Колко мляко в зеленчуково пюре и как?

  • 8 897
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 271
Мischel краве прясно мляко не се дава на дете до1г!То за киселото се говори,че сед годинка ,а прясното не се смила добре! NaughtyБананова каша давай 130-140мл колкото пюре!

# 16
  • Мнения: 578
Алекс също е само на Хип. Вече яде по бурканче и половина. Слагам му 3-4 мерителни лъжички адаптирано мляко. Първо ги сипвам в купичката, после добавям малко вода за да се разтвори хубаво млякото. После изсипвам пюрето и разбърквам. Не става за шише. Те са гъстички зеленчуковите на Хип. Особено това с картофи и карфиол - ако не му сложиш повечко вода е направо твърдо.В началото като го захранвах му давах първо млякото с шише, а после му додавах пюрето без да слагам мляко в него. Като достигна до едно бурканче пробвах без мляко, ама Алекс си оставаше гладен и изобщо не се засищаше. След много питания и чудене се консултирах със специалист гастроентеролог и тя ми каза, че без мляко не се наяжда. Сега така му ги давам както писах по-горе и си се нахранва човека.

# 17
  • Мнения: 144

Не мисля, че под "заместване на млечно хранене" трябва да се разбира елиминиране на млякото като съставка на храната, а даване на друга храна вместо на кърмене или хранене с адаптирано мляко от шише. В тази друга храна, обаче-каша, пюре, крем.....-смятам, че е препоръчително млякото да присъства поне до навършването на 1г.


 newsm10
Напълно споделям това мнение. И аз се опитвам под всякаква форма да й давам на Вики мляко.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 822
аз  ги давах отделно. Първо пюрето. После млякото.

# 19
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Аз слагам от АМ,но масло не добавям.Аз също зеленчуковите пюрета ги приготвям -обожава ги.И аз смятам,че млякото си е основна храна и не би трябвало да се измества от другите храни.

# 20
Ние сме на 4етири месеца и обикновено и правя пюренца от картофи и моркови и прибавям към тях малко прясно мляко.А малката като ре6и яде и купени,но с тях не и давам нищо.Тя е с претенции и не яде всякакви.Определено предпо4ита пюретата на Ам-ам.Аз също бих ви ги препоръ4ала,но все пак при всяко детенце е разли4но. Grinning Grinning

# 21
  • Мнения: 4 068
Абе хора като ви чета и си мисля, че ние нещо не сме в нормата явно.
От седмица въвеждам зеленчуковите пюрета, но моята шматка повече от половин бурканче не иска да хапне. И явно и стига защото си издържа 4 часа до следващото хранене. Тя и каша яде по около 100 грама и не повече Нормално ли е според вас?

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Renci,ако не огладнява детето, ако пълни пампата и наддава добре,значи всичко е ок.И ние след много време стигнахме до заветните 190мг.Никога не съм я насилвала!Яде колкото иска.Друг е въпросът,че понякога след 2 часа следва рев и после АМ.
Аз давам първо пюре,после мляко,ако покаже признаци на глад,което обикновено се случва,макар и по-рядко напоследък.
Mischel,не знам какво да кажа за твоята лекарка!Мога само да те посъветвам да я смениш!Поразрови се тук,прочети една тема,която върви в момента-тази,в която една майка пита дали да се съветва с педито за прясното мляко,- и ще разбереш защо не бива да даваш на детето си прясно краве мляко.А захарта не е полезна и не е нужна на толкова малко дете.Освен това има опасност така да приучиш детето си да яде само сладки неща и после как ще иска да хапва нещо различно от тях?!Но прецени сама....

# 23
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз пък слгах сухата смес директно към пюрето (например 2 мерителни лъжици), разбърквах дибре и давах с лъжичката  Laughing (малкия ми отказа шише ОДААААВНА  Rolling Eyes) .Това беше начина да му набавям млякото. Hug

Общи условия

Активация на акаунт