Ох, тези нови телефони!

  • 1 082 932
  • 11 718
  •   1
Отговори
# 9 720
  • Мнения: 6 296




Ето лентата при мен във Вайбър и в бг-мамма. Thinking Всеки път ме води до бързите инструменти. Със S8 съм.

# 9 721
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 683
Оправих го!  Беше активирана друга разделителна способност на екрана и затова се е получило.
Иначе, аз си ползвам страничния панел за телефоните на близките ми, като бърз достъп.

Благодаря ви, за помощта!

# 9 722
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Ето откъде се пуска или спира страничният панел на "Самсунг" при Galaxy S10e. Настройката се нарича "Краен екран":











# 9 723
  • София
  • Мнения: 1 580
Дано някой да може да помогне. Simple Smile

Мине се не мине време и вайбър спира да ме известява като някой ми пише. Трябва да отворя приложението, за да ми покаже, че някой ми е писал. Иначе няма следа, нито в бара горе, нито звук, нито нищо. Така вече няколко пъти седя  и си чакам мъжът ми да пише,че е пристигнал жив и здрав на работа и се панирам излишно. Влизам във вайбър и хоп, писал е преди 20мин....

# 9 724
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
При "Самсунг" има две настройки за пестене на батерията, които забавят известията с известно време, тъй като правят връзка и проверка за новопостъпили данни през няколко минути, с цел да се използва по-малко електричество. Една от двете настройки ("Супер пестене на батерия") буквално прави безжична връзка и проверява през цели 20-30 минути, но пък наистина по този начин телефонът издържа с дни с едно зареждане на батерията. При него обаче са изключени почти всички приложения и за съжаление - дори и камерата. Можеш само да говориш и пишеш текстови съобщения (sms), а екранът е черен. Smiley Намалява и скоростта на работа на процесора, а видео ускорителят изобщо не работи тогава. Полезно, ако ще си далече в планината извън всякаква връзка с населени места за дълго време.

# 9 725
  • Мнения: 2 583
Дано някой да може да помогне. Simple Smile

Мине се не мине време и вайбър спира да ме известява като някой ми пише. Трябва да отворя приложението, за да ми покаже, че някой ми е писал. Иначе няма следа, нито в бара горе, нито звук, нито нищо. Така вече няколко пъти седя  и си чакам мъжът ми да пише,че е пристигнал жив и здрав на работа и се панирам излишно. Влизам във вайбър и хоп, писал е преди 20мин....

При мен беше от самият вайбър. Не с 20 мин, а с два дена закъснение съм получавала съобщения, ако не отворя приложението. Оправи се от самосебе си, скоро не съм го хващала да го прави този номер.
Другото което ми се е случвало също, абонат да ми изпрати съобщение, а то изобщо да не е получено от мен(през това време сме били във зона на обхват и двата абоната) Виждаме се, питат ме дали съм го прочела. Казвам не съм получавала, отварям пред тях приложението - няма съобщение. След секунди изписуква и ги получава. Шок.
Joy Joy  добре, че не е било нещо спешно.

# 9 726
  • Мнения: 1 006
И при мен Вайбъра е така. Инсталирах, деинсталирах - нищо, вече се отказах. Влизам си профилактично да проверявам. Мисля, че във темата за Вайбър беше писано, че зависи от "възприятието" на телефона на версията на самото приложение. Бях с Леново и нямах такъв проблем, от година съм с Xiaomi и нито един път Вайбъра не ми проработи като хората.

# 9 727
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 859
И при мен така... Сега се замислих, че докато бях с Леново не съм имала такъв проблем. Сега съм с Нокиа, никакви известия... Влизам сутринта във Вайбър, и ми пищи за съобщение от 19,30  ч. предишната вечер....

# 9 728
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
И при мен е същата работа с Вайбър-а - и на HTC, и на Xiaomi, и на 2 бр Nokia - ту си работи нормално, ту не получавам известия Rolling Eyes
Отписала съм го това приложение и ползвам Уатс Ъп - така подобно нещо няма

# 9 729
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
До преди две седмици бях с нокиа и нямах никакви проблеми с известията...

# 9 730
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Моят Huawei P10 lite след 2 седмици ще стане на 3 години. Все още си работи идеално, батерията държи, но от няколко дни при разговор почти не чувам човека отсреща, въпреки че съм усилила звука максимално. На високоворител е ОК, на слушалки - също. Рестартирах телефона и като че ли се пооправи. За момент си мислех, че оглушавам Joy
Не ми се иска да го давам на ремонт, май ще си говоря със слушалките, докато не се скапе апарата. И, не, не искам "ябълки" и Самсунг...Пак ще си взема китайче, или Сони, ако имат нов модел здрав като Xreria Z1 compact Simple Smile

# 9 731
  • София
  • Мнения: 38 476
Къде се записват конрактите на новите телефони? В телефона? В картата няма опция. В Гугъл?
Дъщеря ми смени Р20 light с Iphone S E и всички се загубиха. Има 4 бр в Гугъла, а в стария й тел - 10тина.

# 9 732
  • Мнения: 14 784
Светла,опитай да почистиш горе слушалката. Може да се е зацапала.

# 9 733
  • Люлин
  • Мнения: 378
Моят Huawei P10 lite след 2 седмици ще стане на 3 години. Все още си работи идеално, батерията държи, но от няколко дни при разговор почти не чувам човека отсреща, въпреки че съм усилила звука максимално. На високоворител е ОК, на слушалки - също. Рестартирах телефона и като че ли се пооправи. За момент си мислех, че оглушавам Joy
Не ми се иска да го давам на ремонт, май ще си говоря със слушалките, докато не се скапе апарата. И, не, не искам "ябълки" и Самсунг...Пак ще си взема китайче, или Сони, ако имат нов модел здрав като Xreria Z1 compact Simple Smile
Често се случва при телефоните да се чува слабо. Поправимо е, и ти сама можеш да си го оправиш. Причината е запушване на решетката на говорителчето с прах и други подобни. Нали се сещаш къде се намира, малкото говорителче е в средата най горе там дето си доближаваш ухото когато говориш по телефона, размерите му са 10 мм х 2 мм, отвън е защитен с решетка. Именно тя се запушва. Вляво от него се намира сензора за близост и предната камера. Има и малка вероятност праха да е попаднал и вътре в говорителчето. Тогава става по сложно, дано имаш късмет да не е така.
Как да процедираш: най напред опитай да почистиш говорителчето с малка, не твърда четка. Ако това не помогне, опитай да изсмучиш праха с прахосмукачка. Внимавал да не надраскаш дисплея. Преди да започнеш опитите, със силна лупа погледни какво е състоянието, и след опитите направи сравнение.
Това ще направят и в сервиза.
Дано съм помогнал. Успех.
Къде се записват конрактите на новите телефони? В телефона? В картата няма опция. В Гугъл?
Дъщеря ми смени Р20 light с Iphone S E и всички се загубиха. Има 4 бр в Гугъла, а в стария й тел - 10тина.
Повечето контакти  се намират в стария телефон. Постави мемори картата в стария телефон. Иди в контакти, меню,
 ще те попита къде да ги експортира 9 в мемори картата ), след което ще те попита от къде да ги експортира( от телефона или другаде маркираш). Експортирай контактите в мемори картата. Ще ти запише файл  с разширение 000.vcf. Слагаш мемори картата на новия телефон и импортираш от картата в контактите на новия телефон.
Дано съм помогнал, Успех.

Последна редакция: пт, 04 сеп 2020, 21:00 от AnMary

# 9 734
  • Мнения: 1 047
Къде се записват конрактите на новите телефони? В телефона? В картата няма опция. В Гугъл?
Дъщеря ми смени Р20 light с Iphone S E и всички се загубиха. Има 4 бр в Гугъла, а в стария й тел - 10тина.
Повечето контакти  се намират в стария телефон. Постави мемори картата в стария телефон. Иди в контакти, меню,
 ще те попита къде да ги експортира 9 в мемори картата ), след което ще те попита от къде да ги експортира( от телефона или другаде маркираш). Експортирай контактите в мемори картата. Ще ти запише файл  с разширение 000.vcf. Слагаш мемори картата на новия телефон и импортираш от картата в контактите на новия телефон.
Дано съм помогнал, Успех.

И как точно ще сложиш мемори карта в iPhone? Grinning

Общи условия

Активация на акаунт