Коледно-новогодишно- юлска!!!

  • 48 371
  • 741
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 254
Странно, аз те виждам със стария ник, иначе като последно писал в темата излиза nonsense.

# 316
  • Мнения: 384
Първо,Галенче дано да няма нищо и аз си мисля,че няма да има все пак успех!
Честито на Пепи за градината!
Гери,чувах за адаптацията в първи клас,но сега виждам в реалност.Тя Н. е много самостоятелна,оправна и т.н.,но много се привързва към хора и места.Това е така,защото рядко сменя остановката и хората около себе си.Просто не очаквах,че ще е чак така при нея,но после като си спомних че и в детската мина през трудна адаптация.А да пратя Никола по-рано на училище абсурд,отсега почвам него да го мисля как ще става ученик.Макар,че много се отвори вече ходи сам  на гости при приятели,създал си е среда,интереси.Не може да чете,но вече има интерес към писането на букви и числа,накупила съм му книжки и материали.За работата,дали е късмет ще видим,много се надявам.Това беше единственото място от което и се обадиха и я наеха.Хранителен магазин е,хубавото е че е близо до нея,но в нета много лоши отзиви има и сега сме в напрежение.
Обичам много Коледата и по всякакъв начин гледам да им създавам настроение.На-обичам пазаруването на подаръци и то са децата,най-мразя роднинските събирания,но ги търпя пак заради децата,за тях може би ще е хубав спомен като се събира родата,макар и на мен д ами е тегаво.Мечтая си някой път да замина някъде по празниците,може и на топло нищо че е Коледа.дано се сбъдне!

# 317
  • София
  • Мнения: 254
Янче, аз не съм разбрала, че майка ти почва работа, не видях къде си писала. Радвам се, дано да е за добро!

# 318
  • USA
  • Мнения: 559
Янче, и Криси трудно се адаптира с училището. Донякъде го отдавам на това, че е много малък за някои от житейските ситуации, с които се сблъсква. Много имам да кажа по въпроса, не знам дали тук му е мястото, но ме е яд, че не може да се видим на живо.  Hug Последната година в градината са като царе, сега всичко им е ново, нямат изградени приятелства и си е борба за оцеляване. От друга страна, ги засипват с домашни. Криси вече мрази домашните. Не бих казала, че може да чете, но елементарни изречения може да върже, особено ако има картинка. Определено го мързи и не му се занимава с това.
Записах го да ходи на занималня 3 пъти седмично, защото го усещам, че му е скучно с мен и Ема вкъщи. Преживява ги нещата и се чудя как да му помогна. Доста му се насъбра.
Ема е голяма ревла и си иска доста носене и дундуркане, и виждам, че на Криси му липсва вниманието ми, но ще трябва и двамата да свикнем.
Ема има бебешко акне, което много ме дразни. Някой има ли опит с това нещо?
Гери, аз те виждам с новия ник - да ти е честит. С работата, ще станат нещата, когато му е времето. Мен също ме съкратиха, но сега оценявам като положително това нещо.
Можете ли да ми кажете какво точно се прави за 40тия ден освен питка? И какъв е смисълът на ритуала. Гледам масово ходят на някаква молитва, но не ми е ясен смисълът.

# 319
  • Мнения: 984
И Косьо има домашни от логопеда и е голяма мъка. Половин час се уговаряме за 5 мин занимание. Усетих се, че се нервирам както майка ми се нервираше с мен.. чак на себе си се ядосвам. Не знам като дойдат сериозните домашни как ще се справи.
Да почерпя - днес малкото за първи път заспа само в леглото си  newsm44
Winx за църквата - до колкото знам идеята е да се изчисти майката от греха.

# 320
  • USA
  • Мнения: 559
Майче, малки са. И аз се нервирам, но си давам сметка, че искам много от него. Браво на мъничето ти! Дано все така да продължава!

# 321
  • sf
  • Мнения: 10 124

Winx за църквата - до колкото знам идеята е да се изчисти майката от греха.
От кой грях  Rolling Eyes Thinking

# 322
  • Мнения: 766

Winx за църквата - до колкото знам идеята е да се изчисти майката от греха.
От кой грях  Rolling Eyes Thinking
че е заченала   Peace и един вид се въвежда бебето в църквата.
 Ние сме в К - л, нещо всичката рода ме дразни и нямам търпение да си се приберем вкъщи  Tired

# 323
  • sf
  • Мнения: 10 124
Склонна съм да приема,че е за да се въведе бебето в църквата, ама да се приема зачаттието и раждането на дете за грях  ooooh! не ми се влиза в тая нема даже

# 324
  • София
  • Мнения: 254
Мисля, че е и за двете неща - въвежда се бебето в църквата и се очиства жената от всички дотогавашни грехове. Поне ако помня правилно на нас така ни обясни свещеникът.

Друго май не се прави за 40-те дни. Аз лично погачата нещо не я възприех и не правих. Иначе обичам да ходя на погачи  Mr. Green

П.п.: Забравих да се изкажа и за акнето: КАя имаше, отначало педиатърката ни беше казала да я мажа с някакъв кортикостероид, тогава не бях информирана, но добре че бързо се информирах и почти не съм я мазала. Доколкото знам, Уинкс, нищо не се прави, просто почистваш добре лицето при къпане и чакаш да мине (при Кая мина някъде след третия месец).

# 325
  • Sofia
  • Мнения: 523
Нека Гери да обясни. До колкото знам - първородния грях на зачеването.

# 326
  • София
  • Мнения: 3 414
Уинкс гадничко е с акнето,бактробан-не препоръчвам!и розова вода Heart Eyes ще стане ревлива розичка Joy
Ядох печен лук нали съм диетна.Някой да е правил?
Ники ми е с изкривен врат ooooh! ooooh! от вчера,днес има подобрение ама не трябваше ли да мине за ден.Подозирам новата възглавница #2gunfire #2gunfire но пък чак толкова.

# 327
  • София
  • Мнения: 568
С новия ми ник не знам дали ще вземете насериозно обясненията ми. Надявам се.  Grinning
Ходи се в църква след като жената се очисти от кръвотечението след раждане /обикновено, около 40-ия ден, може и по-рано или по-късно. Не е казано, че на 40-ия ден точно/. Чете се молитва, с която се представя младенеца /бебето/ в църквата и молитва за майката, която й позволява отново да започне да води църковен живот, защото докато е била с кръвотечение тя не може да се причастява. А за членовете на църквата причастието е важно. В този смисъл това е разрешителна молитва за майката отново да започне да се причастява. Моля ви, искам да подчертая, че първородният грях, с който се ражда всеки човек не е това, че майка му и баща му са го създали в общение като съпрузи. Това не е грях. Св. ап. Павел казва, че съпужеското ложе е чисто. Първородният грях това е грехът, който всеки човек наследява от нашите пра-родители Адам и Ева - това, че те съгрешиха като ядоха от забранения плод и не се подчиниха на Божията заповед да не вкусват от дървото на познанието. Дотогава хората /Адам и Ева са безсмъртни/, съгрешавайки, обаче, те стават смъртни, т.е. може да се каже, че първородният грях се предава "генетично" още от първия човек и начинът той да се очисти от него е като се кръсти, като се умие в банята на кръщението.  Това, че семейството зачева и създава деца и поколение не е грях. Нали, в тайнството брак, когато ни венчават в църква има такива молитви за "плод от утробата". Както съм казвала и преди /когато 5-годишните бяха бебета/, ако семейството не води духовен живот то тази молитва е лишена от смисъл, превръща се в традиция и нищо повече.
За погача и аз не съм правила.
Ири, горката, е по-изостанал в развитието от кака си  Embarassed, за което се сещайте кой е виновен. Може да си пише името и думички от сорта на "мама, баба, тати", но тепърва учи буквите. Не може да чете.
Уинкс, трудно е, наистина. Трябва да мине време, за да се адаптирате цялото семейство.  Hug Дано ураганът Ема да се укроти по-скоро. Още малко търпение. Пусни някоя сладка снимка като имаш време. Много са умилителни.  Heart Eyes
За работата знам, че ще се намери. Сега се радвам на свободата си, докато мога.  Simple Smile

# 328
  • Sofia
  • Мнения: 523
ЕЕЕ - Гери - супер си го обяснила.   bouquet
Със Сашо играем една игра - казва дума и с коя буква започва. Трудно различава буквите - 4-5 знае. Има време според мен.

# 329
  • София
  • Мнения: 254
И на нас така ни бяха казали, че е от първородния грях, но не се ли смята, че човек е пречистен от него с кръщенето точно?

Общи условия

Активация на акаунт