Сънувате ли починали ваши близки? - 3

  • 186 984
  • 958
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 10
Тате почина на рождения ми ден. Няма и месец... Тази нощ го сънувах за първи път! Беше страшно! Той и си отиде в мъки, но накрая беше загубил връзка с реалността и аз пак в съня си му обяснявах как трябва да слуша лекарите и спорехме.. И той пак се противеше, почти както беше преди да си отиде. Бяхме много близки и от 3 години, след като поставиха диагнозата - деменция с телца Леви/Алцхаймер, знаех, че този момент ще дойде, но никога не си подготвен за това... Не спирам да мисля, дали не го предадох, дали не можеше да направя още нещо и дали взех правилното решение и този сън дойде като утвърдителен отговор, че не съм... 😭 Пипна ме за корема където е матката и аз му се скарах, че не може така... Последната година говорехме, че искам още деца и... Този сън, сякаш ми каза: недей! Много странен и плашещ бе сънят ми... Винаги ме е подкрепял и сега не знам как да го тълкувам - като укор, че не се погрижих за него достатъчно добре, като знак да спра да мисля за второ дете, като нещо, което съм оставила недовършено... Благодаря, че ме изчетохте!

# 736
  • Мнения: 22 867
babyboopk, а може би като одобрение за второ дете......
Щом сте били близки, няма как да не си се погрижила за него, просто не сме всесилни.

# 737
  • Мнения: 680
Babyboopk, няма “достатъчно добре”, всеки прави това, което му е във възможностите според ситуацията. Ти казаваш, че баща ти винаги те е подкрепял, а може би и сега те подкрепя!?

# 738
  • Мнения: 1 992
Аз пък мисля, че още си травмирана от загубата - когато мислиш за някой починал, обикновено ти изниква спомен за момент, действие, което ти е оказало силно влияние,независимо дали е лошо или добро.

# 739
  • Мнения: 2 375
И аз се чудя, защо сънувам баща ми и комшиите (починали),  а никога баба ми или дядо ми. Или даже чичо ми, който практически не познавах (само от скйп), но почина млад. Никога не съм сънувала.

# 740
  • Мнения: 391
мой съученик почина преди 2-3 месеца първата вечер след погребението си спомням че го сънувах бяхме в едно в едно кафене и пиехме кафе и си говорихме аз се стреснах много...след това разливах кафета по казват че до 40 тия ден душата обикаля на местата който е била...бях като болна не ми се ядеше само за това мислех .беше един голям стрес до ден днешен аз не мога да приема факта че си отиде от този свят...Disappointed RelievedDisappointed Relieved на 40 то като бях лентата ми се върна назад отново Disappointed RelievedDisappointed RelievedDisappointed Relieved мога да кажа че ми е много тежко още...днес разлях пак кафе(докато беше жив много кафета пиехме) на 22 години нищо не видял от живота си отиде.....
 

п.п извинявам се ако съм излезнала извън темата

# 741
  • София
  • Мнения: 5 614
Брат ми почина миналата неделя на 37г. За малко повече от месец престой в болницата. И не успяха да го спасят, много коварна болест. Мъката ми е неземна, защото практически той ме отгледа от тринадесетгодишна та почти до 23г, когато се преместих.
Мъжът ми го е сънувал два-три дни преди да почине - в парк, приличащ на този, в който сме ходили четиримата със сина ми. Каза, че е бил облечен така, както си ходеше, дори с чантичката през рамо и слънчевите очила. Мъжът ми го е попитал къде отива и няма ли да дойде с него, а брат ми се е усмихнал, обърнал се и е тръгнал в другата посока. Чувала съм, че ако в сънищата близките не говорят, значи са те. Не знам, приемам го като утеха, че е бил спокоен, и се надявам само, че не го е било страх (почина в болница в медикаментозна кома).
Също и не знам как човек се справя с подобна болка, още повече, че на мен се наложи и продължава да се налага да мисля майка ми, която е в много тежко състояние, баща ми, да обикалям за документи, застрахователи и родната мила администрация. Като прибавим това грижите за детето ми, организация, обзавеждане и ремонт на ново жилище, работата ми, мъжа ми.. и не знам и аз как се справям. Отплеснах се.

# 742
  • Мнения: 2 375
А например сляп от рождение човек дали сънува?

# 743
  • Мнения: X
Брат ми почина миналата неделя на 37г. За малко повече от месец престой в болницата. И не успяха да го спасят, много коварна болест. Мъката ми е неземна, защото практически той ме отгледа от тринадесетгодишна та почти до 23г, когато се преместих.
Мъжът ми го е сънувал два-три дни преди да почине - в парк, приличащ на този, в който сме ходили четиримата със сина ми. Каза, че е бил облечен така, както си ходеше, дори с чантичката през рамо и слънчевите очила. Мъжът ми го е попитал къде отива и няма ли да дойде с него, а брат ми се е усмихнал, обърнал се и е тръгнал в другата посока. Чувала съм, че ако в сънищата близките не говорят, значи са те. Не знам, приемам го като утеха, че е бил спокоен, и се надявам само, че не го е било страх (почина в болница в медикаментозна кома).
Също и не знам как човек се справя с подобна болка, още повече, че на мен се наложи и продължава да се налага да мисля майка ми, която е в много тежко състояние, баща ми, да обикалям за документи, застрахователи и родната мила администрация. Като прибавим това грижите за детето ми, организация, обзавеждане и ремонт на ново жилище, работата ми, мъжа ми.. и не знам и аз как се справям. Отплеснах се.
Съболезнования 😥. Човек трудно се справя с болката, винаги боли. Но и винаги се намира смисъл и сили, човек да продължи напред. Колкото и да е трудно, ти имаш семейство и въпреки всичко си намерила сили и продължаваш. Точно заради тях. Трудно е, боли и винаги ще боли, но има хора, които се нуждаят от нас и ние сме длъжни да продължим, най вече заради децата. Бъди силна и не се предавай.
Съжалявам още веднъж за загубата ти!

# 744
  • Мнения: 42
Здравейте... Тате почина преди близо 3 месеца сега на 4ти септември ще станат 3месеца. От както почина 🕊️😭😭 до сега съм го сънувала 2 пъти
Първия път беше след погребението 
Сънувах,че е в ковчега и с майка ми седим над него и плачем и го гледаме в този момент той почва да мърда и си отвори очите и стана смеейки се и каза какво сте ме сложили в този ковчег да не съм умрял и стана и излезе (той си беше майтапчия до последно в приживе)
Втория сън го сънувах днес
Сънувах че сме на морето аз майка ми приятеля ми и една приятелка не можах да си поговоря с него а исках и реално аз знаех че това е сън както и да е бяхме на морето и той беше на брега усмихна ни се помага ни и влезна в морето както беше облечен даже и с чантичката която си носеше. Много искам пак да го сънувам но да си поговорим много ми липсва много 😭😭😭😭🕊️🕊️🕊️
Ще се радвам ако някой може да ми разтълкува съня

# 745
  • Мнения: 658
Баба ми, която много се грижеше за мен като малка, почина преди около 15 години. Никога не я бях сънувала до преди около 2 месеца. Тогава сънувах, че е жива и ме целува по двете бузи, беше сериозна и разговаряхме кратко. Прочетох много негативни интерпретации за съня и седмици живеех с тревога, че нещо лошо ще се случи. И тъкмо, когато позабравих за съня, преди няколко дни баща ми (нейния син) получи инсулт и в момента е в нестабилно състояние...
Разбира се, сетих се отново за съня и си мисля дали има нещо общо... Дали е било знак...
Някой дали има опит с подобен сън и положителна развръзка? Сякаш имам огромна нужда от положителен знак и надежда.


Здравейте как е баща Ви .. видях коментара за съня Ви ,и мен ме тормозеха всяка нощ подобни сънища тамън бяха отшумяли и снощи сънувах подобен на вашия с целувка само ,но не го помня много и не знам дали беше с починал ,но все пак ме е малко страх😔

# 746
  • Мнения: 233
За съжаление се случи най-лошото. За себе си зная, че този сън е бил предупреждение, но го осъзнах вече след всичко случило се.
Бих посъветвала, обаче, да не си внушавате, че на вас ще се случи подобно нещо. Предполагам хората са различно чувствителни и не всички усещат предстоящи нещастия... при някои може да е просто кошмар без следствия. Надявам се да е така при вас, бъдете позитивни.

Едит: откакто татко почина, съм го сънувала много пъти и ме е целувал, но усещането е различно - будя се спокойна и без страх. Докато при "онзи" първи сън след събуждане усещането беше за вцепеняващ страх, сърцебиене и.. просто знаех, че нещо страшно предстои Sad

Последна редакция: вт, 24 авг 2021, 22:34 от vanesa_georg

# 747
  • Мнения: 42
За съжаление се случи най-лошото. За себе си зная, че този сън е бил предупреждение, но го осъзнах вече след всичко случило се.
Бих посъветвала, обаче, да не си внушавате, че на вас ще се случи подобно нещо. Предполагам хората са различно чувствителни и не всички усещат предстоящи нещастия... при някои може да е просто кошмар без следствия. Надявам се да е така при вас, бъдете позитивни.

Едит: откакто татко почина, съм го сънувала много пъти и ме е целувал, но усещането е различно - будя се спокойна и без страх. Докато при "онзи" първи сън след събуждане усещането беше за вцепеняващ страх, сърцебиене и.. просто знаех, че нещо страшно предстои Sad

Какво се случи

# 748
  • Мнения: 205
Здравейте.
Тази нощ баба ми е сънувала починалата си майка. Сънувала е, че върви с детето ми и нейната майка е взела детето ми, прегърнала го е и го е сложила в скута си. Какво означава това 😭😭😭 много се притеснявам какво иска да каже с това 😢 не са говорили, баба ми се е събудила

# 749
  • Мнения: 658
Здравейте.
Тази нощ баба ми е сънувала починалата си майка. Сънувала е, че върви с детето ми и нейната майка е взела детето ми, прегърнала го е и го е сложила в скута си. Какво означава това 😭😭😭 много се притеснявам какво иска да каже с това 😢 не са говорили, баба ми се е събудила


Гери и мен подобен сън ще ме изкара извън равновесие ..  и аз сънувам подобни кошмари и все ме е страх после.Детето ти има ли някакви сериозни заболявания?

Общи условия

Активация на акаунт