ВМ-НВХ рецепти

  • 464 212
  • 527
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 5 977
Карфиолена супа с целина

Приготвих супата в два вкуса. На розовата добавих прах от касис. С него, освен на цвят се промени леко и на вкус, но ми хареса и в двата варианта.


# 451
  • Пловдив
  • Мнения: 14 032
Моля, задавайте си въпросите и обсъждайте вариантите на готвене в темата за режима. Тук публикувайте само рецепти!

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 21:58 от ЗлаВещица

# 452
  • Мнения: 2 329
Днес правих пълнени чушки с кайма и  ориз от карфиол. Ставаха за ядене, но карфиолът не се усещаше изобщо като вкус,може би е бил твърде малко или твърде на ситно.
През уикенда правих експеримент с кето  баница, тъй като за детето и мъжа имаше обикновена и много ми се прияде.
Жалко, че не снимах, не беше лоша.
Импровизираната рецепта: 2 яйца, малка чашка с кисело мляко с 1/3 ч.л бакпулвер, натрошено сирене на око, настъргана моцарела също на око- може би ок. 50 гр., 5 л. Бадемово брашно, 2 л. Микс от семена. Обърках всичко, сложих в малка тавичка върху намазнена хартия за печене и няколко бучки масло отгоре. Долу-горе имаше вкус на баница и не се изкуших да опитам другата Simple Smile

# 453
  • София
  • Мнения: 4 221
Спагети от тиквички

Леко ги задушавам с зехтин и чесън. Добавям пармезан, чери домати, кедрови ядки.
Ето тук подобна рецепта - https://www.fifteenspatulas.com/zucchini-noodles-aglio-e-olio/

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 21:57 от ЗлаВещица

# 454
  • Мнения: 2 275
От френска палео група
Джинджифилова "лимонада"
-100 г настърган джинджифил
- залива се с 1 л вряла вода вечерта.
Сутринта се прецежда и прибира в хладилник.
Източник
https://www.bmoove.com/jus-gingembre/
Франсетата го пият разредено с вода и лимонов сок, а аз само с лимонов сок и ми е любима напитка.
С газирана вода е лимонада.
Сега не знам дали ви е по вкус. Аз слагам повече джинджифил, защото обичам люто. Моят мъж също обича люто, но това люто не е неговото нещо.
Люто е и опитвайте с малко за да прецените вкуса.
....
"Златно " мляко (куркума, черен пипер кокосово масло и джинджифил), рецепта на доктор Берг.
https://youtu.be/cgjz2WTUHjk
За подслаждане при палеото е мед.
....
Магданозено "песто "
Магданоз и чесън, малко сол се смилат в блендера, слага се в буркан и се залива със зехтин.

Долива се зехтин,ако се налага и издържало било няколко седмици в хладилник. При нас хич не издържа, изяжда се.
....
И масленките на Весела Савова (nosugar)
https://nosugar.bg/maslenki/?fbclid=IwAR3rPYge8Ns4rVUuY6v8k66J_z … tzmQc_yW8NqvCrpm8

Последна редакция: нд, 06 фев 2022, 21:41 от tania6

# 455
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 680
Пица от бяло пилешко месо.
Правих я на око и се получи малко суха.
Смлях бялото месо от печеното пиле( не го обичаме така ), добавих пармиджано, яйце и кокосово масло. Отгоре сложих моцарела и горгонзола.

# 456
  • Мнения: 27 260
Пълнени гъби (за 1 брой):

1 голяма печурка /или портобело/
1 яйце
малко шунка
подправки по желание и зехтин

Махнах пънчето на гъбата, шунката нарязах. Направих "кошничка" от алуминиево фолио, отвътре с малко хартия за печене, добавих малко зехтин екстра върджин и директно с печурката размазах зехтина. Посолих гъбата, сложих черен пипер, чукнах яйцето, а върху него наредих шунката. Отгоре добавих още малко сол и зехтин и сложих да се пече във фурната /заедно с тавата с гъби с ориз за останалите вкъщи/. 🙂 Получи се много вкусно, въпреки че използвах съвсем малко продукти и подправки. Нямах кашкавал или друг вид жълто сирене, иначе щях да добавя.


П. С. Печурката може да се сложи да се запече малко, за да не пуска вода. За мен лично водата не беше проблем, защото беше основно под печурката.

Последна редакция: пт, 11 фев 2022, 02:34 от dolce miele

# 457
  • Berlin
  • Мнения: 11 180
Аз редовно правя песто с магданоз и кориандър, малко чесън, лук, орехи и маааалко пармезан. Слагам в блендера и заливам със зехтин и мъъничко вода, иначе не може хубаво да ми го смели (сигурно блендерът е слаб просто).
А ако се сложи сух риган, люта чушка, оцет и малко гореща вода вместо много зехтин, ядки и пармезан, се получава чуден чимичури сос. За меса е много добра добавка.

# 458
  • Мнения: 27 260
И аз правя често магданозено "песто", а понякога слагам и по някоя друга добавка. 🙂

# 459
  • Мнения: 16 867
Да се включа и аз с няколко рецепти от последните дни
Бутчета със сос в инстант пот

Рецепта


Понеже ми остана от сосчетои не исках да хвърлям, вчера сложих една пилешка гръд в airfryer и отгоре сос и парзмезан + кисели краставички отстрани - фантазия


И днес за повод ето този НВВМ тутманик

# 460
  • Мнения: 16 867
Днес забърках нещо много,  много вкусно
И доста бързо 

# 461
  • Мнения: 2 275
"Хлебчета" подобни на опалянките, но с 2 белтъци разбити на сняг и 100 г пармезан.
https://youtu.be/NwFZLXLEbdQ

# 462
  • Мнения: 2 275
Палео
Леко като облаче
-5 яйца се разбиват до побеляване/увеличаване 2-3пъти обема
- една лъжица мед ( в оригинал 80 г кокосова захар)
- 200 г смлени орехи
Пече се на умерена фурна до суха клечка.
Пандишпаново " тесто " следователно без набухватели и в тава, а не кексова форма.

# 463
  • Мнения: 39 039
Танче, според теб какъв би му бил вкуса, ако не се добави мед, а малко сол?

# 464
  • Мнения: 2 275
Танче, според теб какъв би му бил вкуса, ако не се добави мед, а малко сол?
Най-вероятно като на режимните "хлябове", но по-въздушно и с орехов вкус. Има малко мед и съвсем леко сладни. Излязоха 6 порции като показаната.

Общи условия

Активация на акаунт