За първи път на самолет?

  • 2 578
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 246
Привет мами и не-мами! Скоро ще летя за първи път и ми е малко мъгла цялата процедура, тъй като съм с електронен билет и вероятно онлайн чек-ин и издаване на бордова карта също онлайн.
Бихте ли ми обяснили последователно стъпките от момента в който стъпя на Терминал 2. Полетът ми е в границите на ЕС,  с прекачване до крайната дестинация освен това. Благодаря предварително на отзивчивите и услужливите! Peace

# 1
  • Мнения: 282
Ориентирането на летището е лесно. Влизаш през входа за заминаващи. Ако имаш багаж за регистриране, първо чекираш него - отиваш на гишето, на което пише твоя полет. Ако си само с ръчен багаж отиваш директно на секюрити проверката. След нея проверяват личните карти и стигаш до салона за изчакване. Гледаш кой е гейта (изхода към самолета) за твоя полет и чакаш да отворят, нататък следваш тълпата. Няма начин да се объркаш - за всичко си има табели, движението е по заградени коридори, а билетите се проверяват няколко пъти, включително и при качването в самолета. Приятно пътуване!

# 2
  • Сф
  • Мнения: 10 659
Е, не е много сигурно дали няма да се обърка, аз така на Франкфурт се обърках, багажа наляво, тълпата на дясно.... както имаше тълпа така изчезна, по- добре да пита предварително  и да помоли някой да я придружи по пътя към залата- поне са отзивчиви хората. А и е с прекачване.....то тук на летището ясно, че няма как да се обърка. Нека си пусне тема на маршрута тук и някой да я упъти точно, виждала съм такива теми за Англия примерно.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 13
Ехееее! И на мен ще ми предстои първо самолетно пътуване! За това и предпочетох поне излитането да е от БГ летище. Ще се възползвам от съветите за "тълпата", но ако ни дадете още инфо - ще е супер!

# 4
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Ще се възползвам от съветите за "тълпата", но ако ни дадете още инфо - ще е супер!

Не гледай тълпата, ами по-скоро чети табелите.

По принцип на летище е трудно да се объркаш. Само четеш и следиш табели.
Но винаги има наземен персонал /особено в небълг.летища/, който е готов да те упъти.

# 5
  • Мнения: 246
Благодаря на всички до тоя момент! bowuu Маршрутът е София - Мюнхен - Щутгарт. По ме притеснява моментът след кацането в Мюнхен. Първо, защото е голямо летище и второ, защото полетът се изпълнява от друга компания. Престоят е 40 минути и няма да имам време много за лутане и не-знаене-какво-да-правя  Confused Ако някой е летял по тоя метод и способ, моля да сподели дали се налагат пак проверки на документи и билети, бордни карти и тн.. Багажът, разбрах, че ще го видя чак като кацна в Щутгарт, слава богу. Казаха ми да си набележа човек от моя полет и да си го следвам.. и така докато му докарам панически атаки.  Sunglasses

# 6
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Като кацнеш в Мюнхен ще гледаш накъде има табели "трансферни пътници". Тях ще следваш. Въпросът е да не излезеш от зоната на летището, че иначе ще трябва пак да минаваш проверки и ще отнеме време.
Като изчезнат, почваш да си търсиш номера на гейта и "гониш" него.
Като стигнеш гейта, сядаш и чакаш, докато не започне процедура бординг.

И още веднъж казвам, това със следеното на тълпата или опр. човек е грешна тактика.
По-добре чети табели. Ако съвсем се забъркаш, питай някой служител.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 13
Явно на мен ще ми е по-лесно. Ще летя от София до Айндховен, с директен полет. А там ще ме посрещнат.

# 8
  • Мнения: 1 840
Хаха , това със следенето на тълпата ме подсети за лафа с офците...една като тръгне и всички след нея Laughing Laughing Laughing Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 5 562
Летището в Мюнхен е мъничко и много приятно. Няма начин там да се объркаш. Там дори дават инструкции на пътниците с номера на билетите от еди-кой си до еди-кой си да се качват от предната врата на самолета, а останалите от задната, за да не им се налага да се разминават вътре в самолета.  Grinning Наистина най-добре е да се четат табелите, защото не се знае тълпата накъде е тръгнала.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт