамстерите пият вода, иам си  едни стъклени... работи за вода, които се закачат за клетката/аквариума и те сами си пият оттам;
 
 Това с размножаването  -  успех!!! Въдят се страшно бързо, примерно веднъжв месеца ще си имаш по една шефа малки хамстерчета....  идейно е преди да ги събереш да прочетеш точно как се процедира при размножаването в домашни условия, защото има някои гризачи, които изяждат малките си или ги убиват и примерно оставят само едно-две.... в какъв конейнер да разжда хамстерката, дали трявба да се отдели от тях като поотраснат и тя загуби майчински инстинкт и такива неща...
  Иначе мисля, че мъжкият трябваше да се държи в отделна клетка  чак след като малките се покрият с козина, можеше да се пусне при тях Simple Smile
  Инатересни факти... хмм, ако ти се наложи да го търсиш из стаята, хамстерн е се гони (защото ще изпотрошиш къщата), той се мами: слагаш на земята по средата на стаята манджа, която обича и заставаш неподвижно с буркан в едната ръка и нещо да го запушишв другата Wink

# 4
  • Мнения: 0
Хамстерите пият вода, иам си  едни стъклени... работи за вода, които се закачат за клетката/аквариума и те сами си пият оттам;
 
 Това с размножаването  -  успех!!! Въдят се страшно бързо, примерно веднъжв месеца ще си имаш по една шефа малки хамстерчета....  идейно е преди да ги събереш да прочетеш точно как се процедира при размножаването в домашни условия, защото има някои гризачи, които изяждат малките си или ги убиват и примерно оставят само едно-две.... в какъв конейнер да разжда хамстерката, дали трявба да се отдели от тях като поотраснат и тя загуби майчински инстинкт и такива неща...
  Иначе мисля, че мъжкият трябваше да се държи в отделна клетка  чак след като малките се покрият с козина, можеше да се пусне при тях Simple Smile

  Инатересни факти... хмм, ако ти се наложи да го търсиш из стаята, хамстерн е се гони (защото ще изпотрошиш къщата), той се мами: слагаш на земята по средата на стаята манджа, която обича и заставаш неподвижно с буркан в едната ръка и нещо да го запушишв другата Wink

Когато ти го казваш, звучи страшно ..  Grinning Абе ще пробвам да видя какво ще излезе ..  newsm78 Иначе мерси много !!  Simple Smile thumbsup

# 5
  • Мнения: 50
здравейте на всички ,които обичат животни
подарявам малки хамстерчета на 1 месец и 5 дни
мъжки и женски-по избор,който желае и иска да ги види да ми пише на лични

# 6
  • В събота
  • Мнения: 201
От скоро си имаме и ние вече един мини хамстер, та реших да побутна темата Simple Smile
И вместо да е само запис:
това с водата наистина ми е много странно. И на нас ни казаха, че не пиели вода. Обаче един ден като се затръшка този ти ми хамстер, застава на задни крака и скача назад по гръб и така до безкрай. Реших, че нещо се е смахнал. Обаче ме загложди едно предчуствие, че иска нещо. Давам му храна - не иска. И тогава реших да напълня поилката и да му я сложа. Ееее, горкичкия, ами той бил жаден! Сега си му давам редовно вода и той също толкова редовно си я изпива. И си е жив и здрав Simple Smile
Ще ми е интересно да споделяме хитринки при отглеждането на тези животинчета.

# 7
  • Мнения: 7
Е, ама разбира се, че хамстерите имат нужда от вода! Те се продават специални поилки. Много е хубаво да видиш, че и други жени харесват тези малки пухени топчици  Hug 

# 8
  • Мнения: 0
И аз имам хамстер мъжки.Кръстих го Пухчо. Много е красив и е много пухкав. Вече е на 3 месеца. Flutter Чистя го редовно. А за водата те пият вода но по-рядко . newsm03

# 9
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
И аз имам хамстер мъжки.Кръстих го Пухчо.

Първият ми хамстер също беше мъжки, купихме го 4 месечен и се казваше Пухчо. Живя почти 4 години. Купихме и жена, Минерва. Родиха два пъти. Последния път бяха 5 бебета, но едното майката го изяде. От нея си оставих изтърсачето Малчо. Нямаше по-игрив, весел, смахнат и прекрасен хамстер. След тях имах Д`Артанян, Меца, Лукчо и Мацко.

Страшно ги харесвам тия зверове Grinning. Много трябва да се внимава, когато са по земята, защото въпреки голямото внимание, с което ги дебнех да не избягат от стаята, ги изтървах - единия път се чудех защо обувката ми не влиза в шкафа - като погледнах - Минерва се изправила там и съм я ръчкала с обувката. Слава Богу, че не беше силно. Втория път видях Мацко изправен пред вратата на кухнята. Чакал милият някой да отвори, че да не е сам. Ако не бях го видяла кой знае къде щеше да се свре по опасните места.
Един ден Пухчо изчезна. Терариумът му беше върху писалището. Значи е успял да излезе и паднал. Прерових спалнята сантиметър по сантиметър. Под леглото държа много пликчета с прежди. Отворих ги едно по едно, опипах всяко клъбце - нямаше го. Започнах да рева по телефона на мъжа ми; колегата му, който имаше опит с хамстери, ми поръча да го търся в гардероба, в одеалата. Нямаше го и там. Цял ден ревах. Към 17.30 се чу лек шум под леглото; наострих уши и зачаках; шумоленето се усилваше. Хвърлих се на пода и започнах да вадя отново преждите - Пухчо се беше свил там и спал цял ден на тъмно и тихо.

Хамстерите пият вода. Аз съм купувала поилки от стъкло, които изглеждат като ампули. Но Пухчо често прегризваше тясната им част; имаше период, в който купувах поилка всяка седмица. Другите хамстери не правеха такива неща. Имаха си специална сфера от прозрачна пластмаса за разходки, но не съм й голям привърженик, защото това не е разходка. Те обичат да тичат и да се крият. Минерва се криеше зад гардероба и съм чакала с часове да излезе, за да я хвана. След това ми омръзна и й запуших прохода. Меца дълбаеше стената зад спалнята и излизаше невъобразимо напудрена с мазилка. Изгриза върховете на две врати, направи ги овални. Зад спалнята имало паднали книжки на децата - издърпа ги всички. Вярно, че ги беше нагризала, но няма значение.
Тъжното е, че живеят много, много кратко.

# 10
  • Мнения: 84
Смешна тема, но и аз да се включа. Имаме си Топчо от 3 седмици. Много е странен- постоянно хапе клетката и виси на железата. Що за животно незнам. Имали сме и други хамстери, но този просто е ужасен хапльо.

# 11
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Може да спортува момчето  newsm78 Grinning

# 12
  • Мнения: 84
А може и да е Граф Монте Кристо Laughing

# 13
  • Varna
  • Мнения: 603
Да се присъедини още един Пухчо към отбора. На 3 - 4 седмици е, не е ясно колко точно. Не е и съвсем ясно дали е момченце или момиченце, но госпожицата вече го кръсти. Притежава го от сутринта, хубаво го намачка и замина на градина. Та и аз ще ви следя с интерес.

# 14
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Имай предвид, че може да я ухапе. Заради това не го дръжте в ръце над пода, а например в клетката или на легло, като внимавате да не отпраши. От всичките ми хамстери ме хапеше единствено Лукчо, но той беше мини и не беше свикнал още с нас.

Общи условия

Активация на акаунт