Ох, тези нови телефони!

  • 1 082 927
  • 11 718
  •   2
Отговори
# 10 095
  • Мнения: 5 249
А да Ви покажа ли стандартно зарядно (адаптор) 12W как подава под 3 волта?
Тази физика за нищо я нямате
Зарядно за телефон? Хвърляй го!
Ако имате зарядно 5V номинал и 12W мощност означава, че ако натоварите зарядното с 15W на 5V напрежението му ще падне на 4V.
Смята се без калкулатор
И такова зарядно за мобилен телефон ли имаш? Ако имаш, хвърляй го!
Какви са тези боклуци? Нещо за стандартни да си чувал? А загубите къде ги слагаш?
Няма такива зарядни за телефон! Ако има, значи нямат никакви защити и не са спазени никакви стандартни. Директно в кофата!

# 10 096
  • Мнения: 5 903
Аз си взех 11 през февруари и се оказа, че отдавна дори 11-ките са без зарядно, а аз имах в комплекта кабел, зарядно (не е бързото, а обикновено) и слушалки. По големината на кутията се различават. Тънката е новата и няма зарядно, и слушалки.
До 11pro включително всички са със стандартни зарядни. Серията 12 са без адаптер, само с usb кабел и слушалки.

# 10 097
  • Мнения: 2 651
Момичета, Apple къде имат сервиз в Пловдив?
Излиза ми някакъв на Руски, но там по принцип си има много магазини за ремонт и продажба на телефони.
Искам да си сменя батерията, затова ми трябва.

# 10 098
  • Мнения: 3 200
До 11pro включително всички са със стандартни зарядни. Серията 12 са без адаптер, само с usb кабел и слушалки.  
Това не е вярно. iPhone SE 2020, всички 11 и 12 вече са без зарядно и слушалки. Въпрос на много търсене и шанс е да се намери “старо зареждане”. Играх го февруари това. И да - по кутията ще го познаете.

# 10 099
  • Мнения: 5 249
Момичета, Apple къде имат сервиз в Пловдив?
Няма такъв в Пловдив.
https://locate.apple.com/bg/bg/service/?pt=3&lat=42.1522425& … rrier=no-contract

# 10 100
  • Мнения: 5 903
До 11pro включително всички са със стандартни зарядни. Серията 12 са без адаптер, само с usb кабел и слушалки.  
Това не е вярно. iPhone SE 2020, всички 11 и 12 вече са без зарядно и слушалки. Въпрос на много търсене и шанс е да се намери “старо зареждане”. Играх го февруари това. И да - по кутията ще го познаете.
Se не съм купувала и не познавам модела. През последната една година съм купувала 11, 11pro и 12. 11 и 11 pro си бяха с нормални зарядни. 12 вече дойде без адаптер, тя самата кухия е по-малка от стандартните. За първи път чувам, че 11 е без адаптер!

# 10 101
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Вече и 11 е, преди не беше. Заради новата политика на Apple за опазване на околната среда.

# 10 102
  • Мнения: 5 903
То не знам къде продават още 11. Последно го купих през лятото за подарък и беше в стандартна опаковка. Това е стар модел, все пак.

# 10 103
  • Мнения: 3 200
Навсякъде продават - от iStyle до малки магазинчета. И ако нацелиш останала "окомплектована" бройка, си късметлия. Аз търсих много такъв, защото не бях имала досега iPhone и нямах аксесоари. А цената една, т.е. новите партиди за мен предполагаха допълнителни средства. Нямаше магазин, в който продават телефони, в който да не влязох. Накрая намерих

# 10 104
  • Мнения: X
Няма такива зарядни за телефон!
Нищо няма да хвърлям! Sunglasses
Всички зарядни за телефон са такива - Вашите също. Една и съща схема на изпълнение, едни също предназначение. Няма зарядно за телефон което да има undervoltage защита. Имат само по един 2.5V еталон с който се следи изходното напрежение да не превиши 5v с +-5% за най ефтинджос зарядните и с 1% плюс температурния дрифт на "по-елитните"
Нямат супервайзъри защото вместо $1.5 ще струват $30. Нямат контрол на изходния ток, а само защита от късо. Затова спокойно можете от зарядно 2.4A или 12W да издърпате 3А - за колко време зависи от качеството на адаптера. Проектирани са да издържат 1.5 пъти номиналния ток. ( Над 1.5 се счита за късо на изход )
2.4А захранване на Самсунг държи над 12 часа натоварено на около 2.9-3А. Топли разбира се но държи. Леново 1.5А работи 2.5 години на средно на 9+ вата товар ( sbc рутер с SSD Micron ) преди да даде фира.

П.с. неволно съм претоварвал 5W двойно през един DC-DC конвертор на 3 волта. Издържа над 3 Мин преди да замирише на изгоял лак и да до изключа. Още работи на терасата...

# 10 105
  • Люлин
  • Мнения: 378
Напълно съм съгласен с написаното по горе от Mr. Smith.
Само се учудвам, че някои имат проблем с намиране на зарядно за  iPhone.
Не знам каква е по специалната букса за заряд. Не съм имал iPhone.
Да не би да е  USB MICRO-C? Ами ако е така, просто ползвайте някакво старо зарядно, като си купите преходник USB MICRO - USB MICRO-C и няма да имате проблем.

За да бъда разбран правилно, повтарям:
Да не би да е  USB MICRO-C? Ако е така....

# 10 106
  • Мнения: 5 354
Зарядното за Айфон не е ли лайтнинг или там както го водят?

# 10 107
  • Люлин
  • Мнения: 378
Напълно съм съгласен с написаното по горе от Mr. Smith.
Само се учудвам, че някои имат проблем с намиране на зарядно за  iPhone.
Не знам каква е по специалната букса за заряд. Не съм имал iPhone.
Да не би да е  USB MICRO-C? Ами ако е така, просто ползвайте някакво старо зарядно, като си купите преходник USB MICRO - USB MICRO-C и няма да имате проблем.

За да бъда разбран правилно, повтарям:
Да не би да е  USB MICRO-C? Ако е така....

Еееее, докога ще се изказвам неподготвен....
Забравил съм, че преди две години бях поръчал за приятел от Алиекспрес кабел за Айфон 4 и знам какво представлява. Сега видях, че за по новите модели са различни.
Аз обаче си имам кабел само за зареждане 10 в 1. Има накрайници за всички модели GSM.

# 10 108
  • Мнения: 5 249
Затова спокойно можете от зарядно 2.4A или 12W да издърпате 3А - за колко време зависи от качеството на адаптера. Проектирани са да издържат 1.5 пъти номиналния ток. ( Над 1.5 се счита за късо на изход )
2.4А захранване на Самсунг държи над 12 часа натоварено на около 2.9-3А. Топли разбира се но държи. Леново 1.5А работи 2.5 години на средно на 9+ вата товар ( sbc рутер с SSD Micron ) преди да даде фира.
Моите зарядни явно са специални.
Повече от 5V/3A или 15W не му дават по характеристики на това зарядно Xiaomi.

И какъв е резултатът от теста? 5.22V/3.2A или 16.7W При опит 3.3A зарядното се самоизключва.

Quick Charge 3.0 и нарочно съм нагласил волтажа толкова нисък. 3.65V/3.2A или 11.7W, над 3.2A отново същото.

# 10 109
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Някакви отзиви за новия RedMI REDMI NOTE 10 PRO?

Общи условия

Активация на акаунт