Магията на изтока - фенове на азиатски филми и сериали - 16

  • 66 776
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 562
Изгледах японския филм The Signs of Love,
Скрит текст:
достави ми истинско удоволствие, много харесвам такива филми.Наистина голяма любов!Главния герой беше архитект и като студент по архитектура мечтаеше да работи в Испания, а ГГ толкова го обичаше, че заради неговото заминаване за Испания, реши да се откаже от любовта си, за да не го спира.Но то като е речено от съдбата, че трябва да са заедно, случва се.След няколко години раздяла и едно недоразумение все пак те се преоткриха един за друг. Краят много беше красив, намериха се сред тълпата от хора на фона на много красивите фойерверки!Препоръчвам го!
Изгледах и още един филм, корейски, в който главния герой е отново архитект
Скрит текст:
Отново много голяма любов, но поради недоразбиране и недоразумения влюбените се разделиха.След 15 години отново се срещнаха - тя, вече разведена, а той - сгоден и на път да замине за Америка с бъдещата си съпруга.Краят - разминаха се и всеки пое по своя път. В ролята на младия архитект беше удоволствие да гледам Lee Je-Hoon, но целия каст , всички актьори ми харесаха.
Снимки от тайванската драма Home , където Vic играе военен лекар.Много малко информация намирам за драмата.
Скрит текст:

# 31
# 32
  • Мнения: 9 192
freedoms, Home е излъчен и дори някъде мернах епизодите качени за гледане онлайн,но без никакви букви. За самата драма имаше забавяне,защото премиерата е по Китайска телевизия,а на една голяма част от сцените не се говорило на мандарин и е се е наложило дублаж,това е причината да се забави излъчването му,но в крайна сметка е излъчен, но няма индикации за превод.

smile3508

# 33
  • Мнения: 6 755
freedoms, тук има някаква информация за въпросната драма с Вик.


Full House 2 май не е чак такова недоразумение, каквото очаквахме. Няма нищо общо с предишната драма и не виждам място за сравнение, което си е плюс. Като изключим къдриците и някои изцепки в стайлинга на главните (анцунга с дантелките на главната ме остави в потрес smile3555), самата история си е съвсем прилична. Малко ме притеснява дали няма да прекалят с драмата около проблемите с очите на героя на Park Кi Woong. А No Min Woo, че е кльощав- кльощав е, но от къде извади тези плочки  newsm73.

# 34
  • BG
  • Мнения: 4 456
В темата за Япония тук във форума на бг мама снощи една мацка пусна линк към един много интересен разказ на група, която са били в Япония, придружен с много снимки. Ако искате може да го видите.
Относно Me too, flower стигнах до 8 еп. обаче все още ми е трудно да възприема промяната в полицай Ча, която беше в началото една нахакана и строга, а от 5 еп. нататък изведнъж се превърна във влюбена тинейджърка и това на мен лично не ми хареса, затова вероятно няма да го продължа. Не може така, в началото да  представят един персонаж по един начин, а после изведнъж претърпява коренна промяна от незнай къде.

Последна редакция: пн, 05 ное 2012, 12:21 от нощен гост

# 35
  • София
  • Мнения: 562
Мерси за информацията Tuon и 2в1 Hug, все пак ако срещнете някаква информация относно сваляне или онлайн гледане, моля да споделите. Grinning Искам да го гледам.

А за Full house 2 честно да си кажа, на мен като че ли тази версия по ми харесва. Не че и първия сезон, с Рейн, не ми е харесал, и там имаше много забавни моменти.Но наистина коренно си промених мнението за този.Надявам се до края да запазят тази хумористична нишка, а драмата да бъде поправима.

Тайна, и аз се надявам да закупят повече и хубави сериали и филми, за да могат повече хора да се запознаят с корейското изкуство.

Започнах един корейски сериал - Hot Blood, започнах го заради Park Hae Jin, когото съм си харесала от East of Eden, а сега гледам, че играе в текущ - My Daughter Seo Young, но той за съжаление все още няма превод на руски Cry.

Последна редакция: пн, 05 ное 2012, 13:12 от freedoms

# 36
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Шошулчо, да ти отговоря, че забелязах мрън-мрън срещу преводачката на Tokyo Zenryoku Shoujo. Момичето по никакъв начин не е виновно. Причината да няма субтитри и все още да не откриваш като за теб 4-ти епизод е, че d-addicts не работи от три дни. Във форума на този тракер се качват по-голямата част на преводите на английски за японските дорами. Кога ще заработи d-addicts... Идея нямам, ще се чака. GoodDrama също чакат, всички чакат. Преводите на японските дорами не са като тези на корейските (като липсват при самураите тунинговани батковци е така). Огромна част от тях се правят на добра воля и желание, а това не е никак малко. As Good as It Gets.

Действието в Tokyo Zenryoku Shoujo се развива отлично. Този сериал се превърна в най-интересното за мен заглавие тази есен. Доволна съм и след изгледан 4-ти епизод онз иден. Малката Еми и нейната геориня ми носят огромно удоволствие. Ацуро Уатабе също. Не е за завиждане с тези порции удон, с които го гощава щерката му.

Kekkon Shinai го взех на мушка - розова боза, която започва да киселее, с главна героиня, чийто гардероб е като на актриса от корейски сериал. Модни изгъзици, оранжевият чорапогащник с високите токчета и късите панталонки от последният епизод тази седмица ми е "фаворит". Хироши Тамаки от ролята на безстрашен самурай в Taira no Kiyomori да го гледам сега как ми се върти като ученик с ръцете в джоба, който се страхува да заговори момичето, което харесва - айде, без тия. Добре, че са Джинги Ирие и кратките включвания на Масахиро Хигашиде. Главната героиня - Михо Кано, на 35 години би трябвало да знае какво иска от живота, но тя се държи като приятно разсеяна и отвеяна тийнеджърка. Образ, който мен ме дразни. Не понасям жени като нея.

Priceless
го гледам, но нещо ми закуца и той. Дадох си сметка в един момент, че го гледам само за да зърна за минута-две Тайске Фуджигая и любимата ми Мисако. Не може да ме завладее така, както други дорами на Кимура. Слаб е и рейтинга. Първи епизод стартира с 16 %, втори вдигна малко летвата до 18 %.

Разбрах, че героят на Yoon Shi Yoon (в новият му сериал) ще е страстен футболен запалянко. Това е добре - любимото момче като футболен фен. След любимото ми брашно, сега и в любимият ми спорт. Ще си наложа да изтърпя главната героиня, която предполагам, ще бъде много свенлива, стеснителна, не виждала мъж, а и щом ще си стои у дома... ясна е картинката с нея. Май трябваше да й сложат на девойката отново Jung Yong Hwa, да се правят на ощипани и двамата, да се докосват леко по ръцете и да се изчервяват, когато погледите им се срещнат.

# 37
  • MJF
  • Мнения: 8 585
Мда, ясно. Периодично трябва да има технически проблеми иначе ще се разглезим. rossonera , мерси за инфото, така като знам причината е вече друго чакането. Хич не съм наясно с "кухнята" на качването и превода и при такива ситуации си напомням , че всичко е на добра воля.
Изгледах един психотрилър Princess Aurora привлечена от главната актриса Uhm Jung-Hwa. Забележки нямам.
Видях че сте споменали вече гледани от мен филми, така че поне този път списъка ми не набъбна  Laughing.

# 38
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
За това се включих и ти отговорих, за да не се луташ и търсиш. Вече знаеш причината.

Тези дни с моята любов разсъждавахме малко над ето тази снимка на Юки Огое (за справка спойлера) - едно японче, което не си гледала все още (всъщност ти гледа Departures, но едва ли ще си го спомниш), а и той се изявява и в друга сфера, освен на екран. Та, си разсъждавахме първо над това как би приел един човек със западно мислене тази гледка (не много ласкаво), след това стигнахме и до това, че той (Юки) би бил една отлична прима балерина в Болшой театър (и не само там), но отбелязахме също, че полата много му отива (направо му заспива). Какво краче само, каква стойка, а той е момче. Да им се чуди човек на тези нежни япончета, който всячески се стремят съвсем да оприличат на момиченца.
Шошулчо, ти цениш фигурното пързаляне, а и съм забелязала, че имаш усет към изкуството, към красивото - дано Юки ти хареса, защото аз след повечко вглеждане, започнах да гледам на него и позата му, като нещо странно, но пък интересно. Като някаква фигура, като картина, харесва ми (може би е и от шарките). Има някаква грациозност в него, не ме дразни, въпреки че настръхвам от женствени япончета. Най-голяма слабост са ми тия "аполоновци" от по 40-45 кг., непълнолетни, които събличат голи до кръста, показват и рекламират като някакви сексимволи. За тях имам съвет - млякото, мама за ръчичката и право в леглото.

Скрит текст:

Последна редакция: пн, 05 ное 2012, 16:49 от rossonera

# 39
  • MJF
  • Мнения: 8 585
Хареса ми фотоса. А идеята/концепцията само автора може да ни я каже. Но и аз не съм много от тези , които се чудят "какво е искал да каже автора". Предпочитам да се провокира индивидуалното възприятие. Гледаш, докосва те/не, харесва ти /не......Аз съм малко с настройка "уни-секс" за  възприемане на околния свят. Намирам го за съвсем нормално. А иначе конкретно за тези споменати напъни в шоубизнеса разбирам какво имаш предвид. Темата е интересна. Когато нещата идват от вътре , от осмисления аз на човека, нещата са ок. Друг е въпроса да са от напън/мода/ защото му е интересно на някой/преекспониране/защото съседа го прави....тук вече е тънката граница на приемането.

Five Fingers са му много броя епизоди. Погледнах последните 2. Сценариста си кара добре с втората половина-възмездието. "Бабата" продължава да ми е непонятно написан герой. Тя ми е толкоз невероятна с почти всяка следваща постъпка, че чак я редактирам.  Thinking дали един и същ човек е писал героите, защото останалите са много добре изпипани, а този образ само е кръпки и алогизми  и ми се "пречка" в общата картина, снижава му котата на  knit само  Mr. Green. Обобщено 2 проблема имам с това заглавие-броя епизоди и 1 образ.
Скрит текст:
Двама от отбор Злодей вече в затвора, до края очаквам ако оживеят да са в лудница/институция. Бабата обаче още не я е подхванал  knit.  newsm66 да не я забрави.

 Blush липсва ми бентото

Последна редакция: пн, 05 ное 2012, 19:18 от 6o6ul4o

# 40
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Някой път ще си поговорим повече на тази тема за япончетата. Много съм мислела, говорили сме си за това и у дома, имам мнение по въпроса, но изисква и много писане, а нямам това време сега.

Да се похваля (то при мен си е за хвалене)... След малко ще изгледам първи епизод на започналият днес корейски сериал - The King of Dramas (2012). Има си една голяяяямаааа и основателна за мен причина (Blush) да видя поне първи епизод (дано отново го дадат в сцени без риза  Laughing), за втори не обещавам. Обаче тази гооооляяяма причина много ме е задърпала, домъчняло ми е за него.

Липсва ти бентото? Ще ти пускам тогава от време на време по някоя снимка.
Хех, а не позна ли кой съм сложила на аватара си сега? Сравни ризата му с тази от първата снимка, която сложих в тема номер 15, виж дали е същата и тогава си спомни кой ти казах, че е този японски младеж (съвсем наскоро ти обясних и подробно).



# 41
  • MJF
  • Мнения: 8 585
То добре че е ризата. Стряска ме този Кенто Ямазаки  Crossing Arms.

 Mr. Green какво приключение си си подготвила за днес.

"Темата за япончетата" е наистина обширна.

# 42
  • Мнения: 6 755
На някой май му се гледа Ши Уон ppp. Ще чакаме коментар за драмата. Отзивите за първия епизод са добри. Да видим дали и ти ще си на това мнение.

Наздраве по случая Hug




Шоши, "бабата" е странна птица. Първоначално създава впечатлението, че единственото което я интересува е самата тя и охолното й съществуване. Но в един момент изплува някакво чувство за вина спрямо доведената й дъщеря, а в друг се появява нещо подобно на чувство за справедливост спрямо по-големият й внук. Макар да е изключителен егоист, в душата й е останала някаква капка човечност, която се проявява в неочаквани моменти. За това ти се струва малко непоследователна. Трябва наистина да следиш действията и думите й, за да схванеш донякъде героинята й.  В началото си мислех, че е категорично отрицателен герой, но с течение на сериите промених мнението си.

# 43
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Защо те стряска Кенто, Шоши-сан? Защото е като хамелеон на снимките, които пускам тук? Момчето е страхотно! Голям талант на актьор и момче много високо ценено от мен. Изгледала съм абсолютно всичко с него, някои неща преповторих и знаеш ли каква мъка ми е, че скоро не предстои нищо с него.

2в1, beer2. То верно при мен си е за наздраве. Гледането на корейски сериал е истинско изпитание за мен и моите нерви, но да споделя какво видях в първи епизод на The King of Dramas. Първо: за убиване са сценаристите и режисьорите, че не показаха в първи епизод Siwon. Толкова чакане и нищо. За това пък ме сюрпризираха с показването по телевизията (нали сериалът ще е за самите сериали) на "моят голям любимец", човекът, който обут в тесни панталонки, с тяло на скакалец може да повали без никакви проблеми и най-добре тренираният пехотинец - Lee Min Ho, естествено с прическа top-notch. Те неговите не помръдват - каквото и да става, стои си перфектно (като на кино). Познах героинята от History of the Salaryman - тя ще е главна и тук. Крещи отново като бясна. Като съм отвикнала от тези подивели женски образи, че като ми изкочи някоя такава и ми идва да си "поговоря" с пистолет в ръка със сценаристите и режисьорите. По моите стандарти за корейски сериал, които са доста занижени (но пък винаги пиша/ казвам това, което мисля) - това е средна бира - нито зле, нито нещо кой знае какво, но ако попиташ някой, който гледа само корейско и нищо друго, някой, който си живее в корейският драматичен свят, сигурно ще ти кажа, че това е един невероятен сериал (и най-често това са хората без мнение, тези, които повтарят едни и същи клишета, защото толкова си могат). Да, ама не. Всички започват различно, много интересно, докато настъпи онзи момент, онзи миг, в който ти идва да вземеш една М16 и да бъдеш безмилостен пред всички съсипали добрата идея и актьорският състав.
Ще изгледам и втори епизод утре и отново ще дам мнение. За мен движещата и основна сила в този сериал е Choi Siwon. Всичко останало, като интересно развитие (говоря за сценарий) е добро дошло.

Шошулчо, въпрос с повишена трудност за теб. Открий на снимката Шу Уатанабе и Хироши Язаки. Започна да ставаш все по-добра, за това и предизвикателствата вече се увеличават. Laughing

Последна редакция: пн, 05 ное 2012, 21:31 от rossonera

# 44
  • MJF
  • Мнения: 8 585
Ето знаех си аз , че ми се готви .... с тази смяна на аватари.
 Thinking с какво да се застраховам при евентуална грешка. Бентото е за мен. Шу Уатанабе-първи долу,  Хироши Язаки-средния-(третия) горе.  Thinking

Точно странна птица е бабата.
Скрит текст:
Дори само в 24-и епизод да вземем образа й-кълбо от противоречия. Малко е като с раздвоение на личността, като превключването от едно в друго състояние е мигновено и ме  Crazy. Наследниците й от отбора поне са ясни а тя е прикрит злодей. Още не съм видяла 24 с превод, но имам някакво подозрение че нашето момче й даде кърпата и я "помоли" за помощ да търси биолог. майка не случайно. Очаквам изненади какво за кой знае той. След като го превърнаха в емоционален инвалид, героя стана непроницаем а и току извади някой скрит коз, който е интересно от къде му е попаднал. Имам предвид не тези помощ от г-н Ким. На няколко пъти в последните 2 епизода за кратки мигове , режисьора бе снимал така нашия човек, че ми подхранва това подозрение. Joo Ji Hoon и екипа градят образа му много сполучливо. В началото този измъчен, свръхслаб, "замръзнал" Joo Ji Hoon ми беше  Confused за гледане но прогресивно това излъчване се сля и пасна на героя във втората половина.
Изобщо въпреки недостатъка брой епизоди,  Five Fingers ще иде в групата ми на сериали , където всичко е на ниво, начело с  knit  Laughing Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт