Спонтанен аборт/извънматочна бременност - 3

  • 118 517
  • 753
  •   2
Отговори
# 300
  • Мнения: 753
Аз съм на мнение че на 40 г. не трябва да губиш време да опитваш и то с една тръба. По добре се обърни към репродуктивен специалист.

# 301
  • Мнения: 616
Съжалявам Хайди, аз съм на 40 скоро 41.
Утре пак ще ходя да давам кръв.
Много много се надявам да почне да пада вече този хормон.
Стискам палци да падне,убедена съм че ще.
Аз имам син на 10 години, въобще не ми беше до второ дете, защото имах много проблеми с него.Даже никога не съм мислила,че ще опитам отново. Живях в изключителен стрес дълги години, миналата година всичко започна да си идва по местата и тази се замислих за второ,но то не било писано, явно.
Минах през фазата—защо на мен? Как другите имат здрави деца и безпроблемно бременности. Явно са изпитания, през които се налага да преминеш.Или ми си дава знак,че не трябва да имам второ.Какви ли не езотерични неща взеха да чи минават през главата.Мисля си за ин витро, но ще си помисля още малко и може да се насоча директно към осиновяване.
Безкрайно съм благодарна за съпричастността ви. 

# 302
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Всъщност не е сигурно, че щеше падне. Ако и днес не е паднал или ще искат да сложат по ще веднъж метотрексат или ще искат операция.
Хайди, ние много сме се борили ок за второто и сега за третото пак е голяма борба. Пожелавам ти да стане така както най много искате !

# 303
  • Мнения: 616
Няколко дни се ядосах и упреквах,че след като не ми спря кръвотечението от уж спонтанния аборт, не отидох в МД, там са много добри специалисти и щяха да ме хванат веднага и можеше да мина с този метротрексат. Но минало.
Две в едно, защо се притесняваш от още една доза от метротрексата?  Нищо не е сигурно, разбира се. Можем само да се надяваме на най доброто.

# 304
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Хайди метотрексата се използва за химиотерапия, срива имунната система и депата на всички минерали и витамини. Отделно са другите странични ефекти. След него трябва и да не се забременява поне 3 м .

# 305
  • Мнения: 616
Хайди метотрексата се използва за химиотерапия, срива имунната система и депата на всички минерали и витамини. Отделно са другите странични ефекти. След него трябва и да не се забременява поне 3 м .
Две в едно, какво се случва с теб?

# 306
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Имам напредък, беше паднал на 714 и влиза в квотите и процентите за спад.
Продължаваме да следим хормона веднъж седмично вече, докато не падне под 2.

# 307
  • Мнения: 25
Здравейте мили момичета! Извинявам се ако темата ми не е за тук,но имам нужда от съвет! На 22.10 в 11 г.с. се установи, че моето човече няма пулс от поне 5-6 дни,а няколко часа по-късно без лекарска намеса организма ми започна да се "чисти". Отидох веднага в болница, където констатираха,че всичко е "изпаднало". Дадоха ми 4 хапчета "за всеки случай" за доизчистване и казаха че нямам нужда от кюретаж или други манипулации и след ден ме изписаха,като казаха че всичко е наред и съм се "разминала леко". До момента продължавам да имам много оскъдно зацапване и въпроса ми е дали това е нормално?! Съжалявам за дългия пост,но съм освен съсипана от загубата и ужасно уплашена! Благодаря ви Sad

# 308
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Да нормално е, аз след медицински аборт кървих близо месец.

# 309
  • Мнения: 25
Да нормално е, аз след медицински аборт кървих близо месец.

И при Вас не се е налагало кюретиране ли?!

# 310
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Да имах медицински аборт с кухо яйце в 10 седмица. Не са ме кюртирали. Ако кървиш повече от 3 седмици отиди на контрола и може да аседиш наложи още една доза цитотек.

Сега с извънматочната пак само с лекарства. Но нямам кървене, което не е нещо странно, защото голяма част от този вид бременност се резорбират след метотрексата.

# 311
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Това действително е най-щадящият вариант. След седмица трябва да те видят на ехограф, за да се потвърди, че няма останали парчета в матката. Кюретиране се налага, ако организмът не се справи сам.

# 312
  • Мнения: 25
Здравейте отново,мили момичета! Налага ми се още веднъж да ви помоля за съвет! Малко по-горе в темата писах за моят случай,но сега изниква друг проблем! След спонтанния аборт кървих около седмица. След това спря, отидох на контролен преглед,като ме увериха,че всичко е наред! 29 дни след аборта ми дойде и първата менструация на 21.11,като първите два дни течеше много слабо и беше тъмно кафяво,чак към черно на цвят. На третия ден вече започна нормално менструално кървене,но не спира. Не е обилно съвсем нормално е,но вече 6-7 дни. Дали е нормално след спонтанен аборт цикъла да се удължи като времетраене или има някакъв проблем!?Благодаря ви предварително!

# 313
  • Мнения: 616
Здравейте отново,мили момичета! Налага ми се още веднъж да ви помоля за съвет! Малко по-горе в темата писах за моят случай,но сега изниква друг проблем! След спонтанния аборт кървих около седмица. След това спря, отидох на контролен преглед,като ме увериха,че всичко е наред! 29 дни след аборта ми дойде и първата менструация на 21.11,като първите два дни течеше много слабо и беше тъмно кафяво,чак към черно на цвят. На третия ден вече започна нормално менструално кървене,но не спира. Не е обилно съвсем нормално е,но вече 6-7 дни. Дали е нормално след спонтанен аборт цикъла да се удължи като времетраене или има някакъв проблем!?Благодаря ви предварително!
Моят цикъл винаги е бил седем дни Simple Smile Не мисля, че е нещо ненормално след спонтанен аборт първият цикъл да е по различен и дълъг.Тялото е било в шок и му трябва време да си влезе в ритъм.Ако се притесняваш, питай гинеколога си.

# 314
  • Мнения: 258
Здравейте отново,мили момичета! Налага ми се още веднъж да ви помоля за съвет! Малко по-горе в темата писах за моят случай,но сега изниква друг проблем! След спонтанния аборт кървих около седмица. След това спря, отидох на контролен преглед,като ме увериха,че всичко е наред! 29 дни след аборта ми дойде и първата менструация на 21.11,като първите два дни течеше много слабо и беше тъмно кафяво,чак към черно на цвят. На третия ден вече започна нормално менструално кървене,но не спира. Не е обилно съвсем нормално е,но вече 6-7 дни. Дали е нормално след спонтанен аборт цикъла да се удължи като времетраене или има някакъв проблем!?Благодаря ви предварително!

Съветът ми е да отидеш на лекар. Кой доктор те прегледа първия път?

Общи условия

Активация на акаунт