Медицина в чужбина

  • 4 200
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
-Здравейте!

Аз съм на 15 години и мечтата ми от малка е да уча медицина. Проблемът е че уча в малък град, в обикновено държавно училище, но искам да следвам медицина в ЧУЖБИНА.В езикова паралелка съм(английски и немски), добра съм по английски. Бяхме се насочили към Англия, но когато се консултирахме ни казаха,че е почти невъзможно да ме приемат. Изобщо много рядко приемали за медицина. Та ние сега се насочихме към Германия и искам да знам дали имам реални шансове да уча там. Успехът за сега ми е 6.00,редовно се явявам и ще се явявам на олимпиади, тази година ще се запиша и в БЧК, ходя на извън класни дейности(баскетбол,танци) и сега ще започвам да ходя на уроци по немски, и лятото ще ходя на курсове. Аз сега ще съм 9-ти клас и тази година ще започваме да изучаваме немски. Родителите ми имат възможности, но НЕ сме чак милионери. Наистина искам многооо и ще полагам много усилия и се надявам да ми помогнете. МОЛЯ ВИ, споделете всичко, което знаете. МНООГОО ще съм ви благодарна!

# 1
  • Мнения: 10
Ако искаш да ставаш лекар и в МУ, и в СУ могат да те вземат  и в общия случай ще трябва да се научиш как да станеш лекар, а не да излезеш само с една теория.

Вярно е това, че в МУ е по-добро. Всъщност, може би е най-доброто, което може да ти се предложи в България. И докато сме на вълна медицина: много хора се оплакват, че нямат адекватни курсове по , че химията е ненужно много, че всичко е прекалено теоритично. Ако искаш да си лекар на по-високо ниво, ще ти трябват тези неща. Например, да си хирург е много трудно и , без да си нинджа по някои предмети.
От друга страна, в МУ  няма да разбереш почти нищо (абсолютно нищо) от биофизика. В СУ обаче има добри условия за развитие в тази посока, стига да те влече . КСИ също не е зле.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 9 705
gamer__, детето пита за медицина в чужбина...

Освен за Германия, можеш да се позаинтересуваш за Австрия, пак с немски.
Не знам дали в скандинавските държави /Швеция и Дания най-добре понеже са в ЕС/ и Холандия не се предлага медицина с обучение на английски език. Може да проучиш и тези възможности.
Разгледай темите за студентите по държави, може да попаднеш на някой, който учи медицина. За стоматология съм сигурна, че има в темата на майките със студенти в Германия.

При всички положения ще ти трябва много добра езикова подготовка, сертификати за езика.
Плюс всичко останало.

Имаш достатъчно време да проучваш вариантите за обучение в чужбина, изискванията на всеки университет, такси, евентуално приемни изпити и т.н. Рови в интернет, хората всичко са си написали.

Успех!!!

# 3
  • Мнения: 2 992
Alice22,

Дори да не стане за Германия и да останеш да учиш медицина в БГ, не мисля, че е лош вариант. Принципно съм привърженик на образованието извън БГ по ред причини, но НЕ и когато става въпрос за медицина.
Освен немскоговорящите държави на друго място шанс за медицина почти няма / има ама със загуба на години и късмет/. Ако не знаеш отлично немски, ще ти е меко казано трудно, дори да те приемат.
Много чужденци идват да учат медицина в България.
А не си ли мислила за медицина в България и специализация в чужбина- ще имаш много повече опции, ще ти е по-лесно. Поразрови се колко статии има за специализация по медицина в чужбина

# 4
  • Мнения: 311
Аз завърших в България, специализирам в Германия, мисля, че е добър вариант:-)  Медицинското ни образование си е на ниво.... поне в университета, организацията на специализацията ни е трагедия. Имаме програми за обмен на студенти, с които можеш да си изкараш целия държавен стаж в Германия.

Общи условия

Активация на акаунт