Бебешка близнашка тема XXIII

  • 30 935
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 129
И на моите деца им изсветлява косата неравномерно. Не съм чувала противоалергичните да имат такъв ефект, а ако е от АБ ( което също ме съмнява) би трябвало да е временно. Все пак се консултирай с педиатър.

# 31
  • Пазарджик
  • Мнения: 368
Десито, супер е това с подаръчетата за послушните деца през декември, много ми хареса Grinning ще го пробвам по-нататък за малките, а баткото ще е щастлив да изиграем една такава декемврийска игра с въпроси тази годна.

# 32
  • София
  • Мнения: 725
Ние не можем да се отървем от размянат на вируси от две седмици и все някой ми е болен ooooh!

# 33
  • Мнения: 227
И ние откакто тръгнахме на ясла/ от 1 месец/ все сме със сополи.Лелите казват "Ми те всички са хремави"
Прибирах ги първият път за 5 дни и се оправиха.пуснах ги за две седмици и сега пак са сополиви,че и кашлят ужасно и се давят от секрети.
GP-то каза, че само леко им е червено гърлото, но кашлят от сополивият секрет. Сега смучат Тонзилотрен и Инфлуцид и по някое хапче Цинапсин #2gunfire Не знам вече какво да давам и как да спра този сопол за се стича в гърлото? newsm78 Довечера ще ги мажа с Пулмекс бебе да видим какво ще стане.

# 34
  • София
  • Мнения: 7 276
TANYA02, и на нас така ни изглеждат "сополите" и свързаните с тях ефекти. Първо имахме преди няколко седмици, оправихме се за около 5 дни само с осцилококцинум, pulmex baby и физиологочен разтвор в носа. От няколко дни пак сме така, добавих инфлуцид и няколко пъти се консултирах с доктори във връзка с кашлицата. Казаха ми да не се тревожа, а само да следя секретът от носа да не стане жълт, т.е. има ли сополи, ще има и кашлица  Rolling Eyes. Ако секретът стане жълт, ще включим по-силни капки. Също им давам Витамин С и чай от лайка с мед, отделно давам изцеден сок от лимон със захар.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравейте!

Да ви кажа за Ескимото,за което стана въпрос на предната страница,че си поръчах от сайта на фрамар и до няколко дни го очаквам.

А по повод календарчетата и миналата и по миналата си поръчвам от сайта на 'снимки теви',от там и снимки си вадя периодично съответно и албуми,рамки съм си поръчвала,чаша със снимка,много е удобно така,качеството е добро и цените са нормални даже евтини на снимките и с куриер след два дни ми ги доставят.

Бързо оздравяване на всички дечица.

# 36
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Да сменя малко темата, забелязвам последните дни в поведението на Михаела мързел. Ще дам пример разпилели по пода моливите си като рисували, съответно като станат ги подканям да ги съберат в моливника на което само Валя се подчинява а Миша ми се обяснява че не била тя разпиляла и няма да събира. След малко това се повтаря и с пъзелите разпиляват ги заедно и понеже са омешани вече 2-3 пъзела не успяват нищо да подредят, като ги призова да ги приберат получавам обяснение че пак нашата не била редила и няма да събира  ooooh! И това от дни, вместо да свърши каквото сама е разпиляла обяснява и наказана стоя, ефект нула. Чудя се как да подходя, днес направо побеснях и на косъм не отнесе два шамара с това измъкване Tired Трябва да викна и да се скарам за да се размърда и на всяко нещо ме пита "И това ли?", почнах да подозирам че това е причина да отнася тупаници после от сестра си. Не ми се ще винаги да викам а да я оставя и да ходя по нея няма да стане сега май е момента да я науча на тези навици за да е лесно после за всички. Пък и такъв пример за Валя хич не е полезен, тя наблюдава и ще дойде ден в който ще ме пита "Защо само аз събирам а Миша не?" или "Защо на Миша и събираш ти?" е тогава какво да и обясня  newsm78

# 37
  • Мнения: 3 638
Ползвай принципа "Разделяй и владей"  Laughing

Открих го съвсем случайно по почти същия повод. Понеже едната събираше, а другата не, казах на събиращата колко добро и послушно момиченце била и как мама много я обича (не го направих нарочно, просто я похвалих). И "мързеланата" веднага пристигна, за да пита нея не съм ли я обичала и се втурна да събира повече от сестра си  Joy
Вдъхновена от това откритие сега ги действам и на принципа "Хайде да видим кой пръв ще си събере играчките" или просто им казвам колко са добри и послушни и как всяка вечер си събират играчките и колко ги обичам заради това.  Heart Eyes Гледам все пак да не го правя голямо съревнование.  А понякога, когато са много уморени събирам аз  Tired

# 38
  • Мнения: 7 803
аз направих друго. казах че имат 15 минути да си съберат играчките, всичко което намеря по пода след 15 минути го изхвърлям. естествено никой не ми повярва. взех един чувал и започнах да пъхам всичко вътре. тогава се стреснаха и почнаха да събират. това което беше в чувала обаче го свалих в мазето, на тях казах че съм го изхвърлила естествено. сега събират  Laughing

# 39
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Е това с "изхвърлянето" на на играчките ми хареса, благодаря за идеята   bouquet А пък за хваленето, непохвалената сама идва и ми казва "И мен обичаш" та няма измъкване с това да ги манипулирам в този момент Rolling Eyes Има моменти в които не събират и двете когато са изморени, това е нормално да се случва но не бива да е ежедневие.

# 40
  • Мнения: 3 638
аз направих друго. казах че имат 15 минути да си съберат играчките, всичко което намеря по пода след 15 минути го изхвърлям. естествено никой не ми повярва. взех един чувал и започнах да пъхам всичко вътре. тогава се стреснаха и почнаха да събират. това което беше в чувала обаче го свалих в мазето, на тях казах че съм го изхвърлила естествено. сега събират  Laughing

А-а-а, и това с изхвърлянето го прилагав като екстремна мярка. Аз влизам с прахосмукачката  Twisted Evil

# 41
  • Мнения: 1 480
И аз често използвам системата "изхвърляне". След това като им дам играчките казвам че съм патила на циганин за да ги извади от казана Laughing

# 42
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Изправената прахосмукачка е единственото от което имат страх към момента. През миналата седмица ми се наложи и това да приложа за усмиряване и я измъкнах от шкафа, сега седи в един ъгъл в коридора само да напомня че не слушат ли ще влезе в действие (ще я пусна да бръмчи)  Laughing Преди много ми помагаше и израза "Сърдита съм ви, не ме занимавайте оправяйте се сами", но вече не винаги се трогват от това  Rolling Eyes

# 43
  • София
  • Мнения: 5 707
Райън точно по този начин го обработвам като му кажа,че ако не събере всичко ще отиде в кофата  Mr. Green обаче сега се е изхитрил и казва,че не е разхвърлял само той ами и те.... и чака и те да събират но те грам не се помръдват  Laughing

Аз да ви се оплача  Confused
Вчера Валерия падна  от леглото не знам точно как,че не бях там и какво да видя сучпен зъб на половина горен резец и съм като болна  Cry така сега без зъбче! Заведох я на стоматолог и ми каза,.че трябва да следим ако започне да изстъмнява да се лекува....

# 44
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Моята Михаела от падане остана без горен резец. Водихме се на стоматолог но освен дупчица нищо друго не остана а и тя зарасна преди повече от месец. Сега си мечтая час по-скоро да се появи постоянното зъбче, но има да си чакам няколко години още  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт