Избор между очила и лещи

  • 1 329
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Искам да попитам кое от двете е по-добрият вариант? От кое по-бързо ще се оправи зрението или ако не се оправи,то поне по-бързо ще го спре да намалява? Интересувам се,защото съм изправена пред този избор,а попринцип искам да ми се оправи зрението и се чудя с кое ще има по-голям ефект? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 253
Здравейте!Не сте дали много подробности за диоптъра си Simple Smile.Ако имате нужда от очила и диоптъра Ви е подходящ за корекция с контактни лещи,трябва да имате и двете.Не е удачно да използвате само лещи,т.к.  те си имат негативи при постоянна употреба .Затова е необходимо да ги редувате с очилата и така да избегнете евентуални усложнения.Що се отнася до забавяне нарастването на диоптъра,няма доказателства в тази насока.За "оправяне на зрението" също е трудно да се говори.За да премахнете изобщо диоптъра си,можете да направите лазерна корекция,ако такава е възможна при Вас.

# 2
  • София
  • Мнения: 108
Дъщеря ми е в 7 клас и страда от късогледство и астигматизъм. При тази комбинация възможно и препоръчително ли е коригиране на зрението с лещи? Благодаря предварително за отговора.

# 3
  • Мнения: 253
Здравейте, anibor!Не сте посочили какъв точно е диоптъра на късогледството и астигматизма,за да дам конкретен отговор.Но на тази възраст принципно биха могли да се ползват контактни лещи при спазване на строга хигиена и режим на ползване.Необходимо е ползването на контактни лещи да се редува с носенето на очила.Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт