Брюксел 2

  • 57 111
  • 586
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 465
На ваше място, само за събота и неделя, не бих отишла в иначе прекрасния Брюж. Ще си прекарате цялата ваканция в пътуване. Щом не сте ходили в Брюксел, просто се разходете там и оставете Брюж за следващия път. Хотел не мога да препоръчам, че мина доста време от последното ми ходене. Приятно изкарване!

# 556
  • Мнения: 188
Благодаря! А относно плащания, карта или кеш е най-добре?

На ваше място, само за събота и неделя, не бих отишла в иначе прекрасния Брюж. Ще си прекарате цялата ваканция в пътуване. Щом не сте ходили в Брюксел, просто се разходете там и оставете Брюж за следващия път. Хотел не мога да препоръчам, че мина доста време от последното ми ходене. Приятно изкарване!

# 557
  • Мнения: 2 465
Където и да ходя, нося малко кеш, а всичко, което може, плащам с карта.

# 558
  • Мнения: 313
Благодаря! А относно плащания, карта или кеш е най-добре?


Бяхме в Белгия през 2019 за4 дни с децата. Спомням си, че на летището имаше кафене, където приемаха само плащане с карта.
Нашият маршрут беше Пайри Дайза заради децата и после Брюж. Бяхме с рент-а-кар.

# 559
  • ВАРНА
  • Мнения: 296
Бяхме в Брюксел за 4 дни. Благодарение на съветите в темата направих план и успяхме да посетим всичко набелязано. Избрах квартира в центъра и ползвахме градски транспорт само до Атомиума и Миниевропа. Благодаря Ви,че споделяте!

# 560
  • Мнения: 19
Здравейте,може ли да разкажете по-подробно за престоя Ви? Ние ще пътуваме на 10 април с дете на 10 години.Музеят на динозаврите е експозиция в ''Природонаучния " или?Предполагам,че мини Европа ще бъде интересна за всички?
Кацаме на Шарлероа,а хотелът ни е близо до гара Brussels-North,как най-бързо може да се стигне?
Плануваме и Брюж,2 дни са достатъчни за Брюксел? Благодаря.

# 561
  • ВАРНА
  • Мнения: 296
Ние бяхме за 4 дни преди две седмици. Летхме до Шарлероа. От там най-лесно е с Flibco/шатъл от летището до гара Midi/. Аз затова избрах квартирата да е близо до тази гара. От там просто проверете с градския транспорт как да стигнете до желаното място.
Имахме късмет с отзивчиви домакини и успяхме да си оставим багажа в апартамента още като пристигнахме/полета е доста рано/ с уговорката да ми пишат като е готов за настаняване. И така този и следващия ден обиколихме всичко в централната част. На следващия ден бяхме в Брюж. За последния ден оставихме Атомиума и Мини Европа, защото са малко по-далеч. А следобеда се качихме на Виенското колело до съдебната им палата. Гледката над Брюксел е невероятна.
Ние разполагахме с три дни за Брюксел и са предостатъчно. Така че може и за два,но ще е по-припряно.
Прекарахме си чудесно. Единствената по-стресова ситуация беше с шатъла на връщане до летището. Трябваше да го хванем в 5,30 сутринта и в 20ч предната вечер получавам имей за стачка на синдикатите на автобусните шофьори и през целия ден няма автобуси. Но с помощта на хазяите ни поръчахме такси и стигнахме навреме.
Ако мога да помгна с още инфо ще се радвам.

# 562
  • Мнения: 86
Здравейте, признавам си че не прочетох 38-те страници на темата, но искам да попитам, някой да е летял до Брюксел с TUI Fly Belgium? Колко са надеждни? Имат полети от Бургас през лятото, ако някой има опит може ли да сподели?

# 563
  • Мнения: 4 761
Туи са туроператор, предлагащ най-вече пакетни почивки. Ние сме пътували доста с тях и никога не сме имали проблеми.

Според мен са по-надеждни от Уизеър, Райънеър. Да не говорим за България Еър. Винаги може да стане нещо, разбира се.

# 564
  • Белгия
  • Мнения: 301
Летим често през лятото с Туи Брюксел-Бургас, не е имало проблеми. Дори и в края на септември си изпълняват полетите по график.
От няколко години полети има и Корендон, мисля че също са ОК. Не сме летяли все още с тях.

# 565
  • Мнения: 86
Благодаря за отговора. А знаете ли на кое летище кацат в Брюксел? Като гледах полетите май са на Завентам но реално поръчвайки резервацията не пише точно име на летище. Пристигаме доста късно, в 23.40 ч в събота, искам да проуча все пак как да стигна до хотела, едва ли ще има туристическо бюро отворено по това време.

# 566
  • Белгия
  • Мнения: 301
На Завентем кацат. Предполатам, че ще трябва да си поръчате такси.

# 567
  • Мнения: 86
Е добре, сега вече съм по спокойна, да сигурно с такси ще е. И да, полета ни е от Бургас до Брюксел и обратно. Между другото Туи имат 10% отстъпка тази седмица, до 17 април. То при тези цени всеки лев промоция си е от полза.
Благодаря още веднъж за информацията.

# 568
  • Мнения: 86
Здравейте, пак съм аз, с въпроси относно полета с Fly Belgium. Някой знае ли колко са строги с багажа? Пътуваме без чекиран багаж. На уебсайта има размери на ръчния багаж. Едната страна на куфарчето е до 20 см което е супер малко. Знаете ли дали ги мерят или само визуално преценяват защото моят куфар е 22 см.
Другият ми въпрос е за личната вещ. Никъде не пише че имаш право на лична вещ (обикновено вземаме раница  в допълнение към малкото куфарче) и се чудя дали да вземам или не?
Предварително благодаря.

# 569
  • Белгия
  • Мнения: 301
Според правилата им, по един ръчен багаж до 10 кг на човек. Ако един от вас е с куфара от 22 см, останалите могат да имат ръчни чанти/раници по 10 кг.
Мерене на багаж съм виждала на летище, само когато багажът видимо е бил много по-голям от допустимото. Надали някой ще гледа дали куфара е 20 или 22 см.

Общи условия

Активация на акаунт