Грешно ли е лечението с Оргаметрил в моя случай?!

  • 12 935
  • 20
  •   1
Отговори
  • В.Търново
  • Мнения: 6 680
Малко пред история......
Раждала съм два пъти със секцио.Преди това цикъла ми беше от по 8 дена,обилни,болезнени,без съсиреци.След първото секцио обилен цикъл,по 8 дена,със съсиреци.След второто сецио обиле цикъл,по 10-12 дена,с много съсиреци.Минали са три години от второто секцио,но проблема се задълбочи от около година.

Гинеколога ми каза да пия Оргаметрил от 5 ден на цикъла в продължение на 20 дена.В четвъртък вечерта ми беше 17 хапче и бях на преглед.Доктора преглежда малко по-грубичко и не знам на това ли се дължеше,но след около 4 часа започна да ми цапа.Обадих му се и каза,че е нормално и да си изпия хапчетата до 20 ден и след това още два месеца да продължа по този начин.Обаче до вечерта вече започна да си тече като при менструация,а не просто зацапване.Как да различа в кой ден наистина трябва да е дошъл цикъла,за да преброя 5 ден след 1 ден от менструацията,за да започна новите 20 дена.Четох в други теми,че понякога след спиране на Оргаметрил идвало след 5 дена.
Целта на доктора с изписването на Оргаметрила е да се нормализира цикъла,доктора предполага, че имам ендометриоза.Питам се дали точно това лекарство бе необходимо да ми изписва той,не беше ли по-добре с някакви противозачатъчни?Не искам всеки месец да ми цапа доста преди да ми е дошло наистина.Изпитвам и болка все още от прегледа.Възможно ли е от самия преглед да съм процапала по-рано?

Всякакъв отговор ще ми е полезен!
Благодаря!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
Трябва да се установи причината за по- обилната и продължителна менструация. Диагнозата ендометриоза не може да се постави с обикновен преглед, ако можеш потърси мнението и на друг гинеколог,  или ако имаш доверие на този, който те лекува в момента попитай, как точно е "предположил" , че имаш ендометриоза newsm78. Има много причини за обилно кървене и трябва да се изясни от какво точно е провокирано в твоя случай. 
От преглед няма начин да прокървиш по-рано, всичко става по хормонален механизъм.

Пробвай по схемата, която ти е предписана с Оргаметрил един- два месеца и ако не се променят нещата потърси мнението на друг лекар.

# 2
  • Мнения: 9 077
Бих потърсила и второ мнение.
Лечението с Оргаметрил е ок по принцип, но в случая, ако лекарят има съмнение за ендометриоза, трябва да се провери първо този вариант.
Редовен ли е цикълът ти, в смисъл, закъснява, подранява, или си идва точно навреме, просто проблемът е болката и обилното кръвотечение?

# 3
  • В.Търново
  • Мнения: 6 680
Цикъла е нормален,в смисъл идва ми от порядъка между 27 до 29 ден.Болката след второто секцио намаля,за разлика от кървенето,то се увеличи,това е главно проблема.Една година ходих при друг доктор,всеки път й казвах за тези неща и тя абсолютно нищо не предприе.Чудя се да ида ли до частната клиника Авис медика в Плевен.Там по-рано съм посещавала няколко пъти д-р Янкулов,имам добри впечатления от него като лекар.В Търново просто вече няма свестен гинеколог,няма на кого да се доверя като на такъв.

# 4
  • Мнения: 9 077
Знаеш ли, ако наистина имаш възможност да отидеш до Плевен, силно ти препоръчвам да си запазиш час тук: http://www.ivfpleven.com/  Ще ти обърнат полагащото се внимание, имат техника, специалисти (извършват всякакъв вид прегледи, не гледай, че клиниката е инвитро:) )

# 5
  • В.Търново
  • Мнения: 6 680
Реших да пробвам още малко с Оргаметрила след консултация и с личната лекарка и гинеколога,но продължаваше да ми процапва всеки ден.Когато вече реших и отидох при друг гинеколог,който реши да сменим Оргаметрила с противозачатъчни Милегист и сега вече 3-4 ден след спирането на Оргаметрила, и не иска да ми дойде.Съвсем се объркаха нещата.Какво да правя...?Колко дена след спиране на Оргаметрил може да ми дойде.Предния месец още на другия ден ми дойде,сега нищо...

# 6
  • Мнения: 3 269
Реших да пробвам още малко с Оргаметрила след консултация и с личната лекарка и гинеколога,но продължаваше да ми процапва всеки ден.Когато вече реших и отидох при друг гинеколог,който реши да сменим Оргаметрила с противозачатъчни Милегист и сега вече 3-4 ден след спирането на Оргаметрила, и не иска да ми дойде.Съвсем се объркаха нещата.Какво да правя...?Колко дена след спиране на Оргаметрил може да ми дойде.Предния месец още на другия ден ми дойде,сега нищо...
Според мен това зацапване хич не е нормално /и безобидно/Потърси друг лекар.Трябва да се разбере причината за проблема.Успех

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
Дай малко повече информация, кога започна да приемаш контрацептива, защото по принцип трябва да се започне от първия ден на цикъла. Ако не е започнат по този начин, наистина може да се получи объркване. След спиране на Оргаметрила би следвало да започне цикъла до 2-4 дена, най-много до седмица.

И аз мисля, че първо трябва да се изясни какъв е проблема, да ти поставят диагноза и тогава да намерят решение, защото хормоналните препарати не са безобидни и неправилното им прилагане може да доведе до сериозни последствия.

# 8
  • В.Търново
  • Мнения: 6 680
Оргаметрила го започвах от 5 ден на кръвотечението и го пиех 20 дена по 1 таблетка.Сега с новата докторка се разбрахме като спра Оргаметрила и ми дойде да започна първата опаковка противозачатъчни от 1 ден.Но не иска да ми идва пък сега след спирането на Оргаметрила.
mimi0585,след консултация и преглед с друг гинеколог стигнахме до решението да спрем Оргаметрила и да премина на противозачатъчни,но първо трябва да ми дойде,а няма никакви признаци.Гинеколожката като ме преглеждаше и каза,че почти не ми е останала лигавица,заради Оргаметрила и да не очаквам кой знае какъв мензис след спирането на Оргаметрила.Тя каза,че ако до 18 дена не ми дойде да й се обадя.

Последна редакция: пт, 14 дек 2012, 16:32 от rosinauzunova

# 9
  • Мнения: 3 269
А другия лекар какво установи.Каква е причината.Изследвания някакви прави ли.

# 10
  • В.Търново
  • Мнения: 6 680
Само кръвни изследвания.Каза ми,че дозата ми от едно хапче на ден е малка,за това предизвиквало кървене и процапване когато си поиска,но пък съм ги пиела много дни.Тя каза,че мога спокойно да мина на противозачатъчни,за да се овладее обилното кръвотечение,което имам.Защо първия доктор направо не ми изписа противозачатъчни....?!Не знам....?Още не ми е дошло.Във вторник беше последното хапче Оргаметрил.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
До колкото разбирам никой от лекарите, които са те преглеждали не са установили конкретната причина за проблемите ти, но ти изписват хормонални препарати и ако не стане с едни пробват с други, без да се интересуват от последствията.
Предположението за наличие на ендометриоза потвърди ли се или остана неизяснено?
Кръвните изследвания хормонални ли бяха или обикновени за кръвна картина? newsm78

# 12
  • В.Търново
  • Мнения: 6 680
Само кръвна картина.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
Оттова изследване може да се получи информация за общото състояние на организма и за много други неща, но чрез него не може да се прецени от какво е породен твоя проблем. Казаха ли  колко е хемоглобина ти? Цитонамазка правена ли е?

Остава да чакаш и да пробваш с конрацептива и дано се подобрят нещата!

# 14
  • В.Търново
  • Мнения: 6 680
Оттова изследване може да се получи информация за общото състояние на организма и за много други неща, но чрез него не може да се прецени от какво е породен твоя проблем. Казаха ли  колко е хемоглобина ти? Цитонамазка правена ли е?

Остава да чакаш и да пробваш с конрацептива и дано се подобрят нещата!
Хемоглобина беше 132,а цитонамазката преди лечението с Оргаметрил 1 група.

Общи условия

Активация на акаунт