Петно на белия дроб

  • 38 006
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте.Вярвам,че тук ще намеря някой с подобен проблем и ще ми дадете най-вече подкрепа.Баща ми започна да кашля преди около два месеца.Отидохме на лекар,назначиха му изследвания.На снимката лекарката видя петно и реши,че е пневмония.Добавям само че той нямаше нито температура,нито други симптоми.Назначи лечение с гентамицин и терцеф.След шест дни отидохме на контролен преглед.Кръвната картина в норма,урината в норма,видеозона в норма(само леко увеличение на простатата,но на неговите години все пак е нормално).Направихме и снимка,на която се видя,че петното не се е махнало.Сега каза да направим скенер с контраст за да се види какво точно е.Разрових се за инфо по интернет и навсякъде едно и също-рак на белия дроб.Побъркала съм се от притеснение.Сега се молим да не е това.Ако пък не е това какво друго е?Ако някой може да ми помогне някакво инфо за специалисти или нещо друго ще съм благодарна........

# 1
  • Мнения: 4
Не избързвай със заключенията. Изчакайте резултатите от скенера. Успех!!!

# 2
  • Другата България
  • Мнения: 37 143
Добавям само че той нямаше нито температура,нито други симптоми.
И какви други симптоми искаш да има?Аз съм карала пневмония само с кашлица и отпадналост, без никаква температура. Не се шашкай, изчакайте скенера и късмет! Hug

# 3
  • Мнения: 2 480
Туберкулоза? И при нея се случва почти да няма температура-съвсем слабо е повишена. Такива съмнения изрази ли въпросната лекарка? Или си мисли само за пневмония? Ако е пневмония, не зная за колко време изчезват петната, но при ТБ остават за цял живот, въпреки нейното излекуване.
Дано да нямате лошия късмет с рак. Там оправия няма.

# 4
  • Мнения: 0
За съжаление наистина се оказа рак на белия дроб.И то в последен стадий.Лекарят ми каза в очите че е въпрос на време.Няма по голяма мъка от това да гледаш гаснещия си родител и да чакаш.Това чакане убива....Не го пожелавам на никого.....Успех на всички и благодаря на тези,които писаха.....

# 5
  • Другата България
  • Мнения: 37 143
Съжалявам да чуя това Confused Sad все пак сигурно ли е ?Направихте ли всички изследвания, ти каза че кръвните са му били в ред и не е имало нищо друго като симптом......
На колко години е, пушач?
Все пак химиотерапия ще направите предполагам?Бъди силна!

# 6
  • Мнения: 0
Нищо няма да правим.Лекарят каза че е по-добре да го оставим да си поживее спокойно.Химиотерапията щяла да бъде само още по-голямо мъчение за него.Нямало смисъл.Обсъдихме вариантите,каза че ако правим операция няма да издържи и ще остане на масата.Няма да го обрека да умре там...А що се отнася до химиотерапията тя се правела след операцията,така че в нашия случай няма смисъл......Благодаря за подкрепата вдъхваме си кураж всички и това е.....

# 7
  • Другата България
  • Мнения: 37 143
Пушач ли е?

# 8
  • Мнения: 0
Да,но ги отказа късно..........

# 9
  • Другата България
  • Мнения: 37 143
 Sad HugИ аз съм против цигарите, ну знам какво имаш предвид под късно, но мъжа ми пуши вече 30+ години......

# 10
  • Мнения: 25 571

Все пак... Пробвайте още веднъж. При друг лекар и на друг скенер. Не искам да ти давам напразни надежди, но... Знам за доста случаи с погрешни диагнози.
Кураж и... Дано баща ти има късмет.

# 11
  • Мнения: 6
bobita10, баща ти само на един лекар ли ходи? Бронхоскопия, биопсия и т. н не направихте ли. На база само на скенер не може да се каже рак е , не може да се оперира, да си поживее колкото му остава. Това е не сериозно.

# 12
  • Мнения: 0
Говорихме с 2ма лекари без да казвам на 2ия какво е казал 1вия и двамата бяха категорични-няма смисъл от биопсия и бронхоскопия.Половината от белия дроб е засегнат има и метастази..

# 13
  • В.Търново
  • Мнения: 6 680
Съжалявам за лошата новина.....
Може да се направи лъчетерапия без да е имало операция.Защо се отказвате?Баща ти знае ли диагнозата или я скрихте?Учудвам се и аз,че така с лека ръка докторите казват,че няма смисъл да се прави нищо....
Моята любима баба почина от рак на белия дроб преди няколко години,без да е изпушила нито една цигара през живота си,но въпреки напредналия стадий,в който се откри болестта,правиха бронхоскопия,лъчетерапия.....
Трябва да се направи нещо,макар и да няма успех,по-добре да знаете,че сте опитали,отколкото да не сте и после да се питате,ами ако бяхме направили това.....

# 14
  • Мнения: 4
Bobita10, съжалявам за това стечение на обстоятелствата. Въпреки всичко, постарайте се да направите оставащата част от живота на баща си, възможно най-хубав. Не показвайте отчаяние и тревога, това само ще влоши нещата. Показвайте му по всякакъв начин, че го обичате и че той е важна част от всички вас. И не забравяйте, че понякога стават чудеса!

Общи условия

Активация на акаунт