Варна - хубави квартали за живеене

  • 16 336
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте момичета

моля ви споделете впечатленията си от вашите квартали, какви са техните плюсове и минуси. много ще ми е полезно в търсенето на ново жилище. не познавам много добре Варна (да не кажа никак), а скоро ще трябва да се местя и да търся ново жилище там. Поне малко ще се ориентирам в кои квартали въобще да не гледам Simple Smile

аз търся квартал, в който:
- се живее спокойно и по възможност по-зелено (това сигурно вече го няма)
- да има ново строителство (за да си купя от него Wink
- да има инфраструктура (транспорт, канализация, вода Simple Smileтокът да не спира всеки час, супермаркети ...)- да не ви звучи прекалено, но сега си патя от липсата на вода .. точно когато е лято човек не може да се изкъпе след работа в някои "столични" квартали
- да няма мангали - на това много държа!!! (не може да се отървем савсем от тях в един квартал, но все пак колкото е възможно да ги няма)
- възможно по-близо до морето и до парк (не е задължително до Морската, но все пак, голям парк в близост бих искала да има ... за разходки и спорт..)

прочетох някои архивирани теми, но те са и остаряли, може би ситуацията днес е различна от това което пишеше в тях

например как е сега Чайка, а за Галата какво ви е мнението

ще съм благодарна за всеки личен и преживян отзив

# 1
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
виница

# 2
  • Мнения: 14
Такъв квартал трудно ще намериш, не само във Варна, но и в България.

кв. Левски - много ново строителство, сравнително тих квартал, близо до центъра, не много до морската градина.
кв. Чайка - много зелено, голямо междублоково пространство с градинки, но повечето е старо строителство, супер близо до морето, парка и центъра, и цените на жилищата са високи

Това е според мен.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Виница все още не са много ок с водата и канализацията. Според мен около Спортна зала май е най-добре.
Аспарухово също е много добре - имат парк, плаж, ново строителство, няколко супермаркета... Мангали в новите кооперации няма  Laughing

В тази посока също следват Галата и Ракитника, нямат парк, но е тихо и до морето...

# 4
  • Варна
  • Мнения: 552
Младост, карето зад Мебелна палата.

Единствен недостатък по твоите изисквания е, че няма ново строителство и малко е далече от плажа, но бързо се стига до там.

На мен ми харесва това, че в карето има 2 детски градини, голям парк с детска площадка, училище, 3 аптеки, пазарче, няколко супермаркета. В близост са Метро, Лидъл, Кауфланд. Тихо и спокойно е, няма цигани.
Има автобусни и тролейна линия. Има вода, ток, парно, интернет.

Никога не бих отишла да живея някъде по центъра на града.

25 г. съм живяла в Аспарухово, харесва ми новото стоителство в карето до парка. Там има няколко градини, училище, пазарче, големи магазини. В горната част на квартала се подвизават мангалите, за съжаление.

Ако имаш въпроси, питай.


Последна редакция: нд, 29 юли 2012, 10:15 от Синьо лято

# 5
  • Мнения: X
кв. Чайка - много зелено, голямо междублоково пространство с градинки, но повечето е старо строителство, супер близо до морето, парка и центъра, и цените на жилищата са високи
  Peace

Младост, карето зад Мебелна палата.

Единствен недостатък по твоите изисквания е, че няма ново строителство и малко е далече от плажа, но бързо се стига до там.

На мен ми харесва това, че в карето има 2 детски градини, голям парк с детска площадка, училище, 3 аптеки, пазарче, няколко супермаркета. В близост са Метро, Лидъл, Кауфланд. Тихо и спокойно е, няма цигани.
Има автобусни и тролейна линия. Има вода, ток, парно, интернет.

25 г. съм живяла в Аспарухово, харесва ми новото стоителство в карето до парка. Там има няколко градини, училище, пазарче, големи магазини. В горната част на квартала се подвизават мангалите, за съжаление.
  Peace

Това ново строителство нещо много го бавят.

В Младост1 има тухлени сгради, построени през 2000г
3-СТАЕН 104 m2, 68 000 EUR
http://www.imot.bg/1c123428109956733
Във Възраждане1 има ново строителство - затворен комплекс на "Оркид Хилс", но на мен не ми допада.
467 апартамента..., обявените квадратури не са реални, месечната такса за поддържане е около 47лв
http://www.orchidhills-varna.com/
Площ: 91,25 кв. м., Цена: 64 500 Е
http://biglaconsult.com/bg/product-view/8/23.html

ето и тема за тях: Орхид Хилс - Варна
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=299228.0

# 6
  • Мнения: 1 509
Отговора за теб е "чайка. Един булевард те дели от морската,автобуси /все големи линии/ от двете страни на квартала, вик/ел всичко е ок. Единствено новото строителство може да е проблем там /и слава на бог за това/ но там са повечето хубави големи апартаменти,които могат да бъдат конкуренция и на най-новите строежи.

# 7
  • Мнения: 1
Здравейте, а някой има ли представа за район синия пазар, бизнес хотела, как е като дивотии, наркомани пияни крещящи нощем, купони?

Последна редакция: чт, 06 апр 2023, 23:50 от Е. Д. 738471

Общи условия

Активация на акаунт