Ох, тези нови телефони!

  • 1 082 779
  • 11 718
  •   1
Отговори
# 9 855
  • Мнения: 2 373
При мен нова драма. Когато си купих телефона, той вървеше с подарък външно зарядно. Даже са се объркали и са ми изпратили два броя и аз се изкефих, че съм на далавера. Grin Е, да,  но до снощи, когато реших да го заредя чрез въпросната батерия. Оказа се, че и двете батерии са с различен накрайник, който не пасва на моя телефон. Ще трябва да отскоча до някой офис да питам нормално ли е да изпращат подаръци, които не пасват на телефона.
А батерията ми продължава да пада главоломно бързо. За да няма мърдане се налага да изключвам нета за през нощта. Може ли по някакъв начин да се направи измерване на тая батерия, за да се установи дали е дефектна?
Да ви имам драмите Wink Кабела на външната батерия е за зареждане на батерията не за зареждане на телефона от батерията. За зареждане на телефона от батерията се ползва кабела на телефна. За разликите в накрайниците предполагам става дума за Micro USB и USB-C. В пепко има каберли Micro USB (2лв) и USB-C (4лв.). Важното е да имате зарядно с USB вход.
За бързото падане са виновни настройките, но в случай, че искате може да потърсите USB тестер с памет (като на снимката).
Скрит текст:
На този се записва колко mAh с влезли в телефона при зареждане и да сравните показанията на уреда с капацитета на батерията.

# 9 856
  • София
  • Мнения: 23 079
Netman, за кабела мога да поспоря. Тази батерия искам да си я нося в чантата, което означава, че трябва да си купя друг кабел, който да разнасям с мен. Не че е голяма драма, но в случая този уж подарък не ми върши никаква работа. Аз така или иначе си имам външна батерия отпреди.
Ще отида в някой сервиз да ми проверят батерията и без това трябва да си купя силиконов протектор за дисплея.
Благодаря за отговора!

# 9 857
  • Мнения: 5 246
Netman, за кабела мога да поспоря. Тази батерия искам да си я нося в чантата, което означава, че трябва да си купя друг кабел, който да разнасям с мен. Не че е голяма драма, но в случая този уж подарък не ми върши никаква работа. Аз така или иначе си имам външна батерия отпреди.
Сегашните смартфоните имат 3 вида конектори и трябва външните батерии да се продават с 3 кабела, а това излишно ще качва цената.
Какво да кажем за новите смартфони на Apple, които се продават без зарядно, а само с кабел? Grinning Ще трябва потребителите да си купят зарядно, ако нямат от предишен телефон.

# 9 858
  • София
  • Мнения: 23 079
Мда, въпросът по-скоро е принципен. Аз не съм за единия кабел. Но когато правиш нещо, прави го като хората, след като рекламираш, че към този телефон върви подарък външна батерия. То се е видяло, че ще ходя за кабели, защото кабелът на зарядното е толкова къс, че да се схванеш на една страна лежане в леглото.
Намрънках се, ще ме прощавате.

# 9 859
  • Мнения: 2 373
Netman, за кабела мога да поспоря. Тази батерия искам да си я нося в чантата, което означава, че трябва да си купя друг кабел, който да разнасям с мен. Не че е голяма драма, но в случая този уж подарък не ми върши никаква работа. Аз така или иначе си имам външна батерия отпреди.
Ще отида в някой сервиз да ми проверят батерията и без това трябва да си купя силиконов протектор за дисплея.
Благодаря за отговора!
Както вече писах да ви имам проблемите. Има прехдници. Носите един кабел.
Скрит текст:

# 9 860
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Преходник ще свърши работа. Но разбирам и Тонка*, че остава едно неудовлетворение от обслужването.

# 9 861
  • Мнения: 2 373
Преходник ще свърши работа. Но разбирам и Тонка*, че остава едно неудовлетворение от обслужването.
Не знам какво обслужване очаквате. Всяка батерия да е с кабел с 3 накрайника? Вие май сте объркали дъжавата. То не може читава батерия да намериш на добра цена вие за кабела сте се хванали.
Да повторя пак за тези дето са пропуснали. Кабела дето е в комплекта на батерията е за зареждане на самата батерия.

Мда, въпросът по-скоро е принципен. Аз не съм за единия кабел. Но когато правиш нещо, прави го като хората, след като рекламираш, че към този телефон върви подарък външна батерия. То се е видяло, че ще ходя за кабели, защото кабелът на зарядното е толкова къс, че да се схванеш на една страна лежане в леглото.
Намрънках се, ще ме прощавате.
Щом сте на принципа "кеф цена нема" за скромната сума от 6 лева за 2 кабела (4лв USB-C и 2 лв Micro USB) може да си доставите удоволствието да "гушкате" в леглото както телефона така и батерията Simple Smile кабелите са баят дългички между 1 и 2 метра. Разбира се можете и от други места да си вземете, но там цените за такова качетво са доста по-солени. Аз леглото го ползвам за друго. Като се прибера в къщи на зарядното и докато стане време за лягане вечее зареден и го откачам от контакта. Дългото стояне след като е зареден на 100% вреди на батерята. Препоръчва се не по-вече от 30 мин след дстигане на 100% заряд да остава на кабела. Не всички модели имат добра защита на батерията от свръх зареждане. Зареждане на телефон повече от 1.5-2 часа говори за някакъв проблем. Вероятно кабела или зарядното не отговарят на необходимите завашият модел параметри на зареждане. Телефоните имат скорост на заряд позволяващ батерията да се запълни за 1.5-2 часа. Остава кабела и зарядното да ги имат и те.

Последна редакция: вт, 24 ное 2020, 16:34 от netman71

# 9 862
  • Мнения: 1 006
Понеже не получавам съобщения на Месинджър и Вайбър докато не отворя самото приложение, в последен отчаян опит да го оправя това, си разбутах настройките на тези две приложения и на телефона. И сега, хем положението с вайбър и месинджър е на същото дередже (преинсталирани наново даже), хем съм пипнала явно някоя настойка на телефона и сега през половин час телефонът ми "пиука" за нещо, което не мога да идентифицирам за какво е. Цъкнала съм нещо някъде, но не знам какво. Някакви идеи и предположения ? Телефона е  Xiaomi Redmi Note 5.

# 9 863
  • Мнения: 189
Здравейте. От няколко дена съм с нов телефон  Huawei p30 pro.  Телефонът би трябвало да е с много добра камера, но на мен нещо не ми харесва. Дневните снимки са твърде светли, с не много естествени цветове. Лицата на децата ми изглеждат бледи, без руменина. Може би имах твърде големи очаквания...Дали камерата е такава или настройките на екрана трябва да се пипат? Ще се радвам някой с опит с този телефон да пише. Ако камерата си е такава бих могла да го върна (в Англия съм и връщането няма да е проблем).

# 9 864
  • София
  • Мнения: 38 475
Ако можеш да бръкнеш в настройките на камерата и да настоиш експозицията/бялото.

# 9 865
  • Мнения: X
Аз съм с този телефон. В началото, преминавайки на Huawei от Samsung и аз се стъписах. Цветовете ми изглеждаха бледи, но те всъщност са много по-реални от тези на Samsung, което се вижда като се качат на компютър. Има настройки на камерата.
Скрит текст:

# 9 866
  • Мнения: 189
Аз съм с този телефон. В началото, преминавайки на Huawei от Samsung и аз се стъписах. Цветовете ми изглеждаха бледи, но те всъщност са много по-реални от тези на Samsung, което се вижда като се качат на компютър. Има настройки на камерата.
Много благодаря! Намерих ги тези настройки и ще ги пробвам. Има надежда значи Hug

# 9 867
  • Мнения: 68 629
Здравейте.
Новият телефон дойде с инсталирани вече приложения, които заемат немалка част от паметта и  мястото за съхранение.
Мога ли да деинсталирам повечето от тях, които няма да ползвам, и ще освободи ли това място за съхранение?

# 9 868
  • Плевен
  • Мнения: 584
Зависи какви са приложенията. За повечето дава само изчистване на кеш и принудително спиране. Което си е нищо.
Ако има някакви игри, PDF или подробен за документи, можеш да ги изтриеш.

# 9 869
  • Мнения: 5 246
Здравейте.
Новият телефон дойде с инсталирани вече приложения, които заемат немалка част от паметта и  мястото за съхранение.
Мога ли да деинсталирам повечето от тях, които няма да ползвам, и ще освободи ли това място за съхранение?
Системните не могат да се деинсталират, а другите могат. Пробваш и разбираш. Ако няма опция за деинсталиране, значи е системно.
Пак зависи и от марката. На Xiaomi могат и системните да се деинсталират с малка врътка, но трябва компютър.

Общи условия

Активация на акаунт