Моля за кулинарна помощ

  • 830
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,
Първо се извинявам ако темата не е на точното място.
Жена ми е бременна, за пръв път ми е...

Моля за съвет, какво да и готвя за да намаля постоянното гадене.
Някакви препоръки ?

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
гаденето е от хормоните. при различните жени различни неща отключват гаденето - на мен ми се гадеше от парфюми Whistling

да пие повече вода, на малки глътки и често. може и малко лим. сок и малко сол вътре - успокоява стомаха и намалява гаденето.

иначе тя най-добре трябва да знае какво ѝ се яде и какво не Peace

лека бременност ѝ  пожелавам  Hug

# 2
  • Мнения: X
Simple Smile
Гадеше ми се и повръщах до края на трети месец всеки божи ден.Единствено,когато ядях сладолед не го правех,от всичко друго-ресто обратно.Отслабнала бях 3 кг. от началото на бременността.С влизането в четвъртия всичко приключи,и така добре си ядях до края,че качих 20 кг. Party
Така че...търпение и каквото й се яде да си яде,каквото върне-върне,чак до края едва ли ще е все така.
Успех и леко раждане!

# 3
  • Мнения: 7 416
   Много е индивидуално.
   Наистина попитай жена си,от какво не й се гади......  Peace

   Аз можех да понасям само някои зелени плодове :круши,киви,зелена ябълка ..
   Май и препечени филийки приемах.....

   Поздравления за грижовността!   bouquet Впечатлена съм....  Heart Eyes

# 4
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей!

Ако и се гади сутрин предимно, много помага "дъвченето" на обикновена бисквитка, дори и да не и се яде. Иначе едно от най-известните средства за подтискане на гаденето при беременност е чай от пресен джинджифил - топъл или студен и с други прибавки може - лимон, мед или някакъв био плодов сироп вместо захар. Нета е пълен с рецепти, но основното е 1с.л настърган джинджифил на 2 литра вода. Интересно е, че гаденето е обикновено тогава, когато жената е гладна, затова е добре да се хапват леки храни, в малки количества, но по-често. Успех!

# 5
  • Мнения: 2
Благодаря дами Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт