Истанбул на К.о.т.к.и. - те - 15

  • 55 533
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Здравейте Котенца  Hug
Redemi,благодаря за хубавите разкази,продължавай страхотно разказваш голямо удоволствие е да те чете човек.  bouquet  

very nice за децата в Истанбул ще ти кажа въобще не се притеснявай а грабвай и бабите и тях и заминавайте.Не знам шефа ти дали е бил там с деца,ама в този 18 милионен глад все пак отглеждат  деца нали хи хи Няма да имаш никакъв проблем там с тях.Аз съм била с деца там/не с лично мой защото няма такива,но с децата на моя приятелка едното на 4г. другото на 6г.,баяхме две жени си две малки деца/ и да ти кажа единственият ни "проблем" беше как ще погълнат всичките локуми,сладоледи и тем подобни вкусотии с които местните продавачи ги черпеха на почти всеки ъгъл,децата се забавляваха много и останаха доста впечатлени от пътешествието,така че аз мисля, че няма за какво да се притесняваш,няма да им е скучно,също така и транспорта им е доста добре уреден за да нямаш проблеми и с придвижването.В който и трамвай или автобус,метро и т.н. да се качиш с тях моментално ще ти отстъпят място да седнеш,определено мога да ти кажа че с деца в Истанбул да се разхождаш цял ден е много по лесно от колкото същата разходка да я направиш в София. Hug

# 31
  • Мнения: 3 211
Благодаря момичета.
Мен не ме притеснява дали ще издържат, щото дали тук на екскурзия, дали там все тая, а по-скоро (и той така ме наведе на тая мисъл), че в голямата навалица и тарапана е опасно Thinking

# 32
  • София
  • Мнения: 13 141
Благодаря момичета.
Мен не ме притеснява дали ще издържат, щото дали тук на екскурзия, дали там все тая, а по-скоро (и той така ме наведе на тая мисъл), че в голямата навалица и тарапана е опасно Thinking

Ако са спокойни момиченца, които вървят до мама, няма никаква опасност. Обаче ако са палави и обичат да тичат, могат да се загубят в тълпите (аз съм "губила" своенравната си малка дъщеря и във Виена, и в Мюнхен  Mr. Green). А ако под "опасност" имаш предвид нещо друго - спокойно, не отвличат деца по улиците  Wink.

# 33
  • Мнения: 0
Така е голяма тарапана е,но опасностите са както във всеки едни голям град,не мисля че в Истанбул е по опасно за децата отколкото в Лондон, Париж или София примерно.Както ти си решиш разбира се,аз просто ти споделям това което съм видяла,проблеми нямахме никакви и не сме се страхували и за минута,че ще се случи нещо с децата. Hug

# 34
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Хей, купонджийките  Hug Явно още се вихри соарето   Mr. Green Аз наминавам да ви кажа чао и до скоро  Hug Да пишете много, та като се върна да чета  Mr. Green След малко слагам котаранка в куфара и утре потегляме. Стискайте палци всичко да е наред  Flutter

# 35
  • Мнения: 4 571
Шебече, приятен път, много хубави емоции, може и малко шопинг  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 6 031
Редеми, сега вместо да пием бира с теб, аз готвя...  Mr. Green

Надявам се да се наканиш скоро да дойдеш.  Laughing

Всички от снощната среща си мълчат, а не са препили.  hahaha
Много ни беше приятна срещата, сладки приказки и закани да направим "среща" и в Истанбул.

# 37
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Мдаааа. Мнооооого приятна беше срещата. Много се радвам, че видях и Ексайтед на живо  Hug Не знам за вас как е, но много зареждащо ми действат на мен тези срещи, бягство от ежедневието са ми  Hug  Трябва периодично да си ги организираме  Simple Smile

Редемче, и аз като Мимиии, вместо да пия биричка с теб, се въртя из кухнята  Laughing Ама ти казах снощи, вече почваме да даваме черни точки, ако пак се заканиш да идваш и не дойдеш. Гледаш ли мача? Твоите хора водят  Cry (защото в къщи си имам Левскари)

# 38
  • Мнения: 840
Здравейте.
Четох само последните 2 теми, отзад-напред, но ще ги почна от 1-та при първа възможност.
Иска ми се да отидем в Истанбул, но с децата (2 момичета на почти 10 и 4г.) Според шефа ми, който е живял и работил там 3г. не става за деца. Вие как мислите?
А с децата искаме, че да вземем и 2-те баби и няма да има кой да ги гледа Mr. Green

За 10 годишното не знам, но нашето 4  годишно нямаше проблеми. Бяхме в началото на месеца, за 4 дни и не сме имали проблеми, като разбира се бяхме с детска количка, иначе определено нямаше да издържи на лудите преходи, които правихме из града. Като и писнеше, просто си поляга и си разглежда книжка, играе на телефона или дремва. Като отидехме на някое по-спокойно място возихме раницата в количката, а дъщеря ми си тичаше напред назад. Там сме се придвижвали само с градския транспорт и абсолютно никъде не срещнахме пречки за количката(изключае тук таме паветата, че количката ни е с по-малки гуми), само малко ни смути блъсканицата при качването на корабчетата).

Тук е мястото да благодаря на всички момичета за прекрасната тема  bouquet, пълна не само с информация, но и с толкова много емоции и впечатления. Ако не бяхте вие и темата, определено това ми първо ходене в Истанбул, нямаше да е толкова пълноценно и цветно Peace

# 39
# 40
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 Hug
Скрит текст:
Баби,чинки,калековци,лелини и сватове на кръщенето слушаха Еми абла да разказва за Истанбул,голям кеф,гола го опущих,ама се отдадохме на второто полувреме дошуш,щото аз много викам,пея,рецитирам,подскачам,вея малкото шалче,щото не взех голямото,шефа на заведението беше левскар  Mr. Green,близък на девер ми,ама що да чини-скрихме и м топката бе! bowuu bowuu bowuuПосле със синовете отидохме на крайбрежната да гледат пък те Ман Ю ,обаче аз като отправя взор на юг....и мачтите на корабите на хоризонта ми се виждаха джамии и минарета! Няма лек за Истанбулския вирус,няма! Laughing Laughing Crazy Party  bouquet

Значи,вземам си бележка и до края на годината ще вея крачоли по Софийските сокаци,обещавам-Честна Котешка!  love001 smile3521 newsm10 Много се радвам,че срещата ви е подействала така отморяващо и зареждащо!

На Ортакьой беше прекрасно,така успокояващо след уморителния ден,а и нощта де дремахме,ама повече се смяхме с двамцата образи в микробуса.Че така де,биричка,почти изгонихме един човечец от свободната пейка Mr. Green,Ева и Ексайтед си приказват,аз отскачах да съблюдавам резултата.Тук бях изненадана аз от реакциите на турските граждани.Някои хабер нямаха че има важен мач,но той наистина беше такъв, с оглед случилото се в сряда- когато отново загубиха от Унгария,та ви казвам че аз май бях по-запалена от някои.После Чемайфаче поведоха и така докрая.Иначе в заведението много голям екран имаше.И така,сред пускането на балони с огънче,които се издигаха над брега и носеха своите послания към Азиатския бряг,Островите,или Халич, вълните които ни унасяха със ритмичния ки плисък мина първия ни ден.
после25 Е,Кабаташ,трамвайчик и в хотела-Към 12 и 30 да сме заспали.Ама нали изморени сутринта се успахме-станахме в 8 и 30-което е Непростимо за Истанбул! Ама каталясали бе,и така.

Втория ни ден започна с корабчето от Еминюню до Юскюдар.Много гот,снимахме,зяпахме,наслада за душата и сърцето! Един бейефенди пък си оставил книгата на пейката,ама точно от неговото място се скиваше най -добре,ама върна се,-ама много ми е интересно-къде беше ходил,трябваше да го питам значи, Mr. Green Crazyседна си и понамести се Евата до него,за снимка,че и той влезе в кадъра.На пристанището веднага се виждат терминалите за автобусите,взехме водичка и търсим сега 15 или15 С или 15 с букви други.Ами той пак рейсчика там,чака ни! smile3503 newsm74 Питам аз пак за потвърждение за спирката,всичко е тамам,даже слезе той,изпуши си една папироска и така тръгнахме.Аз всичко си бях записала в тетрадка,но специално за автобусите те спирките са наекрана и се виждат.Хоп на Бейлярбей палас. Пак пресичаме на шано с клаксони и на инчики.Пак се снимаме.Само градината разгледахме за 1 лира е входа.Ефендито на касата обаче ми връща 1 лира по-малко,че после ми се извинява човека.Ей,тоя дворец е много хубав.Приютен под огромния мост,вълните на Босфора галят вратите му,красиви и уханни магнолии цъфтят в градините му.Много ми хареса,за следващ път и отвътре ще го разгледам,защото през отворените врати над красивите стълби съзряхме огромен полюлей още на входа,като знак че вътре се крие още по-голям разкош.
След това покрай пътя и до сладкарница Мадо-точно срещу нея са стълбите за къщата от `Листопад`-който идва по този път да знае.Ние се поколебахме,че встрани вляво имаше още една пътечка,но аз питах пак на турски Mr. Green един господин и той ни потвърди че това  е пътят.Много хубави къщи,там,много,пък гледката към Босфора и Европата-чудна!Даже една госпожа се прибираше на номер 3,тъй ми се искаше да влезем да разгледаме един турски дом...
Не е много стръмно обаче,мислех че е с по-голям наклон.Още преди да стигнем виждаме че къщата се ремонтира.Отгоре беше покрита с нов дървен покрив,цялата покрита с найлони и скелета.Ева се отчая,а Листопад е единствения турски сериал дето го е гледала от-до.Поразгледахме наоколо и двете застанахме да ни снима Ексайтед.Тамън направи тя първия кадър и хоп-вратата се отваря! Бря! Ама преди това чукахме ний,натиснах аз дръжката навратата,съкън да не се минем.Излиза един с една кофа,от майсторите галиба.Е те по-крив човек няма на света! Моля се аз,казвам че сме българи,комшии,една снимка поне,абе оня вика ясак и гледа страшно.Тоя ви казвам ако не е сложил предната вечер 300 лири поне за победа на Турция и ги е загубил,на!-лапичката ми да се откине! Бе папалюга с папалюга такъв,дей гиди и серт чешит! Замина по-нагоре по стръмното и влезе в един двор,отидох аз да видя ква е хавата там,ама се върнах към къщата.Говорим си,оглеждаме,коментираме че дома на приятелката на Хайрие,Нехир,е да друго място и кадрите са монтирани.......и хоп вратата пак се отваря.
Еее,ама тоз другия човечец-ма много добър,като ни видя така три готини мадами,ама ние напор дадахме,че се отвори вратата и от площадката направихме няколко кадъра към градината и предната фасада.Ми късмет извадихме тука малко,шанса беше на наша страна,все пак прекрачихме прага на въпросната къща.После направо и нагоре.Цялата улица е с много красиви и добре поддържани къщи с красиви градини и дворове.И само въздишахме и си представяхме гледката и денем,и нощем от тези къщи.Даже една имаше отворена,абито седи вънка и говори по джисиема Mr. GreenЕксайтед направи опит да влезе,ама не,оня вика не може-ма не ядем къщи ние ама ха! Mr. GreenИ въобще много ми хареса тази улица.

# 41
  • Мнения: 9
Здравейте, решили сме с приятели да си направим една екскурзия до Истанбул и т.като ще бъдем с кола искам да Ви попитам как стои въпросът с таксите за магистралата. От къде можем да си купим карта за магистралата? В Истанбул има ли синя зона, а също кои райони или квартали са "опасни" и трябва да се избягват? Надявам се да ми помогнете  Simple Smile Връщам се назад в темите да събирам инфо за предстоящото пътуване  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 788
Редеми, душко  Joy , с глас се хиля с тебе. С нетърпение очаквам продължението. Още веднъж изживявам цялата ни случка Hug

Аз се записвам с един поздрав за всички!



Скрит текст:
А на всички момичета, с които се срещнах онази вечер: Благодаря ви! Всички сте невероятни и съм щастлива, че се запознах с вас!

# 43
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Здравейте, решили сме с приятели да си направим една екскурзия до Истанбул и т.като ще бъдем с кола искам да Ви попитам как стои въпросът с таксите за магистралата. От къде можем да си купим карта за магистралата? В Истанбул има ли синя зона, а също кои райони или квартали са "опасни" и трябва да се избягват? Надявам се да ми помогнете  Simple Smile Връщам се назад в темите да събирам инфо за предстоящото пътуване  Simple Smile
Карти за магистралата се продават на първата будка вдясно на първите кабинки около 50 км след като сте минали границатат. Надписът отгоре е KGS, купувате карта и я зареждате с 20 лири( не мога да си спомня колко струва самата пластика), 7.50 лири ви е таксата в едната посока и още тлкова в другата. В истанбул няма никакви зони, има платени автопаркинзи с различни цени на престоя, а ако си оставиш колата на улицата идва чичко с касов апарат и си плащап на ръка на място в съответствие с времето, което смяташ да престоиш. Спирали смя на най-различни места, винаги е било така.
В опасните квартали не вярвам да попаднете, самият толкова популярен Лалели не е хипер супер безопасен, да не говорим за таксим - говоря за популярните туристически дестинации. До Долапдере или подобен не вярвам да стигнете.Simple Smile
Спокойно и лек път!

# 44
  • Мнения: 9
Здравейте, решили сме с приятели да си направим една екскурзия до Истанбул и т.като ще бъдем с кола искам да Ви попитам как стои въпросът с таксите за магистралата. От къде можем да си купим карта за магистралата? В Истанбул има ли синя зона, а също кои райони или квартали са "опасни" и трябва да се избягват? Надявам се да ми помогнете  Simple Smile Връщам се назад в темите да събирам инфо за предстоящото пътуване  Simple Smile
Карти за магистралата се продават на първата будка вдясно на първите кабинки около 50 км след като сте минали границатат. Надписът отгоре е KGS, купувате карта и я зареждате с 20 лири( не мога да си спомня колко струва самата пластика), 7.50 лири ви е таксата в едната посока и още тлкова в другата.
[/quot


Не ми стана ясно от кой граничен пункт Лесово или Малко Търново, защото в събота бях на организирана екскурзия до Чорлу и като се качихме на магистралата след Лозенград не видях да има в кабинката /на бариерата за магистралата/ хора. Извиняма се ако въпроса ми звучи тъпо  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт