Химичен пилинг

  • 7 784
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Само да вметна, че се прави след 35 годишнината .

Би ли обяснила защо?

# 16
  • Мнения: 3 010
Само да вметна, че се прави след 35 годишнината .

Би ли обяснила защо?

Това не е вярно, пилинг се прави не само за бръчки, но помага при белези от акне, пигментации и пр. Аз лично съм на 25г. и правих преди 1 година такъв пилинг, като моя позната дерматоложка ми го прави. Ако бях млада за това нямаше да ми го препоръ4а.

# 17
  • Мнения: 5 317
Само да вметна, че се прави след 35 годишнината .

Би ли обяснила защо?

Това не е вярно, пилинг се прави не само за бръчки, но помага при белези от акне, пигментации и пр. Аз лично съм на 25г. и правих преди 1 година такъв пилинг, като моя позната дерматоложка ми го прави. Ако бях млада за това нямаше да ми го препоръ4а.

Какъв вид пилинг си ти правили?

Последна редакция: нд, 29 яну 2006, 20:22 от brianna

# 18
Mikkey в кой салон ще си правиш пилинга.Аз също реших да се подложа на такавапроцедура.Ще си правя химически пилинг на фруктова основа-с 4 видафруктови киселини на Гино.Цената е 50лв.на процедура.Според състоянието накожата и броя на процедурите.За мен специално 2 процедури през 10-15 дни.

# 19
  • Мнения: 3 248
Само да вметна, че се прави след 35 годишнината .

Би ли обяснила защо?

Това не е вярно, пилинг се прави не само за бръчки, но помага при белези от акне, пигментации и пр. Аз лично съм на 25г. и правих преди 1 година такъв пилинг, като моя позната дерматоложка ми го прави. Ако бях млада за това нямаше да ми го препоръ4а.

Много странно, аз ходих в реномиран салон, преди няколко месеца...исках да "проуча" пилингите - кой става за мен, кой не. Тогава си направих мисля само основно почистване на лицето...козметичката не ми е позната, да не говорим за приятелка, каза ми, че отказва да прави химичен пилинг на млада кожа. Naughty Каза, че се правил само на зряла кожа, което щяло да рече след 35. Sick Няма логика да ми откаже... Thinking

Иначе, естествено, че хим. пилинг не се прави само за бръчките. Wink

 Hug  bouquet

# 20
  • Мнения: 5 317
Ще се откажа от пилинга,защото съм на 28 години.

А знаете ли някои продукти(кремове,лосиони и т.н.),които да се ползват в домашни условия и да не са толкова агресивни към кожата?


Брианна, питаш за продукти имащи ефекта на пилингите, нали? newsm78
Бих ти препоръчала скрабта на Фрийман (тази с кайсия и череша е божествена), както и тази на Суис Формула......има и пилинг маски-доволна съм от тази на Фрийман отново, с грозеде и боровинка. Peace Hug
Да,точно за това питах.
Благодаря  bouquet  bouquet  bouquet.
Използвала съм пилинг маска с краставица,но доста отдавна и не помня на коя от двете марки.
Утре ще проверя за тази скраб на Фрийман.

# 21
  • Мнения: 3 010


Много странно, аз ходих в реномиран салон, преди няколко месеца...исках да "проуча" пилингите - кой става за мен, кой не. Тогава си направих мисля само основно почистване на лицето...козметичката не ми е позната, да не говорим за приятелка, каза ми, че отказва да прави химичен пилинг на млада кожа. Naughty Каза, че се правил само на зряла кожа, което щяло да рече след 35. Sick Няма логика да ми откаже... Thinking

Иначе, естествено, че хим. пилинг не се прави само за бръчките. Wink

 Hug  bouquet

Мила аз говоря за дерматолози /лекари/, а не за обикновени козметички. И от пилинг до пилинг има голяма разлика. Моя го праяих в клиника и се казваше Easy Peel face с трихлороцетна киселина, така, че.........

# 22
  • Мнения: 3 248


Много странно, аз ходих в реномиран салон, преди няколко месеца...исках да "проуча" пилингите - кой става за мен, кой не. Тогава си направих мисля само основно почистване на лицето...козметичката не ми е позната, да не говорим за приятелка, каза ми, че отказва да прави химичен пилинг на млада кожа. Naughty Каза, че се правил само на зряла кожа, което щяло да рече след 35. Sick Няма логика да ми откаже... Thinking

Иначе, естествено, че хим. пилинг не се прави само за бръчките. Wink

 Hug  bouquet

Мила аз говоря за дерматолози /лекари/, а не за обикновени козметички. И от пилинг до пилинг има голяма разлика. Моя го праяих в клиника и се казваше Easy Peel face с трихлороцетна киселина, така, че.........



И аз ходих в медицински център, но не знам жената имаше ли съответното образование! newsm78 Не знам с какви киселини точно се работи...но щом казваш, сигурно си по-запозната! Peace Hug

# 23
  • Мнения: 3 010

 
...но щом казваш, сигурно си по-запозната! Peace Hug

Няма проблеми  Wink . Знаеш ли какво ме дразни, че всяко забутано салон4е претендира, че е най-добро и безцеремонно дори и с голям риск за здравето на хората се налага на пазара. Агресия в рекламата и нищо по-ве4е......... Един хими4ен пилинг, а и други специфични процедури трябва да се правят от лекари - дерматолози, най-малкото защото, ако се случи нещо /не дай се Боже/ да се поеме отговорност и да се реагира адекватно. Не може да си изларал едно курс4е за козмети4ка и да си мислиш ,4е си велик и си най-добрият. Не искам да обиждам някой козмети4ките си имат голямо предимство, но с по-специфичните процедурки така стоят нещата.  Wink

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 5 914
явно говорите за различни неща. Химическия пилинг наистина се прави само то квалифицирани лекари, а в козметичните кабинети се прави пилинг с по-малък процент киселини предимно плодови, но вероятно и  с други. Моята казметичка винаги при парна баня ми прави пилинг, наняся някаква киселина на лицето (другият път ще питам каква) и пуска вапозатор за да се отворят порите и да действа по-дълбоко. Щипе доста неприятно, но е поносимо. След това ми почиства лицето, минава с Дарсонвал - така ли се пише?!?, прави ми маска с с някакво лечебни мазила за да не се възпалят почистените пори и накрая хидратираща маска. След процедурите (едната от които е явно много щадящ пилинг) съм зачервена час-два, но не се беля, поне не драстично. Всички процедури струват около 30лв в Б-с.
Брианна, аз не съм доволна от пилинг маската на Суис Формула. Ексфолиращите частици са твърде големи и аз направо се изривах (да не говорим че съм алергична към плодовите киселини). Използвах я предимно за тяло. Сега имам една скраб на Фрутини за тяло и дори нейните частици са по-нежни. На Фрийман скраб не съм ползвала, но съм доволна от един измиващ гел с комплескни витамини.

# 25
  • Мнения: 65
явно говорите за различни неща. Химическия пилинг наистина се прави само то квалифицирани лекари, а в козметичните кабинети се прави пилинг с по-малък процент киселини предимно плодови, но вероятно и  с други. Моята казметичка винаги при парна баня ми прави пилинг, наняся някаква киселина на лицето (другият път ще питам каква) и пуска вапозатор за да се отворят порите и да действа по-дълбоко. Щипе доста неприятно, но е поносимо. След това ми почиства лицето, минава с Дарсонвал - така ли се пише?!?, прави ми маска с с някакво лечебни мазила за да не се възпалят почистените пори и накрая хидратираща маска. След процедурите (едната от които е явно много щадящ пилинг) съм зачервена час-два, но не се беля, поне не драстично. Всички процедури струват около 30лв в Б-с.
Брианна, аз не съм доволна от пилинг маската на Суис Формула. Ексфолиращите частици са твърде големи и аз направо се изривах (да не говорим че съм алергична към плодовите киселини). Използвах я предимно за тяло. Сега имам една скраб на Фрутини за тяло и дори нейните частици са по-нежни. На Фрийман скраб не съм ползвала, но съм доволна от един измиващ гел с комплескни витамини.

къде ходиш в Бургас

# 26
  • In transit
  • Мнения: 11 777

 
...но щом казваш, сигурно си по-запозната! Peace Hug

Няма проблеми  Wink . Знаеш ли какво ме дразни, че всяко забутано салон4е претендира, че е най-добро и безцеремонно дори и с голям риск за здравето на хората се налага на пазара. Агресия в рекламата и нищо по-ве4е......... Един хими4ен пилинг, а и други специфични процедури трябва да се правят от лекари - дерматолози, най-малкото защото, ако се случи нещо /не дай се Боже/ да се поеме отговорност и да се реагира адекватно. Не може да си изларал едно курс4е за козмети4ка и да си мислиш ,4е си велик и си най-добрият. Не искам да обиждам някой козмети4ките си имат голямо предимство, но с по-специфичните процедурки така стоят нещата.  Wink

Кажи къде си ходила? Доволна ли си? Какво е усещането?  Аз във Скин лайн ще ходя. При д-р Николова.

# 27
  • Мнения: 3 248
явно говорите за различни неща. Химическия пилинг наистина се прави само то квалифицирани лекари, а в козметичните кабинети се прави пилинг с по-малък процент киселини предимно плодови, но вероятно и  с други. Моята казметичка винаги при парна баня ми прави пилинг, наняся някаква киселина на лицето (другият път ще питам каква) и пуска вапозатор за да се отворят порите и да действа по-дълбоко. Щипе доста неприятно, но е поносимо. След това ми почиства лицето, минава с Дарсонвал - така ли се пише?!?, прави ми маска с с някакво лечебни мазила за да не се възпалят почистените пори и накрая хидратираща маска. След процедурите (едната от които е явно много щадящ пилинг) съм зачервена час-два, но не се беля, поне не драстично. Всички процедури струват около 30лв в Б-с.
Брианна, аз не съм доволна от пилинг маската на Суис Формула. Ексфолиращите частици са твърде големи и аз направо се изривах (да не говорим че съм алергична към плодовите киселини). Използвах я предимно за тяло. Сега имам една скраб на Фрутини за тяло и дори нейните частици са по-нежни. На Фрийман скраб не съм ползвала, но съм доволна от един измиващ гел с комплескни витамини.

Яна, в такъв случай си вземи на Фрийман скрабта, тя е много нежна като продукт, частичките почти не се усещат. Peace Всъщност не знам, казваш, че се обриваш от плодови киселини...те продуктите им са на таква основа. Rolling Eyes newsm78

# 28
  • Мнения: 5 317
Брианна, аз не съм доволна от пилинг маската на Суис Формула. Ексфолиращите частици са твърде големи и аз направо се изривах (да не говорим че съм алергична към плодовите киселини). Използвах я предимно за тяло. Сега имам една скраб на Фрутини за тяло и дори нейните частици са по-нежни. На Фрийман скраб не съм ползвала, но съм доволна от един измиващ гел с комплескни витамини.
Май в скоро време няма да си купя нищо на тези марки.
Днес ходих по магазините,но в моя град няма техни продукти.

 Weary
Провинция,какво да правиш.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 5 914
juju_1, да подчертая че не става въпрос за химически пилинг, а за няколко маски, които ми правят с парната баня. Една от тях е пилинг. Козметичката ми се казва Тони. Работи в Битовия комбинат на 3 -тия етаж, последния или предпоследния кабинет. Работи на смени от понеделник до петък, лятото и събота до обед. GSM 0888 737 665. Там работят предимно стари каки и са от много години в бранша. Аз лично на други козметички не съм се доверявала. Бях доволна и от Мария  Караджова, но тя от години се премести в друг кабинет. Ако нещо ми е много спешно, а Тони я няма се "оправям" при Нана. Нейния кабинет е на втория етаж в дъното на фризьорския салон.

Общи условия

Активация на акаунт