Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Хамстери

• 47 337
  • 335
  •   1
Отговори
# 330
Дали да причиня на пухчето тази операция, та тя е 200 гр. душичка. Има живот пред себе си, ако всичко е наред (3-5 год. живеят каза вет.) и от тази гледна точка има смисъл. Колегите и приятелите казват, че няма смисъл.

ако е 200 гр, то значи е доста едро животинче
до колкото знам живеят по около 2 години, не 3-5
според мен няма смисъл от операция на нейната възраст

# 331
Дали да причиня на пухчето тази операция, та тя е 200 гр. душичка. Има живот пред себе си, ако всичко е наред (3-5 год. живеят каза вет.) и от тази гледна точка има смисъл. Колегите и приятелите казват, че няма смисъл.

ако е 200 гр, то значи е доста едро животинче
до колкото знам живеят по около 2 години, не 3-5
според мен няма смисъл от операция на нейната възраст
И аз така си мислех, но познат на ММ, който се занимава с размножаване на хамстери за продан казал 3-5 год. Така каза и вет. Аз за това съм в дилема...

# 332
Тук има ли някой от София, който има Робороски и продава такива мини хамстерчета?
За съжаление преди 2 седмици моето хамстерче, което бе над 2 години умря от старост. Едвам се движеше вече, отслабна, оплешивя, дори не можеше само да се храни и пие вода и аз по няколко пъти на ден го държах за да пие поне вода, накрая отказа да яде и едва си поемаше въздух.
Имах и едно друго мини харстерче Роборовски от женската, която умря. То бе на година. Много игриво и обичаше хората, веднага скачаше за игра. Обаче изведнъж нещо му стана. Сутринта си бе наред, ядеше, въртеше колелото. Вечерта го гледам се бе свило и не мърдаше. Хванах го и само че чуваше от тялото му едно пукане, непрестанно пукане. Малкия гледаше тъжно и дори не се мърдаше. На сутринта го намерих умрял така както се бе свил. През декември така по същия начин от такова пукане ми умря и едно малко роборовски на 5 месеца. Нямам си идея от какво е станало това, храня ги с едно от най-качествените храни за хамстери на Тasty, отделно понякога им давам пуканки, кисело мляко, бита сметана, топено сирене, ябълки, моркови, а едно от хамстерчетата много обича да яде ориз и мляко от плънката пълнени чушки. Още от бебе на това налита яко.

В момента няма нито един роборовски и си търся такива. Ако някой има и продава нека ми пише съобщение.

# 333
Здравейте, мисля да си взема хамстер, то имам няколко въпроса. Понеже те са нощни създания и вечерта мога ли да го местя в друга стая. През зимата сме с климатик и в спалнята е около 25 градуса, а в другата стая 20. Но също така съм чера че тези тевператури особено 25 е много за хамстер. Не знам доста се обърках. И по колко храна в грамове давате на ден на хамстера си? Каква храна купувате като марка. Също гака бях видяла, че една жена е направила постелка за хамстера от накъсяни и смачкани карфетки наситно изглеждаше си точно като талаш, то изгубих поста и не можах да я питам. И бих приела още няколко съвета. Благодаря!

# 334
Здравейте, мисля да си взема хамстер, то имам няколко въпроса. Понеже те са нощни създания и вечерта мога ли да го местя в друга стая. През зимата сме с климатик и в спалнята е около 25 градуса, а в другата стая 20. Но също така съм чера че тези тевператури особено 25 е много за хамстер. Не знам доста се обърках. И по колко храна в грамове давате на ден на хамстера си? Каква храна купувате като марка. Също гака бях видяла, че една жена е направила постелка за хамстера от накъсяни и смачкани карфетки наситно изглеждаше си точно като талаш, то изгубих поста и не можах да я питам. И бих приела още няколко съвета. Благодаря!
Здравейте и добре дошли в групичката!
Аз вече нямам хамстери, но ще следя, че ми е присърце темата.
Вярно, че са нощни създания, но играят през нощта докато са малки. После, като поотраснат, спят и не създават шум. Нашите винаги са стояли в стаята на децата, която се топли/охлажда с климатик. През зимата Т  е стандартно 20 градуса, че момчетата не търпят по- топло. Хамстерите са се чувствали добре при тази температура, важното е да не духа климатика директно в клетката/аквариума.
Хамстерите складират храна. Никога не изядат всичко наведнъж като кучета и котки. Складират всичко и по-късно хапват колкото и каквото пожелаят. Складът с храната е в някой ъгъл на аквариума или в къщичката, ако има такава, и се вижда кога намаляват запасите. Хубаво е да не се натрупва много запас, че хваща инсекти. На мен ми се е налагало да вадя и мия всичко, защото бяхме завъдили гъгрици от любимото сорго.
Марки на храна не знам, аз съм купувала само крекери като деликатес. Инъче фастъци с черупки сурови/печени без сол от хипармаркетите, слънчогледови семки печени/сурови без сол, сорго, орехи, крастовички, моркови, ябълки, на доматите около дръжките частта, която се маха при рязане за салата, марули, сено (хем за ядене, хем за гнездото от магазина) - от село, от нивите, от нашите продукти.
Постелка - аз купувах пелети от магазина, при нас 1 кг за 1,50 лв и ми стигаше за двете мацки за цял месец.
В студентските ми години върху накъсани на ситно вестници сме гледали Мишо.
За талаша - май не го препоръчват, че много се разпрашава и започват много да се чешат, явно ги сърби мишоците.
Друг съвет - винаги сме имали поилка, те сами преценят кога и по колко да пият вода.
За хамстерите важи с пълна сила приказката, че номерата се учат на млади години. Ако като малко хамстерче не е имало колело за въртене или топка за разхождане като порасне няма да иска нито да върти колело, нито да се разхожда в топка. Ако не "мачкате" малкото хамстерче, като порасне няма да се дава да го пипат и ще хапе.
И последно - понеже са гризачи резците им растат постоянно. Трябва да сложите задължително нещо за гризане, за да могат да ги пилят - едни креди с ядки продават по магазините, аз орехи слагах, клонка, парче дърво...
Обожавам ги тези животинки, изпълниха живота ми с толкова весели моменти и любов, дано и при вас да е така...
И най -последно, ако вземете повече от едно мишленце и са от вида златист хамстер, да знаете, че ще трябва да ги разделите - не понасят съжителство, единаци са. Нашите мацки се бяха изпохапали до кръв преди да ги разделим, а бяха сестрички.

# 335
Нашите бебета мини хамстери вече са почти на 2 месеца Heart По-големи са вече от майка им. На нея и се разрани муцунката, започна да кърви, стои като разцепено и май и тя се разранява допълнително докато се почиства с лапички...според ветеринаря не можело да се направи нищо Rage Сега всъщност почти заздравя раната, но муцуната и вече е деформирана Confused Иначе майка ми уши от бял памучен плат нещо като подложки за аквариума (да не им е студено на бебетата, бяха като червени бобчета като се родиха) и свикнаха така да си спят отгоре, а като поотраснаха даже започнаха да се "завиват" отдолу Grinning Перем им подложките, в единия ъгъл сме сложили и талашит.
А баща им беше доста едричък/поне на няколко месеца/ когато го взехме- добре го бяха и угоили в магазина- отначало бягаше като стрела ако някой го докосне, сега е като мекотело в ръцете на дъщеричката Joy И преди не е имал колело, но вкъщи свикна доста бързо с него. Понякога го слагаме и в клетка на 2 нива също първи свикна да се качва горе в къщата. Сега сме сложили малкият мъжки хамстер при него (синът му тоест) и малкият така го строява! Не му дава да пие вода преди него, нито да се доближава много наблизо, само колелото понякога въртят заедно и спят един до друг в просъница Heart Eyes Майката на бебетата пък не проявява интерес към колелото, а третия възрастен хамстер върти като луд...Имаме и 2 случки на нощно бягане от клетка/аквариум- единия път клетката не била затворена много добре, а тази сутрин едното мъниче се оказа по средата на хола- незнайно как. Подозирам, че детето е забравило да го върне в аквариума Blush Нашите са кротки явно- сами се показват и се оставят да ги вземем.
Да добавя и, че съхраняват храна и в бузките преди да я изядат или скрият Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт