web check in на бебе с временен паспорт,спешно ми трябва инфо

  • 1 495
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 205
Здравейте мами. Спешно ми трябва информация. В последната минута е,но не знаех,че ще имам затруднение, до сега винаги съм чекирала без проблем. Пътувам с wizz air ,обаче вече с детенце . То е с временен паспорт и не знам какъв документ да отметна.Ясно,че ID не е,остава passport или other? Ако отметна паспорт и се окаже,че е трябвали да пиша "друго" ще ни върнат ли? Пробвах се да им звъня по телефона,но не знам защо оператор ми казва,че обажданията ми са забранени въпреки,че имам 13 паунда в картата. Може би защото не съм на сметка.... Някой скоро пътувал ли е с бебе? Благодаря предварително Hug
П.П. Извинявам се ако има такава тема. Търсих,но не намерих,а и не съм била много настоятелна в търсенето защото куп неща трябваше да правя днес,вече минава 2ч. при мен а едва сега привършвам с част от нещата.Ако все пак намеря отговор ще изтрия темата или ще помоля модератор да я изтрие.

# 1
  • Мнения: 2 093
мисля че няма да  е проблем да направиш он-лаин чек ин без документ.Пьтувах с Австрийските линии и когато се чекирах на сайта им, нямах паспортните данни и ми излезе съобщение че бординг пас ще ми бьде издаден на летището. Показах си паспорта на летището и всичко мина добре. Пробвай да го направиш и сигурно ще ти излезе подобно съобщение.

# 2
  • Мнения: 205
мисля че няма да  е проблем да направиш он-лаин чек ин без документ.Пьтувах с Австрийските линии и когато се чекирах на сайта им, нямах паспортните данни и ми излезе съобщение че бординг пас ще ми бьде издаден на летището. Показах си паспорта на летището и всичко мина добре. Пробвай да го направиш и сигурно ще ти излезе подобно съобщение.
Не става.  Пише,че може да се пътува само с документите, които са въведени. Т.е. ако въведа л.к. и после реша,че искам да пътувам с паспорт, няма да стане.Друго пише : Important:You can only check in passengers with all passanger info provided.Тъй,че май това значи,че не може.Променили са и изгледа на сайта от преди.....

# 3
  • Мнения: 2 093
в такьв случай напиши това което пише на документа, ако е паспорт, избери паспорт. Не би трябвало да е голям проблем, щом този временен паспорт дава право на детето да пьтува.

да добавя, можеш да изчакаш и да го направиш на летището. Най-много да ти се наложи да чакаш на опашка.

Последна редакция: нд, 12 авг 2012, 06:02 от Linden:)

# 4
  • Мнения: 4 300
в такьв случай напиши това което пише на документа, ако е паспорт, избери паспорт. Не би трябвало да е голям проблем, щом този временен паспорт дава право на детето да пьтува.

да добавя, можеш да изчакаш и да го направиш на летището. Най-много да ти се наложи да чакаш на опашка.
сигурна ли си? Аз скоро летях до УК и също грябваше задължително 24 часа преди полета да се регистрирам с номера на паспорта. Важи със сигурност за всички паспорти от ЕС, има някакво облекчение само за Германия. За друга дестинация в ЕСне са ми искали такава регистрация.
Така че ако вярваме на данните от авиокомпанията не можеш да се регистрираш на място (аз летях с Ийзи джет).

# 5
  • Мнения: 1 959
Момичета чекирането не е ли същото като регистрацията която по това което съм виждала на страницата на Уиз е че може да се направи по телефон,чрез Интернет или на място разликата е само в цената.За паспортите по принцип някой авиолинии искат да е валиден за най малко 6 месеца от датата на връщане.

# 6
  • Мнения: 2 093
предполагам че kotence777 вече се е оправила. Не знам защо така сложно са го направили. При нас нямаше такива ограничения; единствената разлика беше че хората без он-лайн чек ин трябваше да се редят на една огромна опашка, а ние минахме веднага. Вероятно wizz air е ниско тарифна авиокомпания и за това събират такси.  

# 7
  • Мнения: 27 524
За паспортите по принцип някой авиолинии искат да е валиден за най малко 6 месеца от датата на връщане.

 Crazy Да, бе  Crazy Не мисля, че могат да задължат за такова нещо. Знам, че при влизане в Турция например искат подобно условие, ама за авиолиниите не би трябвало  Thinking

# 8
  • Мнения: 1 959
По твоята логика мислиш ли че ако паспорта ти изтича след 2-3 месеца или след 2-3 дена дали авиолинията ще те качи на борда на самолета.Нали после ако не те допуснат до страната за която летиш авиолинията ще трябва да те извози обратно за тяхна сметка.Дали ще си пъхнат главата в торбата така?
"Пътнически документи
Wizz Air изисква всички пътници да представят необходимите за пътуване валидни документи при чек-ин и да се съобразяват с изискванията на държавите от, през и за които летят. Wizz Air не носи отговорност за допълнителни разходи, възникнали поради отказ да бъде допуснат пътник в някоя страна, тъй като не е представил съответния паспорт или виза."
Ние това го проверихме миналата год. тъй като на половинката паспорта изтичаше след 5-6 месеца.Съответно трябваше да си изкара по бързата процедура нов за да може да лети до БГ.


# 9
  • Мнения: 27 524
Не споря  Hug Просто под валиден документ се разбира такъв, с неизтекъл срок. Летяли сме с оставащи дни до изтичането на паспортите и не сме имали никакакви проблеми.  Simple Smile
Ако дадената държава има подобни изисквания, това е друго.

# 10
  • Мнения: 1 959
Аз също не споря просто казвам това което зная от собствен опит. Peace
Пропуснах в предния пост да те поздравя за новото попълнение във семейството ви.Да ти е жива и здрава малката кукла  Peace

# 11
  • Мнения: 27 524
Благодаря ти  Hug Heart Eyes

Както и за една друга тема с декларациите и пътуванията на малки деца без придружители, така си мисля, че и за този въпрос трябва да го има някъде черно на бяло по закон как стои въпросът. От всичко най-мразя всеки да си го тълкува както му падне, да ми го налага и да завися от нечие митничарско настроение  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 5 710
Блонди и от мен едно голямо Честито и добре дошла на Камелия   bouquet

# 13
  • Мнения: 205
Бях останала с впечатление,че съм писала за развоя,но явно не съм. Да доложа,ако на някой случайно му потрябва при пътуване и има подобна неяснота.
Докладвам: пътувахме без проблем. За временният паспорт на бебето отбелязах само "паспорт" от падащото меню. За държава на издаване отбелязах България (паспорта е издаден в посолството в Лондон). Иначе има оператор и може да се пита,но на мен не ми беше позволено да избера този импулсен номер,понеже не съм на сметка. Декларация от бащата не ми искаха в Англия. Явно ще ми трябва на обратно ако пътувам без съпругът ми. Интересното обаче беше,че ми гледаха паспорта и на бебето сигурно 5 мин в България. И ме питаха със странна интонация дали детето е мое и името на бащата, при положение,че в Англия никой не ми е задавал въпроси. Може би просто са се правили на интересни,защото не ми поискаха документите и декларациите, въпреки че предложих да ги покажа. Даже леко се притесних и се зачудих какво става.
П.П. Честит бебок, Блонди  Hug  bouquet Да сте живи и здрави, цялото семейство Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт