Невъзможните хора в живота ни

  • 370 597
  • 7 088
  •   1
Отговори
# 4 365
  • Мнения: 1 463
https://
Тези хора в никакъв вид на комуникация няма да кажат, че евентуално са сгрешили, излъгали, изневерили.
Нито очи в очи, нито писмено.
Хората с подобно разтройство осъзнават, но  не признават вина, грешка. Отговорност към собствени думи и действия нямат. Това е като да спориш с три годишно дете. Техните емоции са плитки и са застинали някъде там, в детството. Ниска емоционална интелигентност.
Парадоксалното е, че повечето са доста умни, можещи, работохилици дори. Именно там е и уловката. Смяташ, че пред стои разумен индивид, с който може да се разбереш. Но, уви. Загуба на енергия, време.

# 4 366
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
За мен въпросът е не да си признаят нещо, а ти да имаш пред очите си "доказателство", че не си лудия, дето те изкарват!
Просто средство за намаляване на когнитивния дисонанс.

# 4 367
  • Мнения: 1 463
От личен опит, правила съм опит, но не! Отричат до край. Ти си лудият, лошият, кривият.
Безсмислено е да се говориш и да търсиш каквито и да е доказателства.

# 4 368
  • София
  • Мнения: 12 094
Такива хора не се променят, не се променяме и ние, а помежду ни зее пропаст.

Тези дни точно с тази тематика се занимавам с оглед на комуникацията и си мисля, че всяка една комуникация ни променя. Някоя повече, някоя почти невидимо, но промяна има винаги и това се нарича "опит", когато тази промяна е положителна и осъзната.
Уви, ако не е такава, може да нанесе щети.

Ние не ставаме нарцисисти, те не стават емпати. Това имам предвид. А ние се нагаждаме в общуването, нарича се адаптация, те са дезадаптивни и затова го отнасяме като се адаптираме 100%, а те 0. В този смисъл, пак ние продължаваме да се нагаждаме, те продължават да не се. В същността си оставаме същите. Опитът, за щастие, не ни прави хора с ЛР, за нещастие и тях не ги прави нормални.

# 4 369
  • Мнения: X
За мен въпросът е не да си признаят нещо, а ти да имаш пред очите си "доказателство", че не си лудия, дето те изкарват!
Просто средство за намаляване на когнитивния дисонанс.
Това да събираш доказателства, пак е излишен разход на енергия, пак им е в играта - едва ли не ставаш маниак да събираш данни. Търпение му е майката. И сменяш вълната - това поне, като осъзнаеш модела, знаеш, че е водовъртеж, който ти изсмуква силите. Правиш каквото можеш, за да си съхраниш силите, ако ще отиваш на разходка, на масаж, на приятно събиране, все едно нарциса и драмата му не съществуват. Ето в моя случай, обади ми се трета страна от драмата - ми разбрахме се съвсе нормално и всичко е точно. Тя дори й се скарала, че говори и решава от името на хората. И това обаждане ми дойде в края на днешния ден, който посветих да се грижа за себе си и за безсънието и почивката ми. Благодарна съм, че така стана. С времето хората се усещат, търпение и спокойствие трябва

# 4 370
  • Мнения: 7 933
понякога се налага да събираш доказателства… колкото повече имаш, толкова по-кротки са към теб нарцисите, понеже имиджа пред обществото за тях е болезнено значим..само с тях е възможно да ги спреш да ти вредят в определени случаи Grinning

# 4 371
  • Мнения: 3 309
На мен ми е супер смешно в какви филми се вкарват. Като шефа ми вчера - как всеки болничен на подчинен е лично насочен към него (а не факта, че ни липсва персонал и хората работят докато не се разболеят). Що за самочувствие?

# 4 372
  • Варна
  • Мнения: 14 536
Крайната меркантилност и арогантна алчност, на кой психолог.профил съответстват?

# 4 373
  • Paris, France
  • Мнения: 14 014
Крайната меркантилност и арогантна алчност, на кой психолог.профил съответстват?

На профил на успял предприемач. Много известни личности са такива.

# 4 374
  • Мнения: 3 350
Ми, те повечето шефове са такива. Овълчва се човек, трупа богатства и колкото повече има, толкова по-алчен става. Не е ЛР, просто те затова имат, защото се научават да използват останалите до последното евро и са крайно разочаровани, когато не успеят да те "изтръскат" прилично.

# 4 375
  • Мнения: 18 526
Не знам къде виждате толкова успешни и преуспели шефове в тази повсеместна криза. Повечето заможни хора имат също така един куп кредити и задължения зад лъскавата фасада, която е видна за всички. Ако не носят отговорност за действията си, ако не спазват правилата, ако не си плащат данъците, те няма да могат да задържат дълго и фасадата. Така че няма как съвсем безскрупулни хора, движени само от алчност, да са успешни. Просто защото алчните винаги ще се опитат да крият и скатават, или нещо да не плащат, което все някога ти излиза през носа.

# 4 376
  • София
  • Мнения: 12 094
Не знам къде виждате толкова успешни и преуспели шефове в тази повсеместна криза. Повечето заможни хора имат също така един куп кредити и задължения зад лъскавата фасада, която е видна за всички. Ако не носят отговорност за действията си, ако не спазват правилата, ако не си плащат данъците, те няма да могат да задържат дълго и фасадата. Така че няма как съвсем безскрупулни хора, движени само от алчност, да са успешни. Просто защото алчните винаги ще се опитат да крият и скатават, или нещо да не плащат, което все някога ти излиза през носа.
Това щях да кажа и аз. Имаме си няколко олигарха тук, ама нищо общо със "Змии в костюми" от Уолстрийт, например. Иначе за крайни макиавелисти и всякакви ЛР по върховете са поучителни сериалите по НВО Наследници и Милиарди. И в двата сериала няма нито един нормален човек.

# 4 377
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Крайната меркантилност и арогантна алчност, на кой психолог.профил съответстват?

На профил на успял предприемач. Много известни личности са такива.
Абе има и средностатистически мишоци с този "профил" 😂 Бившият ми шеф примерно е със самочувствие на богаташ, а в същото време му се свидеше да купува вода за офиса - 10 лева МЕСЕЧНО 🤦 Халал да са му и дано забогатее с тях. Забавно ми е, обаче, като виждам как се развива бизнеса му откакто не съм там. Единствено се надявам да не затвори, че ми е удобен офиса и го ползвам (колко съм меркантилна 😂😂😂)

# 4 378
  • Мнения: 313
Не знам къде виждате толкова успешни и преуспели шефове в тази повсеместна криза. Повечето заможни хора имат също така един куп кредити и задължения зад лъскавата фасада, която е видна за всички. Ако не носят отговорност за действията си, ако не спазват правилата, ако не си плащат данъците, те няма да могат да задържат дълго и фасадата. Така че няма как съвсем безскрупулни хора, движени само от алчност, да са успешни. Просто защото алчните винаги ще се опитат да крият и скатават, или нещо да не плащат, което все някога ти излиза през носа.
Това щях да кажа и аз. Имаме си няколко олигарха тук, ама нищо общо със "Змии в костюми" от Уолстрийт, например. Иначе за крайни макиавелисти и всякакви ЛР по върховете са поучителни сериалите по НВО Наследници и Милиарди. И в двата сериала няма нито един нормален човек.
И двата сериала са интересни да се разгледат различните проявления на ЛР.
Психоложката в Милиарди не мога да определя дали й има нещо. Като каква я виждаш?

# 4 379
  • София
  • Мнения: 12 094

Психоложката в Милиарди не мога да определя дали й има нещо. Като каква я виждаш?
Всички имат сериозни проблеми със съвестта. Тя също. Не съм си играла на диагнози на филмови герои, но просто като се споменаха безскрупулни шефове готови на всичко за пари и власт се сетих за тези. Наистина готови на абсолютно всичко. И хубаво представено точно като обикновено ежедневие за подобни хора, без някакви особени размисли правилно ли е сега да отровим с някакъв сок клиентите на другия и хиляди да влязат в болница, да не говорим да съсипем всяко другарче, половинка и прочее. Поне са пощадили зрителя и няма много деца в сериала, но в Наследници е обратното и там е и по-трудно за гледане, защото и да махнем парите от картината има такива семейства без много пари.

Общи условия

Активация на акаунт