Венеция през зимата???

  • 6 152
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте!
С моя годеник мислим да си направим една малка екскурзия до Венеция през Декември. Искам да разбера преди това дали си заслужава през зимата да се ходи или да изчакаме пролетта. Търсих подобна тема, но не намерих нищо за Венеция през зимата!
 А ако не си заслужава къде бихте ни препоръчали да отидем?
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 97
Преди около 25 г. имаше един много интересен филм със същото заглавие.
Не ходете на красиви места в сезон, когато е мрачно, тъжно, сиво!

# 2
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
РИМ е супер дестинация за началото на декември!

# 3
  • У дома !
  • Мнения: 700
Аз съм ходила в началото на март месец.Беше толкова слънчево и топло,пълно с туристи.....предполагам,че и през декември ще е така.....там зимата минава леко....не се усеща......а на площада не е хубаво да ходят мъж и жена заедно,които не са женени....има някакво поверие,че се разделят след това Naughty
Късмет с време и поверия от  мен Peace

# 4
  • Мнения: 0
ААА не искам да се разделяме.... макар че ми е малко странно - как така ще има такова поверие след като е "град на влюбените"????? Все пак благодаря много за проявеното внимание явно няма да ходим до Венеция тази години, ще го мислим за другата.
Явна тази година само ски на Боровец......

# 5
  • Мнения: 2 255
Ние сме били през януари и времето беше идеално за разходки, слънчево и приятно, около 10 градуса...а тук се върнахме на сняг до колене и минусови температури  Peace
Ккогато бяхме през април беше леко мрачно и ръмеше дъжд, около 15 градуса, но пак беше невероятно изживяване  Grinning Така, че е въпрос на късмет, а може би и на усещане ....всъщност за мен Венеция е идеално по всяко време   Kissing Heart

# 6
  • Мнения: 856
....всъщност за мен Венеция е идеално по всяко време   Kissing Heart
И за мен  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 9 961
Колкото по-мрачна и мокра толкова по-добре  Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 489
Със съпруга ми ще пътуваме до Венеция точно преди Коледа, та и аз се чудех за времето. Но предполагам, че ще е меко.

# 9
  • Мнения: 11 068
Абе "меко" не е думата, влагата пронизва кокалите, особено ако и вали Simple Smile
Но пък студът гони туристите и ще има повече Венеция само за вас Grinning

Аз, за себе си и околните, не препоръчвам за пътуване периода ноември-началото на февруари, когато дните са най-къси, небето най-мрачно, слънцето най-малко, а в повечето точки на Европа шансът да уцелиш приятно време е 1 на 100.
Докъм 1 ноември и след края на февруари си е ОК.

# 10
  • Мнения: 0
Добре, а можете ли да ни препоръчате друга дестинация за през зимата, но пък да бъда отново някой романтичен град?

# 11
  • Мнения: 904
Добре, а можете ли да ни препоръчате друга дестинация за през зимата, но пък да бъда отново някой романтичен град?


Вижте предколедна Виена.Предполагам ще е красива, празнична ,зимна приказка. Пийнете техния глювайн/ греяно вино/.Ще намерите романтика предполагам,ако искате да я потърсите.

# 12
  • Milano
  • Мнения: 3 651
Ние бяхме в Барселона през януари, 4удно време, 4уден град, моренце,18 градуса в 23 4аса. Препоръ4вам.

За Венеция през зимата-трябва да имате късмет с времето. Много 4есто има прилив, който залива най-ниската 4аст на града (Сан Марко на първо място). В такъв слу4ай ходенето по дървените  пассерелле няма да ти дадат възможност да спираш и да снимаш, заради хорета зад теб.

# 13
  • Мнения: 119
Абе аз бях в Барселона миналата седмица и да ти кажа наред с приятните дни тези с нон-стоп дъжд и мъгла не са никак приятни. Освен това заради морето влагата е голяма и те мокри още по-силно Wink

В момента времето в БГ е по-топло спрямо Барселона. Хубавото там е , че вечерите не са толкова студени.

Виена наистина много ама много си заслужава по Коледа !!!
За мен няма дестинация в Европа която да не е рискова преди края на февруари. Даже и на Канарските острови могат да се случат няколко пордни дни с непрекъснати дъждове...
След март вече - навсякъде из южна Италия , Испания , Франция, Гърция...

Ама щом сте влюбени дето се вика и съвсем да не излизате от стаята пак ще си прекарате добре  Wink

# 14
  • Milano
  • Мнения: 3 651
Малката, подкрепям за когато е дъждовно.
Аз 4естно да ти кажа забелязвам, 4е тук е много по-стабилно и слън4ево времето през януари отколкото през ноември, много 4есто дъжд.
Виж и ти си била сега и е било гадно, а през януари имаше много дълъг сух период.

Силният дъжд в Испания сега ще ни застигне в петък, събота, в неделя казаха полярни температури (падат с околко 15 градуса до ок. 9градуса), после може и до Бг да стигне
Жалко, свършва циганското лято.

Общи условия

Активация на акаунт