Обучение/Проект по схема "Предприемчивите българи" 2

  • 48 533
  • 782
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 217
Масово хората са си регистрирали фирмата преди приключване на обучение или консултиране. Или са посочили продължителност на проекта от 24, 60 месеца ... Има и много, които са сбъркали формуляра или въобще не са го приложили.

41 регистрирани фирми изгоряха. Може ли някой да ми каже колко са подадените предложения за първата сесия. Консултиращата фирма ми каза, че някъде на сайта са публикувани, и че някъде бройката е 200, но аз не ги намирам.

Подадените проекти предложения на първата сесия са 255.

15 012 - са кандидатствали в бюрото по труда...изискването е било да бъдат 25 000 души
11 848 - са получили ваучер за обучение
  9 312 - са се включили в обучението
  3 654 - успешно са го завършили
  2 962 - са искали консултиране до края на март
  1 108 - са одобрени

Моят проект минава за сега  newsm44 за тези, които са се чудили дали компетентно съм отговорил на някой от въпросите.

# 16
  • Мнения: 22 414
Iva2012, това са отпадналите само по административно несъответствие. Ще има още.

_666_, хубаво е човек да има самочувствие. Но от един подаден проект и все още неяснота дали е спечелен или не, човек не става изведнъж компетентен.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
 Hug

# 18
  • Мнения: 217
Iva2012, това са отпадналите само по административно несъответствие. Ще има още.

_666_, хубаво е човек да има самочувствие. Но от един подаден проект и все още неяснота дали е спечелен или не, човек не става изведнъж компетентен.


Разбира се, че имам самочувствие все пак сам си попълвах проектното предложение, а квалификацията ми съвсем не отговаря за едно такова начинание. Не само че съм компетентен по тази програма, ами и преди време един доктор по икономика с далеч по-голям стаж от вашия ми каза, че съм станал експерт по тази програма. Как е стигнала до това заключение ли....ами може би, защото имаше спорове, за които все аз бях правия. Знам че още не съм спечелил войната, но поредната битка я взех.

# 19
  • Мнения: 22 414
_666_, ок. ) не ми се влиза в безсмислени спорове за компетентност и т.н. За нея ще си говорим след като завършите успешно проекта си и подадете и финалния си отчет и ви одобрят разходите. ) Преди това...просто сте на един етап, до който може да се стигне и без много знания.

# 20
  • Мнения: 0
_666_, поздравления!

Исках да те питам, ти плаща ли 50 лева за Запазване на фирма в ТР?

# 21
  • Мнения: 217
_666_, ок. ) не ми се влиза в безсмислени спорове за компетентност и т.н. За нея ще си говорим след като завършите успешно проекта си и подадете и финалния си отчет и ви одобрят разходите. ) Преди това...просто сте на един етап, до който може да се стигне и без много знания.

Ние не спорим, но мисля, че след като толкова много хора се отказаха да подават проектни предложения явно има причина за това....пари....знания.... Аз пари не съм давал на никой. Незнам защо толкова остро ме порязваш в последно време, не мисля, че е коректно, въпреки че всеки може да си предаде важна физиономия седнал зад компютър.
А до къде ще стигна не е важно, проектът ми ще стане реалност и без финансирането.

# 22
  • Мнения: 192
   Шестици, аз те подкрепям и смятам, че предприемача трябва точно така нахакано да разсъждава. Давай само така! Вярвай го и ще се сбъдне, нали така казват. "Пашата обича смелите". Simple Smile)))))
   А и мисля, че не ти трябва да си доктор по икономика, за да участваш в тази програма. Трябва просто да си четеш малко по-добре документите. Повечето ги мързи да четат. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 22 414
_666_, те и хората с достатъчни знания и проекти за милиони дават пари за подготвяне на документи. ) Това прави ли ги по-малко компетентни или с по-малко знания? Вероятно да, според тези разсъждения.
Относно "порязването", не мисля че има подобно нещо.

# 24
  • Мнения: 192
Има изнесен  Списък на предложените за отхвърляне проектни предложения на етап „Административно съответствие и допустимост” по 1-ва сесия на оценителната комисия (проектни предложения подадени в периода 09.05.2012 - 10.07.2012 г.) на

http://www.az.government.bg/OPHR/storage/procedures/other_docs/2 … _ASD_1203_S-1.pdf

Е, очаквахме вече окончателни списъци, но и това е нещо Simple Smile, нека да сме оптимисти Simple Smile

Някой има ли информация кога да очакваме окончателни списъци?

Късмет и успех на всички!

Можеш ли да ми кажеш, къде точно влизаш на сайта? Че се опитах да проследя линка ти, но е ми се получи. На мен ми казаха да влизам на "Актуална информация", но там няма нищо ново.

# 25
  • Мнения: 217
_666_, поздравления!

Исках да те питам, ти плаща ли 50 лева за Запазване на фирма в ТР?

Абсолютно излишно даване на средства, не съм го запазвал....просто в деня преди да отидеш, да си подадеш документите провери тук дали има вече такава фирма и си подготви един резервен вариант.
Когато си подаваш документите на гишето може да помолиш учтиво служителката пак да провери дали няма вече такава и дори може да я питаш дали не си пропуснала някой документ.

# 26
  • Мнения: 217
_666_, те и хората с достатъчни знания и проекти за милиони дават пари за подготвяне на документи. ) Това прави ли ги по-малко компетентни или с по-малко знания? Вероятно да, според тези разсъждения.
Относно "порязването", не мисля че има подобно нещо.

Парадокса в тази програма е, че тези с многото милиони попълват идентични документи. Обема документация и парите за които се борим са неизмерими.
Между другото се подготвят правила за улесняване на процедурата точно по този проблем за проекти под 100К.

# 27
  • Мнения: 217
Аника тук Търсиш: Важно за кандидатите .....

# 28
  • Мнения: 146
Има изнесен  Списък на предложените за отхвърляне проектни предложения на етап „Административно съответствие и допустимост” по 1-ва сесия на оценителната комисия (проектни предложения подадени в периода 09.05.2012 - 10.07.2012 г.) на

http://www.az.government.bg/OPHR/storage/procedures/other_docs/2 … _ASD_1203_S-1.pdf

Е, очаквахме вече окончателни списъци, но и това е нещо Simple Smile, нека да сме оптимисти Simple Smile

Някой има ли информация кога да очакваме окончателни списъци?

Късмет и успех на всички!

Можеш ли да ми кажеш, къде точно влизаш на сайта? Че се опитах да проследя линка ти, но е ми се получи. На мен ми казаха да влизам на "Актуална информация", но там няма нищо ново.


Влез в ОП Развитие на  човешките ресурси - http://www.az.government.bg/OPHR/news.asp

# 29
  • Мнения: 109
Oт 255 броя проекта....малко повече от 16% не отговарят на адм. изисквания. На мен този процент ми се вижда висок... Мirama ще коментираш ли, отчитайки твоя опит и наблюдения?
Забелязвам обаче, че повечето май са опитали да минат с фирми регистрирани най-вероятно доста преди програмата. На принципа "ако мине". За втората сесия според мен ще е изчезнал този ефект.

Успех на всички преодолели първото стъпало!

Общи условия

Активация на акаунт