Жалба срещу лаещи по цяла нощ кучета - къде?

  • 12 892
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 011
... 

но да оставиш кучета да се дърлят по цели нощи ... ами бих покрила оградата най-малко, така че да не виждат навън, да са спокойни в двора си, без дразнители. Може да подейства.
Не действа. Висока ограда, а на кучето не му трябва да види, то си подушва дразнителите.




Едва ли ще помогне ограда, защото собствениците не живеят в имота.

# 16
  • Мнения: 5 710
не ми се спори, но не говоря празни приказки.
наши съседи покриха оградата със зелено платно и кучетата спряха да лаят.
оставили са 2 табели 'внимание куче" и се чуват , много по-рядко.

това, че някой не живее в имота си не значи, че не трябва да се грижи за него.
точно заради това полицията ми се струва правилното място за оплакване.
изобщо, ако все така 'оправдаваме' с 'ми няма да стане' всяко нещо какво  остава?
да им гърмите пиратки в лицето на горките животни, или да ги отровите.
собственикът им носи отговорността.

дано съм била полезна, ако не здраве.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 011
не ми се спори, но не говоря празни приказки.
наши съседи покриха оградата със зелено платно и кучетата спряха да лаят.
оставили са 2 табели 'внимание куче" и се чуват , много по-рядко.

това, че някой не живее в имота си не значи, че не трябва да се грижи за него.
точно заради това полицията ми се струва правилното място за оплакване.
изобщо, ако все така 'оправдаваме' с 'ми няма да стане' всяко нещо какво  остава?
да им гърмите пиратки в лицето на горките животни, или да ги отровите.
собственикът им носи отговорността.

дано съм била полезна, ако не здраве.


След като съм попитала тук е ясно, че планирам да предприема някакви действия. Не казвам, че не са ви полезни мненията, напротив, само исках да разбера кое е правилното място за подаване на жалба/сигнал.

# 18
  • Мнения: 15 619
 10 c's, не споря, споделям как е у дома. Висока стена, не оградка. Почти във всеки втори двор има куче. Едно да залае и останалите се включват в хора. По улицата минават и хора, разхождащи кучета, пак лай. Често. Улични котки не е като да няма хич, постоянен дразнител са.  

# 19
  • София
  • Мнения: 10 323
Нашийник срещу лаене. Хуманно, нехуманно - това е решението. Мисля да купя и за песа, който отглеждат при нас, въпреки че не е мой, че като нищо някой недоволен и изпосталял за сън съсед може да му види сметката.

# 20
  • Мнения: 8 567
При нас като метнат пиратка и се разлайват кучетата в целия квартал, включително и моето, та освен суперагресивно, това е и неефективно решение. 
Това е стрес за всякакви животни и птици, а и за хората, които спят, децата? Дали не подскачат от пиратката повече, отколкото от кучешкия лай? Що за безумно решение?!

# 21
  • Мнения: 3 312
Добре де, те тези кучета още ли лаят? Гледам темата е от 2012. Тоест, опреди 7 човешки години или 50 кучешки.  animal037 animal037 animal037

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
Луне, нали ти имаше един достолепен пекинез с особен нрав?  Mr. Green Или се бъркам?
Ако е той, много хубаво животно, убедена съм, че лае с финес.  Grinning
Мой е пекинеза. Само че  почти никога не лае. Направо мълчаливо си хапе Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 11 116
И около нас живее някакъв малоумник, който всяка сутрин окло 6 хвърля доста вощна пиратка, може и той да гони кучета. В резултат нсяка сутрин подскачам в леглото, а кучката хич не се впечатлява. Загубила съм надежда, че ще спре...

# 24
  • София
  • Мнения: 7 032
Дали вече е възможно да се подаде жалба в някоя институция срещу постоянно лаещи две огромни кучета в апартамент? Започват около 5 сутрин и продължава цял ден Frowning1, стопанката им изобщо не се вълнува, че пречат на съседите й.

# 25
  • Мнения: 3 268
Дали вече е възможно да се подаде жалба в някоя институция срещу постоянно лаещи две огромни кучета в апартамент? Започват около 5 сутрин и продължава цял ден Frowning1, стопанката им изобщо не се вълнува, че пречат на съседите й.
Искрено съчувствам. А огромни лаещи кучета сигурно е ужас. Ей това не го разбирам, големи кучета в апартамент. А уж обичали животните. И ние имаме доста кучкари в блока. Едното кученце цял ден и цяла нощ е само и съответно лае с часове, а е два етажа над нас. И често буди бебето. А мен ме дразни този непрекъснат лай страшно много.

Общи условия

Активация на акаунт