Юлчето за плаж се стяга и на сянка се изтяга :)

  • 65 218
  • 739
  •   1
Отговори
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Ние сме 160 ЮЛСКИ майки
и имаме 162 прекрасни дечица!

75 момиченца и 87 момченца


Последна редакция: пт, 17 май 2013, 23:19 от a.l.e.n.a

# 1
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Алена мерси за новата темичка  Hug
Нека да е изпълнена с много смях, игри и нови постижения на юлчетата   bouquet

# 2
  • Мнения: X
Запис.

И в новата тема да похваля напълно Мая, че от месец е официално без памперс, а от две седмици и без биберон.  Laughing Сравнително лесно се разделихме с него, въпреки, че и сега продължава да го търси. Обясняваме че сме го хвърлили през терасата и е паднала навън.  Laughing Методите като рязане изобщо не помогнаха преди време, само драмата стана още по-голяма. Сега нямаше нито рев, нито сополи, нито ядове.  Wink

Беше се научила на площадката да яде желирани бонбони, от които също нямаше отърване. Успях да я излъжа, че гроздето е всъщност бонбони, накъсвам топченцата, измивам и ѝ предлагам в купичка. Та така хем се отказахме от захарните боклуци, хем яде "бонбони" на корем. Обикновено купувам по една чепка от различни сортове, за да са шарени и да има да си избира.  Joy

# 3
  • Мнения: 2 369
аз непомня дали се похвалих,но сега диването ме подсети да кажа,че и ние сме вече може да се каже без памперс.слагам още по време на нощен сън и понякога дневен,но в будно състояние използва само тоалетната (голямата) и си казва сам.навън също е без пелена.абе върви добре и надявам се скоро да спра да слагам и по време на сън:) биберон не е ползвал.поне това нямам като дерт:)

данито,и моя Але мрази да го къпя.откакто бяхме в бг.уплаши се от душа на майка ми,който не е подвижен и до сега имам проблеми.в началото напълно отказваше д априпари в банята,а да не говорим във ваната и под душа.сега постигнах поне това,че се съгласява да си играе в напълнената вана,но като дойде редът на обливането след нея (напоследък държи да има пяна) и реве ужасно.глаата е неистово изпитание да му измия и го правя рядко.....просто върхът! малко понамирисва от време на време,ама какво да го правя? не го натискам много.

аз похвалих ли ви се,че големият ми син идва за коледната ваканция? това ми е мноооого чакано събитие.незнам знаете ли,но идването му дори на гости беше проблематично.сега поне този проблем е отстранен и ще го виждам по-често:) мисля на всяка ваканция,която е поне една седмица да идва при мен и лятото поне за месец:) ......понеже говорихте напред за развода с децата,а това на мен ми е болката в живота:( цветулке,не е по желание на родителя.на родителя бил отбой.....или поне не е винаги.животът някакси налага някои положения и ти без да искаш се завърташ в този въртеж.понякога няма какво да направиш,освен да се оттеглиш до голяма или малка степен.

# 4
# 5
  • При моите мъже...
  • Мнения: 38
Привет!
И ние сме само с нощен памперс, ама бибата и гугата (пелената за гушкане) са на лице Rolling Eyes Не мисля да му ги махам още, че предполагам, че ще му е стрес раждането на бебо и последващото тръгване на ясла. Живот и здраве - ако сам не иска да "даде" бибата на бебето, ще я махна зимната ваканция.
Много се надявам тази година адаптацията в яслата да е по-лека и да боледува по-малко...
Диването, Мая е страхотна сладурана!:)

# 6
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Аз ще се повторя с въпрос от миналата тема. Някой сложи ли Ротарикс? Дали може да я сложим сега? Май изтървахме срока за слагането и.... вече не знам какво да го правя Борко....всяка седмица повръщане и разстройство + Т , всяка!!! Вече се чудя дали да не му изследваме стомахчето ли...не знам какво да правя, със сигурност това не е нормално Sad

Диването, браво за бонбоните, ако ми кажеш как да втъпля на бабите и дядовците, че не му правят добро като му дават бонбони.... Вкъщи не яде, но като е с тях..  ooooh! че ми се и хвали като се прибере  Confused

# 7
  • При моите мъже...
  • Мнения: 38
Аз ще се повторя с въпрос от миналата тема. Някой сложи ли Ротарикс? Дали може да я сложим сега? Май изтървахме срока за слагането и.... вече не знам какво да го правя Борко....всяка седмица повръщане и разстройство + Т , всяка!!! Вече се чудя дали да не му изследваме стомахчето ли...не знам какво да правя, със сигурност това не е нормално Sad
Аз питах педиатърката на малкия за тази ваксина, когато беше на 4-5 месеца. Тогава тя ми каза, че нямало смисъл - каза, че няколко деца са реагирали на ваксината като са се разболяли - разтройство и повръщане newsm78 и освен това ваксината давала защита срещу 4-5 щама, а те биле към 30 Thinking Та аз се отказах тогава.
Преди си мислех, че може да се слага на бебета само до 6 месеца, но скоро попаднах на някаква реклама в интернет, според която можело да се слага и на по-големи деца Rolling Eyes... Не можах да я намеря отново за да я постна тук. Вашия педиатър какво казва по въпроса?

# 8
  • Мнения: 253
Аленка  bouquet  bouquet.дано тази темичка е по"жива "от предната.Нещо май не ни остава време да пишем Embarassed Embarassed Embarassed

# 9
  • Мнения: 4 841
Аз съм против ваксините. Сложили сме само задължителните, други няма да слагаме.

За къпането аз приложих друга тактика, надявам се и при някои от вас да е полезна. Влизаме да се къпем двамата - аз под душа, той в коритото. Аз се къпя и си потапям главата под душа. Явно му е станало интересно понеже аз го обръщам във вид на игра. След като ми се намокри лицето и косата се мъча да го плаша, смея се, играя... Вижда ме как си слагам шампоан и как си търкам главата. Сега понякога ако го вкарам само за душ и за секунда да го изпусна от поглед, главата е под душа. Като вземе сапуна сам се сапунисва и дори и главата си търка независимо косата суха ли е или мокра. Като му сложа шампоан и си мина моето упражнение го карам сам да си търка главата и на него му е кеф.

Но това, че се къпе горе долу сам не означава, че обича да му мия лицето  Tired

# 10
  • Мнения: 361
И аз да се запиша в новата тема Hug

Ваксини допълнителни, мисля да сложа единствено тази за Хепатит.

Страх има от коли и кучета,но определено му го създадох аз.От водата не мога да ги изкарам и двамата,обожават Grinning

Бонбони и сладкочи не давам аз,но ако ги почерпят няма как.Ал е по-привързан към тях,но няма как да го излъжа с друго.Отлично прави разлика м/у грозде и бонбон,защото при нас си го бере направо от лозницата и никак не му прилича на бонбон.Сега съм намислила да купя сушени плодове и това да с му бонбоните.

На ясла тръгва някога през Октомври.Той много обича да е сред деца,надявам се да нямаме проблеми PeaceЕдинствено ме притесняват болестите,но няма как и през това трябва да се мине.Само да минават леко и бързо,другото се преживява.

Вчера направихме партито по случай общият им РД.Бяха изключително доволни.И двамата си имаха торти,подаръци и гости според възрастта.Много беше хубаво.
Утре пък сме на фотосесия, която Ивон си спечели от един конкурс.Да видим как ще успеем да ги накараме да мируват  Crazy

# 11
  • Мнения: 79
Привет,  bouquet

Ваксини: Остана само още една, не мисля да слагам допълнителни. newsm78
Страх: От големи кучета. То и мене ме е страх особено ако е без каишка и намордник, че и лае насреща. #Crazy
Ясла: В листата на чакащите сме. Rolling Eyes
Сладкиши: Гледам да я ограничавам. Но тя много обича и все ме дебне кога ще вляза в банята  и се почва тършуването в хладилника и татрузенето на стол до високия шкаф.  newsm55Пък и свекър ми постоянно въпреки молбите ми да не и дава, все предлага вафли и други сладорий.  После си нарушава основното хранене. УЖАС!

Искам да ви попитам как се справяте със стреса?
Тя е ГОЛЯМ ИНАТ! Все водя преговори и битки да си изяде супата (ако я оставя да яде каквото и колкото иска: яде много малко, и храна от която хваща запек).  Tired Face

 Освен това не иска да спи в собствения си креват, реве и се жали все едно съм я поставила на "нажежени пирони" ,а нейното креватче е много хубаво и удобно.  newsm46

 От залъгалката сама се отказа отдавна, но ми е трудно да я сприятеля с гърнето.....

Много я обичам, ама много ме изнервя Rage.....За  всяко нещо са едни молби, едни увещания, преговори... newsm20


# 12
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
ние преарахме известно време тримата на почивка - планина и море, най-голямото му щастие беше, че сме постоянно заедно, толкова простички неща го правят толкова щастлив Blush сега е пристрастен към нас и не иска да се отделя изобщо, което ще доведе до драми в София

за страховете - страхува се да не го оставим някъде и да тръгнем без него

ясла - ходи от миналата година

сладкиши, сладолед, чипс .... ако сме някъде и има - не го спирам, но у дома не купувам и не му предлагам, не се сеща, ако не е видял  Peace

ваксини - слагане задължителните, но от другите се страхувам - да не се претовари нещо и .... Rolling Eyes

спи отделно в друга стая, от както си живее у дома - от бебе  Blush

стрес - не го насилвам да прави неща, които не иска, обръщам повечето "идеи" на игра и предизвикателсто, за да му е интересно, разпределям отговорностите - върху "всички" наоколо - таткото, ако има баби, лели ... и тях включвам в "играта", но те не са постоянно присъствие и опора; не се напрягам от неща, които не зависят от мен, пускам ги да минат .... от позицията на своите 36г. съм забелязала, че стресът го генерираме самите ние с идеите кое как трябва да бъде и инатът да бъде точно така; за мен спасението и спокойствието е в адаптацията към реалността, приемането й, и влагането на усилията в нещата, които зависят от нас, които са значими ....да не забиваме в дреболии....  Blush

# 13
  • При моите мъже...
  • Мнения: 38
Искам да ви попитам как се справяте със стреса?
Ако е за ядене - изобщо не му се връзвам - да взема каквото има на масата, ако не иска го оставям, като огладнее сам почва да си иска и не придиря толкова. Проблем по скоро става като има и други хора - свекарите най-често ги създават проблемите - детето е гладно, как може да го държиш така, дай му каквото иска (пастет, барни, бонбони и т.н.). И естествено той чака само това да чуе и почва - искам пастет, искам бонбони Crazy
Всичко останало е като яденето - ако му се връзвам се лигави повече и се тръшка повече, като не му обръщам внимание - пробва, пробва и като не мине номера, престава. Алена много хубаво го е казала:
стресът го генерираме самите ние с идеите кое как трябва да бъде и инатът да бъде точно така; за мен спасението и спокойствието е в адаптацията към реалността, приемането й, и влагането на усилията в нещата, които зависят от нас, които са значими ....да не забиваме в дреболии....  Blush
Peace

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 467
Тези дни събирам информация с какво да подсиля имунната система на Габи през есента и зимата, защото тръгва след няколко седмици на ясла и контакта с болни деца ще е постоянен.

Вие спряли ли сте се на нещо - витамини, сиропи, коластра........или нещо хомеопатично......

Общи условия

Активация на акаунт