нашите първи дни в ясла

  • 9 994
  • 120
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 007
Дъщеричката ми започна ясла.Имаше огромно желание да ходи.Първият ден бяга през целия път докато отидем.Като стигнахме там детето явно много се обърка.Очакваше да види нещо хубаво, а то...истерии писъци #Crazy.Стои и гледа другите деца как плачат и на нея и се насълзиха очите.На обяд отидох да я взема,но госпожата каза че има голямо желание да спи там.Включвала се в заниманията,хапвала добре дори и допълнително и слагали.На другия ден пак беше супер прегръща лелята,целивки на госпожата.Беше супер,но до едно време.Това трябваше да и бъде втората седмица но реших да я оставя да си почине малко.Не иска да ходи и това е.Все повтаря-Много плачат децата.Всяка вечер ляга на нейното легло и ги имитира как плачат.Казвам и че те са бебета и затова плачат.Не знам как да я накарам да отиде.Не искам да я карам насила,защото после ще започне на инат да ми реве,че е много опасна.Как да подходя,имате ли някакви съвети.Тези дни са взели още 3 деца и трите кое от кое по гръмогласни.Онзи ден в 14:30 (живеем срещу градината)чувам едно как плаче.Някои дни ми казват че не е могла да се наспи защото другите плачат.Искам само да кажа,че тя е свикнала без мен.много е контактна,обича да играе с деца.... и така,вие сте чакам съвети Praynig

# 1
  • Мнения: 11 566
Съвети нямам, но и моето дете е като твоето- не ме търси, контактно.
Ние от 01.10. тръгваме, затова се включвам в темата ти.
Да плаче седмица, две- ще мине адаптацията.

# 2
  • Мнения: 1 350
...Беше супер,но до едно време.Това трябваше да и бъде втората седмица но реших да я оставя да си почине малко.Не иска да ходи и това е.Все повтаря-Много плачат децата.Всяка вечер ляга на нейното легло и ги имитира как плачат.....
поздравления за детенцето Ви и за това как добре се адаптира, според мен. А защо решихте, че не иска да ходи, това, че имитира плача, не значи, че тя плаче. Може както всяко дете да е съпричастно, и моето дете ми разказва как един батко плачкал, как еди кой си плачел малко и т.н.
Детето Ви плаче ли през нощта, неспокойно ли е?
може би повече търпение от Ваша страна с постоянни обяснения и мисля, че няма да има проблем, ще разбере кой и защо плаче и че това няма постоянно да е така.
По-скоро не разбрах защо точно сте я спряла да си почине?
Психически много ли е натоварена?

# 3
  • Мнения: 8 891
Това трябваше да и бъде втората седмица но реших да я оставя да си почине малко.
Не бих позволила почивка. Щом е тръгнала, ще ходи всеки ден и толкова. Дори се радвам, че днес е работен ден и яслите си работят нормално. Моето ходи от понеделник, досега всеки ден тръгва с желание, а на обед я вземам или плачеща, или с подпухнали оченца. Не иска там да яде, била й много топла храната, не искала лигавника... Днес за първи път каза, че не иска да ходи и се наложи повечко номера да правим, за да тръгне. Ще видим след малко като я вземе баща й. Мъчно ми е, криво ми е, но и двамата работим, финансово повече не можем да си позволяваме гледачка.

# 4
  • София
  • Мнения: 904
Спрях го от ясла на четвъртия ден - появиха се сополи с кашлица. Видимо спокоен беше, казваха, че се е хранил. От този понеделник го пуснах пак + спане на обяд. Ми спи и то без мен и без биба за приспиване. Останах като гръмната. Успокоих се и си казах, че май на мен ми трябва адаптация. Детето ми е спокойно, доволно, комуникативно, радва се на децата и мисля - доволен е от липсата на постоянна опека от моя страна. Говорих с психолог /по приятелски/ относно адаптацията  - съвета му беше ако се появят ревове, сърдитни да не се поддавам на този вид манипулиране, защото така давам сигнал и урок на детето - "има нещо ново в живота ми, което ме плаши и съм сам - решение - бия отбой!". Та така ... Успех

# 5
  • Мнения: 1 007
А защо решихте, че не иска да ходи, това, че имитира плача, не значи, че тя плаче. Може както всяко дете да е съпричастно, и моето дете ми разказва как един батко плачкал, как еди кой си плачел малко и т.н.
Детето Ви плаче ли през нощта, неспокойно ли е?
може би повече търпение от Ваша страна с постоянни обяснения и мисля, че няма да има проблем, ще разбере кой и защо плаче и че това няма постоянно да е така.
По-скоро не разбрах защо точно сте я спряла да си почине?
Психически много ли е натоварена?
Защото тя самата каза че не иска да ходи.Когато я попитам защо,ми отговаря че децата много плачат.И наистина всичките дни които сме били там отива със желание ,но като ги види другите да плачат и и се насълзяват очичките.Забелязах ,че малко зависи и от госпожата ,която е първа смяна.

# 6
  • Мнения: 1 007
Тя сама ми каза-имам предвид не ми го е казала веднъж,а ме умоляваше да не я водя там.
Когато отивам да я взема не бърза да си ходим.Показва ми какво правят.Казва мамо виж и го прави още няколко пъти.Единият ден дори не искаше да си тръгва ,защото се пързаляха на пързалката.Но нещата се промениха

# 7
  • Мнения: 1 897
Здравейте,и аз се включвам в темата,защото и ние тази седмица тръгваме на ясла.Толкова не ми се искаше да ходи,но се налага.Онзи ден го заведох за 1ч. при децата,той се заигра веднага,но защото мама е там,другите деца плачеха.

Не знам как ще е,не ми се мисли,не мога да спя.Всеки ден му говоря,че там е хубаво,че има играчки и много деца,за да не усети притеснението ми.При нас проблема е,че той много е свикнал с мен,когато го оставя на някой не плаче,но ме търси през цялото време.

Утре ще го заведа пак за малко и сигурно от сряда ще започне.Мен храната ме притеснява в нашата ясла,заедно с детската градина е и малките ядът това,което и големите,т.е филия със салам Shocked.казах им,че моето дете салам не е яло и надали ще яде,а те ми отговориха,че като огладнее ще яде Cry

Е ,аз съвет не мога да ти дам,но ще следя темата и се надявам да се подкрепяме взаимно Hug
Успех на всички ясленичета!

# 8
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Моето не реве, рева само първия ден, но той е свикнал да е без мен. Ходи от 10.09. Водя го малко по-рано да не гледа, че децата реват в коридора, като реват вътре не се разстройва. Казах му, че са по-малки дечица и за това понякога реват, но ще им мине. Добре се адаптира, но той също не искал да яде, особено готвено, защото му било много топло. Сега си е вкъщи, защото е болен. Иначе му харесва.
Не съм му казвала, че е много хубаво в яслата.

# 9
  • Мнения: 1 350
Тя сама ми каза-имам предвид не ми го е казала веднъж,а ме умоляваше да не я водя там.
...
това вече не е добре според мен. Мисля, че след време децата няма да плачат толкова, ще се адаптират и на Вашето дете ще е по-леко. Но пък, ако това продължи, ако бях на Ваше място, бих опитала да я преместя в друга група. Иначе вечер спокойна ли е, след градината, само като Ви види ли се разстройва така?

Sunshine Mom, и аз като Irina не съм казвала на детето си, че в яслата е много хубаво, нито че е хубаво, обяснявала съм какво е, какво има там, какво ще правят. Но като се прибираме вкъщи, някой път казваме: "Вкъщи е най-хубаво"  Mr. Green 
А за храната, как салами, такова не е ли забранено? както и меденки, и вафли?
при нас няма такива неща в менюто. Така е, има разлика между ясла и яслена група в ОДЗ, при вторите яденето е градинско.
успех и бърза адаптация!

# 10
  • Мнения: 199
Здравейте мами, попрочетох някои теми, но пускам моя за съвети, мнения и кой с каквото може да ми помогне. Днес бяхме за първи път на ясла, на 2г. и 1м; сме. През цялото време беше залепена за мен, въобще не можах да изляза, лелите ме оставиха и казаха от утре вече че ще я оставя сама. Сърцето ми се е свило на топка. С такова желание тръгна, толкова много си говорихме за яслата, за децата, за всичко, много и се ходеше, само , че е много срамежлива, свикнала е само с мен, даже и с баща си не иска да стои много много ако ме няма. Моля дайте някой съвет, има ли майки с такива дечица и как свикнаха. Имам чувството че утре като я оставя, няма да спре да реве докато не ме види...др. деца там поне спираха за малко, заиграят се после пак си поплачат, ама моето просто незнам. Днеска като си тръгвахме каза че искала да спинка и да папка само вкъщи....

# 11
  • Мнения: 1 007
Да ние също сме яслена група в ОДЗ,и ядат това което има и за по-големите.Иначе си спи нормално,няма проблем.Дори заспива много бързо в сравнение с преди,но там стават рано от сън,а тя беше свикнала на друг режим.Все пак бързо се приспособи и към режима на яслата.Сега се старая и аз да го спазвам когато е в къщи.
Днес отидохме до яслата,да кажем на госпожата ,че от утре тръгва и хем да я видя как ще реагира.Бяха останали само две деца,които тъкмо бяха дошли да ги вземат.Едното се скъсваше от рев.Като гледа ,гледа другото дете как плаче пак и се понасълзиха очите,стъписа се и не смее да мръдне.Когато децата тръгнаха пак не можа да се отпусне.Поговорихме с госпожата и ми каза да я заведа по-рано,за да бъде първа и да види от кои са децата които я разстройват.Така ще направя да видим какво ще се получи.
Днес ми каза-Аз като отида на градина и ще плача Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 007
Но пък, ако това продължи, ако бях на Ваше място, бих опитала да я преместя в друга група. Иначе вечер спокойна ли е, след градината, само като Ви види ли се разстройва така?
Живеем в малък град и имаме само по една група-ясла І,ІІ и т.н.
Когато я вземам няма проблем.Доволна е.Ако правят нещо,ме кара да я гледам-в смисъл дори и не бърза да си ходим.Проблема е когато отива сутрин

# 13
  • Мнения: 1 350
Но пък, ако това продължи, ако бях на Ваше място, бих опитала да я преместя в друга група. Иначе вечер спокойна ли е, след градината, само като Ви види ли се разстройва така?
Живеем в малък град и имаме само по една група-ясла І,ІІ и т.н.
Когато я вземам няма проблем.Доволна е.Ако правят нещо,ме кара да я гледам-в смисъл дори и не бърза да си ходим.Проблема е когато отива сутрин
в такъв случай, това, което се сещам е - да я водите по-рано, да е от първите деца, ние водим малката към 7.30, няма много деца тогава, предполагам и при вас ще е така и по-леко ще минава ритуалът по влизане в групата  Peace но не я спирайте според мен заради това!

# 14
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Онана, днес как беше? Рева ли детето?
Ще свикне. Знам, че в началото е ад, но с времето всичко минава. И да се разреве сутринта после се заиграват и спират.

Общи условия

Активация на акаунт