Хамстери

  • 65 387
  • 390
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 8 905
Не съм от Русе.
От Добрич съм.

Клетката ни е сравнително голяма. На Ферпласт, двуетажна. Струваше към сто лева... Голямата ми дъщеря /21г./  си я купи за предното мишле. Но то беше мини и му беше ОК.

Не го пускаме още. Имаме го от няколко седмици и още не сме се престрашили да го пускаме навън редовно.

Ох, май ще трябва нещо направи-си-сам да майсторим, а не ми се занимава. И най-вече ми е трудно да измисля капака - с мрежа, с дупки...
Много се надявах да купя нещо готово.

# 346
  • Мнения: 4 198
О, извинявай, нещо съм се подвела за града.
Имай предвид, че ако има нещо мрежесто мишлето ще се катери, ще гризе, даже ще виси на зъби от тавана. Нашата мацка така правеше. И звукът беше дразнещ за нас.

# 347
  • Мнения: 35 891
на мрежестото нещо може да нарани и лапичките си

# 348
  • Мнения: 8 905
Ами какво друго може да е тогава - надупчен плексиглас, за да влиза въздух?
В една група за хамстери във ФБ ми казват, че ползват мрежи отгоре...
На мен това ми се вижда още по-труден вариант.

# 349
  • Мнения: 5
Здравейте
Искам да питам дали може да се гледат хамстери в голяма пластмасова кутия?
Понеже имам два хамстере но клетката им е много малка и нямат необходимато място...
Моля за някакви съвети.....

# 350
  • Мнения: 8 905
Antoniq17, понякога и това е разрешение. Виждала съм и така.

Но трябва да влиза някакъв въздух. Може би добре надупчен капак.

А каква кутия имате предвид?

Ние също все още търсим разрешение. Мислехме да сглобяваме от плоскости, но още не ни е останало време. И най-вече капакът не съм го измислила.

Ако има откъде, бих пробвала и аз в такава голяма пластмасова кутия. Но трябва да е нещо много голямо - около 80 на 40 см.

Между другото, не се препоръчва отглеждането на два хамстера заедно, защото дори и да се разбират добре, в един момент се сбиват и се бият много сериозно. Те са териториални животни и живеят по единично.

# 351
  • Мнения: 5
Пластмасовата кутия е 35см 30см висока е 25см. (капака може да не се затваря защото е достатъчно висока)
Хамстерите са женски и мъжки и скоро трябва да ги разделим когато женската забременее и понеже нямаме друга клетка и затова попитах дали ще може да се гледа мъжкия в пластмасовата...
В началото като ги събрахме два дни се биеха, но сега се разбират
Чакам само някакви признаци че женската е пременна за да ги разделя...

# 352
  • Мнения: 4 198
Мишлетата доста се разтягат на дължина, особено като започнат да правят опити за катерене.
Имайте предвид, че се качват и върху къщички, панички, колелото и др. аксесоари вътре в клетката/аквариума/кутията.
Ние сме оставяли за минути мацките в пластмасова кофа, докато им изчистя клетката/аквариума.
Изнервяха се, мисля защото нямаха контакт с околния свят. Навсякъде пише, че са доста късогледи, но според мен искат контакт с околния свят и плътна и непрозрачна кутия няма да е удачна. Според мен, де...

# 353
  • Мнения: 4 994
Ние за племенника ми сме правили т.нар. Bin cage, дъно с размер 80 на 40. Супер стана и има доста пространство, но трябва да се сложи мрежа/решетка, за да има вентилация. Черпихме идеи от гугъл. Мрежа взехме от бриколаж и я залепихме с цианакрилатно лепило.

После са добавили и втори етаж от втора кутия, свързан към първия с тунели, много весело се е получило, но нямам снимки.

Само не си спестявайте от мрежата, защото мишлето ще си отиде бързо, особено ако ползва талаш за постелка. Трябва вентилация.

# 354
  • Мнения: 5
Кутията е прозрачна и клетка... а къщичките им достигат до 7см и не мисля че ще могат да излязат..., но е добра идеята за решетка

# 355
  • Мнения: 8 905
Кутията е прозрачна и клетка... а къщичките им достигат до 7см и не мисля че ще могат да излязат..., но е добра идеята за решетка

Могат, могат.
Лапичките им отдолу са такива, че създават вакуум по гладки повърхности и могат без проблем да се катерят по гладки плоскости.

# 356
  • Мнения: 5
Здравейте, бих искала да питам дали е нормално женският ми хамстер да гризе абсолютно всичко??? Дори и пластмасата...

# 357
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Да! Нормално е!

# 358
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Привет и от нас.  От неделя сме дом на хамстерка, или поне така си мисля, с  името Wanda,  или Мишка 😁. Много е дребна, премерих я 20 гр. Живее в аквариум със мрежеста капак, исползваме хартиена постелката, в която да се крие. Има си колело, което въри супер бясно, къщичка да се крие и една играчка, печка  която се оказа любимо скривалище.
Имам питане, знаете ли каква храна не е подходяща за мишоците, нещо което не бива да даваме.

# 359
  • Мнения: 8 905
Честито ви хамстерка!
Тя всъщност е Мини хамстер на Роборовски - т.е. хамстер - джудже.

Аз препоръчвам да храните със специалните храни за хамстери и от време на време - ябълка, морков, краставица.
Ябълката без семки, че са отровни за тях и без кора.
Ние редуваме различни смески за гризачи и отделно купувам пакетче със сушени моркови, които добавям и много ги харесва.

Човешките храни не са подходящи. Никакви солети, бисквити и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт