Интересни места в Европа за деца

  • 130 183
  • 762
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 267
Ами всъщност е доста забавно в Мадуродам. Има доста интерактивни неща от сорта на да пуснеш монетка и мини камионче да ти достави мини шоколадче Марс от фабриката, или да "потушиш" пожар на кораб, да си измериш теглото в пити кашкавал, да си dj с Armin. Отделно има презентации за изграждането на обекта, за създаването на Нидерландия и Дордрехт.
Много е близо до плажа Схевенинген.

# 721
  • Мнения: 4 750
В Ротердам има музей на корабите и музей с миниатюрни градове. Синът ми беше през януари с баба си и много им е харесало. Не знам дали и аквариум нямаше, ама понеже ние сме видели вече сто, та не съм се интересувала.

Че вали в Холандия, вали, но много често става въпрос за едно такова ситно ръмене, което не се усеща, но пък ставаш мокър. Да не говорим, че времето за един час може да смени 100 пъти, така че надали ще вали нон стоп. Бих препоръчала едно непромокаемо яке с качулка и стабилни обувки и в този вид дори Койкенхоф е абсолютно осъществима възможност. Там също има зали на закрито, ако се излее някой порой.

Не отписвайте музеите. Може да има специални турове за деца. Такива имаше много из замъците по Лоара миналата година и на детето, тогава на девет години, много му харесаха.

# 722
  • Мнения: 696
замъкът De Haar е доста красив и с много интересна история, но дали ще се хареса на деца нямам идея, ние сме били два пъти и пак бихме отишли, селцето Zaandijk също е доста красиво и имаше няколко работещи мелници.
Замъкът Muiderslot може би повече ще им хареса имаше и някакви представления с птици.

# 723
  • Мнения: 59
Аз пак с въпрос за Леголенд до Меминген, дано този път някой напише нещо.

Гледах че всички ресторанти отворят от 17ч нататък.

А на обяд има ли къде да се яде там? Няма как да изкарат децата цял ден без храна.
Или да си носим сандвичи?
Само че разрешено ли е да се внася храна и напитки?


Дали ходихте вече в този Леголенд? Може ли да споделите впечатления?
На нас ни предстои в началото на юни.

# 724
  • Мнения: 4 750
Здравейте.

През април ще пътуваме за Лондон, тъй като от миналата година ни останаха още много неща за посещение. Миналата година детето беше на 10 и не плащаше транспорт. Сега обаче е на 11 години и ще трябва да плаща. Аз имам карта Ойстер със заредена сума. Мисля, че бях чела, че мога и за детето да използвам същата карта, но практически не си представям как става. Него ще го таксуват като възрастен или…? И дали не е по-добре за него да плащам с отделна карта - друга Ойстер или просто банкова? Ще се радвам да споделите опит. Мерси предварително.

# 725
  • Мнения: 5 868
Обикновената Ойстер се маркира от служител на някоя метроспирка, че е детска и ползва намаление. Имаше го като инфо някъде на сайта. Не ми се рови сега, но точно това направихме последния път с дъщеря ни.

# 726
  • Мнения: 4 750
Обикновената Ойстер се маркира от служител на някоя метроспирка, че е детска и ползва намаление. Имаше го като инфо някъде на сайта. Не ми се рови сега, но точно това направихме последния път с дъщеря ни.

Мерси, Фенси. Тоест трябва ми още една карта Ойстер за детето.

# 727
  • Мнения: 5 868
Обикновената Ойстер се маркира от служител на някоя метроспирка, че е детска и ползва намаление. Имаше го като инфо някъде на сайта. Не ми се рови сега, но точно това направихме последния път с дъщеря ни.

Мерси, Фенси. Тоест трябва ми още една карта Ойстер за детето.

Ето го https://tfl.gov.uk/travel-information/visiting-london/visitor-oy … rd#on-this-page-7

Travelling with children
Children under 11 travel free on buses and trams. Children under 11 also travel free on Tube, DLR, London Overground, Elizabeth line and some National Rail services when accompanied by a fare-paying adult (up to four children per adult).

If you're travelling with children aged 11-15, buy a Visitor Oyster card before you leave home and, when you arrive in London, you can ask a member of our staff to add a Young Visitor discount to a Visitor Oyster card at:

most Tube stations
our Visitor Centres
Victoria National Rail station ticket office
Child must be present when adding a Young Visitor discount. This discount gives your child half adult rate pay as you go discount for up to 14 days.

You can also buy child Travelcards online for children aged 11-15.

Find out more about travelling with children.

# 728
  • Мнения: 4 750
Мени тенкс. Ще си поръчам такава карта. Миналата година го правих за мен и майка ми и всичко пристигна точно и навреме.

Приятен ден, Фенси. И много пътувания през новата година.

# 729
  • Мнения: 2 251
Хм, сега проверих, били сме преди 2 години там, голямата дъщеря е била на 11. Влизахме през голямата врата на метрото, като плащахме само за възрастен (с дебитна карта). Всеки път се обаждахме на служител, или поне така ми се върти в спомените, и коректно си казвахме възрастта.

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 2 199
Някакви идеи за забавление за 6г дете в или около Страсбург?
Европапарк и Планината на маймуните са предвидени.

# 731
  • Мнения: 5 868
Някакви идеи за забавление за 6г дете в или около Страсбург?
Европапарк и Планината на маймуните са предвидени.

Има музей на науката и един парк със свободни кози и овце. https://maps.app.goo.gl/T1fJ5nyfAhccUKyS9
Но не сме ходили. Не остана време.

Може и замъкът Château du Haut-Kœnigsbourg да му е интересен. Влиза се. За нас беше забавно.

# 732
  • Софето
  • Мнения: 618
Някакви идеи за забавление за 6г дете в или около Страсбург?
Европапарк и Планината на маймуните са предвидени.
Рулантика.

# 733
  • Мнения: 489
Може ли информация за тази планина на маймуните, моля Grinning

# 734
  • Мнения: 1 443
Може ли идеи за Амстердам (може би ще отскочим и до Ротердам за Аквариума) през Сеп/Окт за 4 годишен юнак?
Освен Артис

Общи условия

Активация на акаунт