д-р Алън Начев- само Не!!!

  • 48 458
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Здравейте дами,
нека и аз споделя какво изпатих при този " невероятен : лекар. Имах проблеми миналата година и попадам при него чрез моя добра приятелка , която уж е много доволна от него , но той всъщност не и е правил никакви манипулации.
д-р Начев ме изкарва с извънматочна бременност и ме приема в Майчин Дом. За щастие имам допълнително здравно осигуряване и не плащам нищо. трябва да ми се правят изследвания - той ме праща отсреща в лабораторията , тъй като в болницата не били добри. Там обаче заплащам за пакета 150лв. но не всичко не свършва тук- на седващият  ден отново изследвания и този път 100лв.
лекарят иска да ми прави кюртаж , но не обяснява защо. За щастие свекърва ми е лекар в Хасково и се консултира там с АГ. д-р Начев не вижда бременност, изследванията на кръвта показват , че няма бременност , но аз все още съм в клиниката.
след 5 дни и след като не съм позволила да ме стържат ме изписва. На болницата здравният фонд плаща 250лв за престоя , а великият доктор за това , че не е установил какво ми е и не ми е помогнал грам , за единия преглед на магарето ми казва , че дължа 100лв.
Това наистина е страхотен лекар - дано не попадам никога при него отново

# 31
  • Мнения: 353
За съжаление този човек няма грам съвест и има много поддръжници

# 32
# 33
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ти сериозно ли се регистрира и събуди тази древна тема, само за да пуснеш някакъв линк?

# 34
  • Мнения: 190
Здравейте,
Може ли да споделите по-актуално мнение за този доктор?

# 35
  • Мнения: 1
Бях на преглед при него на 19.02.2018. Препоръча ми го приятелка , която се оперира с голяма миоам при него и беше доволна.
Аз имах малко миомно възелче, което откриха април 2017.
Прегледът му е 160 лв. И отделно 20 лв за цитомаска.
Прегледът мина много набързо. Ултразвук и  колпоскопия. Взе материал за цито, много грубо (дране направо) и имах  доста кървене после. Никога не е било така, а всяка година в последните 15 си правя, защото имам раничка и я следя.
Изобщо не ме изслуша какво имам да кажа. Не видя нито миомен възел нито нищо. Каза ми, че съм здрава да съм си живеела живота.
2 седмици по-късно, започнах да имам силни болки ниско долу. По-спешност ходих в Пирогов. Видяха голямо образувание около 6 см към десни яйчник. Отидох да си взема цито маската и понеже споменах на сестрата в кабинета за болките ме пратиха при него в отделението ( отделно и цито маската не беше добра) .
Изчакаш да му свърши операцията. Погледна на бързо снимката от ехографа в Пирогов, каза че сигурно е киста и понеже съм пред цикъл да отида като ми мине да ме види. Не ме прегледа отново. На въпроса ми как е възможно за 2 седмици да се образува киста 6 см , каза, че не е невъзможно. Попитах  лекарства дали трябва да пия. Каза ми да пия едно уиски. Беше 8 март. И той лъхаше на алкохол.
В крайна сметка имам тумор. Тепърва ми предстои са разбера какъв вид. Днес си правих ЯМР.
Няма как това да стане за 2 седмици.
Отделно след прегледа от 160 лв нито снимка от ултразвука ми даде нито някаква анамнеза написа.
Изобщо не знам какъв доктор е. Изпратих му резултатите от туморни маркери, които ми назначиха в Пирогов, за да ги разчете . Изобщо не ги погледна.
Нямам думи просто!
Споделям, а вие си преценете.

# 36
  • Мнения: 5
Здравейте мили Дами,
Днес бях на преглед при д-р Алън Начев в Майчин дом, а ето и накратко защо Никогада не ходите при него. Меко казано съм потресена. Та ето и историята:


Днес се налагаше да отида на преглед при трима специалиста, по три проблема, които ме мъчат от доста време насам. Първият при ендокринолог, а вторият и третият при Мамолог и аг специалист, който се занимава с правене на КОЛПОСКОПИИ. Така, да уточня:

По принцип, тъй като много съм патила от псевдодоктори, та напоследък гледам да ходя винаги при едни от най- добрите специалисти и винаги проверявам при кого отивам. Днес, обаче допуснах непростима грешка, а ето я и нея:

Умишлено съчетах днешния ден да се очертае като ден На ходене при доктори, тъй като имам две деца и рядко някой може да ги гледа...А и всички знаете, че когато човек тръгне по доктори той трябва едва ли не да се превърне в Златната мина, за да може да пръска пари при всяко трепване на миглите си. Аз също знаех, че трябва да имам пари, но тъй като само прегледа при Ендокринолога ми е безплатен, та се оказа, че след прегледа при мамолога, ми останаха 50 лева за колпоскопия. Предварително звънях на д-р Станков от Шейново и той ми каза да си приготвя 60 лева. Е, за съжаление така се оказа, че в мен останаха 55. И пред мен изникна следната дилема- Дали да отида при Станков и да си направя само колпоскопия без цитона маска, а цитона маска да си направя в някой от следващите дни, когато ще имам пари, или пък да се доверя на специалистите от Майчин дом, където по- принцип ми бе препоръчано да отида...Пък и от касата на Майчин дом даже ми казаха, и то лично, а не по телефона, че общо цитоната мазка и колпоскопията ще ми струват 50 лева. Та, след поредица от колебания, аз практично реших, че в Майчин дом ще ми бъде по- изгодно да отида, първо защото ендокринолога ми е там, а за да отида при Станков трябва да заредя и още 10 лева, които нямах. Та, нямах много голям избор и предпочетох да остана в Майчин дом. Била съм пациентка на Майчин дом и очаквах, че ще получа добро обслужване, но явно сбърках. И понеже ей така на доверие отидох пред колпоскопския кабинет и попаднах на Алън Начев. От касата ми казаха, че ще струва 50 лева и не повече, аз изрично там казах, че имам толкова и да ми кажат общата сума. Цитона мазка- 15 лв. и колпоскопия- 35лв. И хайде след доста чакане дойде и моя ред. Там говорих с чакащите пациентки, които се изказаха много добре за него, та викам си:
- Попаднах в добри ръце.

 И отивам вече на магарето, обясних си проблема и че личния АГ ме изпраща, а Начев, моля ви се, даже и не ме доизслуша да му кажа какви са ми проблемите и какви изследвания имам. Това, обаче е нищо. Чакайте да прочетете още- Аз му казах, че искам да ми направи само колпоскопия и цитона мазка и точно право куме в очи:
- Имам 50 лева и желая да не ме преглеждате с ултразвк. А той ми вика:
- Не се притеснявай, ще ти вземем само 50 лева, въпреки, че ултразвук ще ти направя, ма то за моя сметка. И така, човека нещо ме преглежда и въобще не знам дали си е свършил съвестно работата и дали наистина ме е прегледал с колпоскопа. После ме прегледа и с ръце, а след това и ултразвук, който уж трябваше да ми е безплатен бонус. Каза, че всичко е наред, взе ми цитона маска и в Понеделник да си я взема, но след като се облека да мина при сестрата. Отивам при сестрата, която стоеше през цялото време до него и чу нашия разговор за парите, и моля Ви се- тя ми вика- Прегледа ти струва 130 лева, като 50 ще ми дадеш сега, а другите 80 в понеделник като дойдеш за цитоната мазка. Е, добре де хора, вие бихте ли ми казали:
При положение че аз наистина зная, че прегледът е 50 лв., и дори да включим ехографа, който не би следвало да е повече от 40 лв., та най- много 90 лв. да е целия преглед. Къде отидоха другите 40? И въобще защо ми взимат и пари за ултразвук, като аз изрично казах, че не искам и нямам пари за него?
После четох в нета, че това му било обичайна практика на Начев и още хиляди други неща, за които вече съм убедена че е така като прибавим и съмнението, че уж извършва някакви прегледи, а в същност, май само ти взима парите без да те е прегледал пълноценно, ако въобще те е прегледал. Всичко ми заприлича на една ужасна пародия на преглед, или въобще на инсценировка, колкото и смешно да Ви звучи тази дума. Имало даже и жени, които им са правени уж някакви операции, а се оказвало, че те си били просто така отваряни. Хора, чела съм за такива работи, но до днес не вярвах. Та, накратко- някоя сигурно ще каже:
- Така ти се пада като си стисната, и за да спестиш 20 лева, ето ти сега- празна работа.

Момичета, аз не се скъпя, но просто, уверявам Ви, имах само толкова пари и единственото, за което сбърках, е, че не отидох при Станков в Шейново, който съм уверена, е добър специалист и никога няма да направи подобно нещо.

Пиша ви не само, за да споделя с вас, но да ви провокирам да си дадете още мнения за него, като не претендирам, че мненията ви трябва да са само отрицателни.

Но, ако мога да помогна на някоя от Вас, която би се излъгала да отиде при него, то това ми е достатъчното отмъщение към него. Просто, колкото по- малко от Вас ги излъжат, и колкото повече пациентки споделят своите проблеми и взаимоотношения с него, на толкова по- малко хора ще успее да им стори зло въпросния   " СПЕЦИАЛИСТ ". Моля Ви, пишете тук. И споделете...
От мен пари повече няма да видят, аз дадох 50 лв, и нямаше да ме е яд, ако знаех, че наистина Начев съвестно ме е прегледал и въпреки Дрането, поне бих могла да му се доверя. Да, но сега нито съм сигурна как ме е прегледал, нито пък мога да си взема цитоната мазка в понеделник, защото тогава ще гледат да ми измъкнат още 80 лв., които няма да им дам. Вероятно са били напразни и тези 50 лв., тъй като ще се наложи да ходя отново, но този път при Станков. Според Вас, нормално ли е след прегледа да имате кървене? Защото аз имам, а Начев каза, че всичко ми е наред...?
 

В отговор бих казала следното:
Защо отивате на доктор без да имате достатъчно пари в себе си? Сама казахте, че човек тръгне ли по доктори трябва да се превърне в златна мина, още повече, че ако бяхте проучили по-подробно щяхте да знаете, че прегледа при д-р Начев не е 50лв. Аз и всички мои познати никога не сме плащали по-малко от 140лв. Предвид ситуацията в България е ясно, че преглед при специалист няма как да е 15лв. А и е малко глупаво да се щадят пари щом става въпрос за здраве. Аз лично съм много доволна от д-р Начев, защото за разлика от всички сърдити доктори обяснява подробно, мил е, приказлив и наистина си разбира от работата. Не се заяждам просто изказвам мнение. Ако сестрата е чула разговора е ваша грешка, че сте си замълчали. Но е странно като цяло, че са Ви казали 50лв запреглед, защото никога не е било толкова

# 37
  • Мнения: 6 166
Сама казахте, че човек тръгне ли по доктори трябва да се превърне в златна мина, още повече, че ако бяхте проучили по-подробно щяхте да знаете, че прегледа при д-р Начев не е 50лв. Аз и всички мои познати никога не сме плащали по-малко от 140лв. Предвид ситуацията в България е ясно, че преглед при специалист няма как да е 15лв. А и е малко глупаво да се щадят пари щом става въпрос за здраве.

И аз не се заяждам, но това изречение е винаги казвано от лекар, който иска да източи клинична пътека или да вземе едни 140лв за данък "ситуацията в България" от здравно осигурен гражданин в държавна болница.

 Вие да не сте му секретарка?

# 38
  • Мнения: 5
Всъщност-не, не съм му секретарка. Просто се ядосвам някой като прави глупави изказвания без да има основателни причини. Лично аз съм доволна от този доктор, тъй като ми е помогнал много и колкото и пари да съм дала не съжалявам. Затова смятам, че е глупаво жената така явно да му прави черен ПР, само защото не е имала достатъчно пари в себе си

# 39
  • Мнения: 3
Здравейте момичета!
Чета темата за д-р Начев и започвам да се разколебавам за него. Мислех да ходя на преглед, тъй като ми препоръчан от приятелка, но по всяка вероятност ще се откажа. На кратко - аз съм на 38г. почти и от доста време искаме бебе с моя приятел.
Преди повече от 10г. ми правиха операция на спукана киста в Пирогов- спасиха ми живота м/у другото там, колкото и да са комерсиални, смея да твърдя, че са най-добрите. Няколко години след тази операция ми направиха друга - конизацио в клиника Гургулят при д-р Майсторов. Години по-късно, ( 2019г. края) д-р Георгиев от клиника Свети Димитър ми направи разширение на някакъв канал( операция с пълна упойка, която не продължи повече от 15мин.) , тъй като се оказа, че при конизациото каналът ми бил зашит почти изцяло, Та в този ред на мисли вече се питам: Кой е най-добрият специалист, има ли такъв въобще и всички ли вече са се превърнали в меркантилни лекари, които те гледат като 100 лв.  на цяло?
Много ще съм благодарна, ако ми препоръчате настина някой, който все още пази човешкото в себе си и едновременно е добър специалист!
Благодаря ви!

# 40
  • Мнения: 513
Лично аз съм доволна от д-р Начев. Правиха ми отворена операция на киста 10 см април месец. Екип беше с още една лекарка и специализантка. Бързо се възстанових. Ако трябва да бъда честна го видях след това само 1 път, но идваше лекарката, която беше в екипа. Предвид опитите за бебе сега обикалям различни репродуктивни специалисти и гледайки и предходни снимки на кистата, и състоянието на яйчника, всички казват, че за състоянието са ми запазили невероятно много от яйчника и имам операция за образец.

# 41
  • Мнения: 353
Здравейте мили Дами,
Днес бях на преглед при д-р Алън Начев в Майчин дом, а ето и накратко защо Никогада не ходите при него. Меко казано съм потресена. Та ето и историята:


Днес се налагаше да отида на преглед при трима специалиста, по три проблема, които ме мъчат от доста време насам. Първият при ендокринолог, а вторият и третият при Мамолог и аг специалист, който се занимава с правене на КОЛПОСКОПИИ. Така, да уточня:

По принцип, тъй като много съм патила от псевдодоктори, та напоследък гледам да ходя винаги при едни от най- добрите специалисти и винаги проверявам при кого отивам. Днес, обаче допуснах непростима грешка, а ето я и нея:

Умишлено съчетах днешния ден да се очертае като ден На ходене при доктори, тъй като имам две деца и рядко някой може да ги гледа...А и всички знаете, че когато човек тръгне по доктори той трябва едва ли не да се превърне в Златната мина, за да може да пръска пари при всяко трепване на миглите си. Аз също знаех, че трябва да имам пари, но тъй като само прегледа при Ендокринолога ми е безплатен, та се оказа, че след прегледа при мамолога, ми останаха 50 лева за колпоскопия. Предварително звънях на д-р Станков от Шейново и той ми каза да си приготвя 60 лева. Е, за съжаление така се оказа, че в мен останаха 55. И пред мен изникна следната дилема- Дали да отида при Станков и да си направя само колпоскопия без цитона маска, а цитона маска да си направя в някой от следващите дни, когато ще имам пари, или пък да се доверя на специалистите от Майчин дом, където по- принцип ми бе препоръчано да отида...Пък и от касата на Майчин дом даже ми казаха, и то лично, а не по телефона, че общо цитоната мазка и колпоскопията ще ми струват 50 лева. Та, след поредица от колебания, аз практично реших, че в Майчин дом ще ми бъде по- изгодно да отида, първо защото ендокринолога ми е там, а за да отида при Станков трябва да заредя и още 10 лева, които нямах. Та, нямах много голям избор и предпочетох да остана в Майчин дом. Била съм пациентка на Майчин дом и очаквах, че ще получа добро обслужване, но явно сбърках. И понеже ей така на доверие отидох пред колпоскопския кабинет и попаднах на Алън Начев. От касата ми казаха, че ще струва 50 лева и не повече, аз изрично там казах, че имам толкова и да ми кажат общата сума. Цитона мазка- 15 лв. и колпоскопия- 35лв. И хайде след доста чакане дойде и моя ред. Там говорих с чакащите пациентки, които се изказаха много добре за него, та викам си:
- Попаднах в добри ръце.

 И отивам вече на магарето, обясних си проблема и че личния АГ ме изпраща, а Начев, моля ви се, даже и не ме доизслуша да му кажа какви са ми проблемите и какви изследвания имам. Това, обаче е нищо. Чакайте да прочетете още- Аз му казах, че искам да ми направи само колпоскопия и цитона мазка и точно право куме в очи:
- Имам 50 лева и желая да не ме преглеждате с ултразвк. А той ми вика:
- Не се притеснявай, ще ти вземем само 50 лева, въпреки, че ултразвук ще ти направя, ма то за моя сметка. И така, човека нещо ме преглежда и въобще не знам дали си е свършил съвестно работата и дали наистина ме е прегледал с колпоскопа. После ме прегледа и с ръце, а след това и ултразвук, който уж трябваше да ми е безплатен бонус. Каза, че всичко е наред, взе ми цитона маска и в Понеделник да си я взема, но след като се облека да мина при сестрата. Отивам при сестрата, която стоеше през цялото време до него и чу нашия разговор за парите, и моля Ви се- тя ми вика- Прегледа ти струва 130 лева, като 50 ще ми дадеш сега, а другите 80 в понеделник като дойдеш за цитоната мазка. Е, добре де хора, вие бихте ли ми казали:
При положение че аз наистина зная, че прегледът е 50 лв., и дори да включим ехографа, който не би следвало да е повече от 40 лв., та най- много 90 лв. да е целия преглед. Къде отидоха другите 40? И въобще защо ми взимат и пари за ултразвук, като аз изрично казах, че не искам и нямам пари за него?
После четох в нета, че това му било обичайна практика на Начев и още хиляди други неща, за които вече съм убедена че е така като прибавим и съмнението, че уж извършва някакви прегледи, а в същност, май само ти взима парите без да те е прегледал пълноценно, ако въобще те е прегледал. Всичко ми заприлича на една ужасна пародия на преглед, или въобще на инсценировка, колкото и смешно да Ви звучи тази дума. Имало даже и жени, които им са правени уж някакви операции, а се оказвало, че те си били просто така отваряни. Хора, чела съм за такива работи, но до днес не вярвах. Та, накратко- някоя сигурно ще каже:
- Така ти се пада като си стисната, и за да спестиш 20 лева, ето ти сега- празна работа.

Момичета, аз не се скъпя, но просто, уверявам Ви, имах само толкова пари и единственото, за което сбърках, е, че не отидох при Станков в Шейново, който съм уверена, е добър специалист и никога няма да направи подобно нещо.

Пиша ви не само, за да споделя с вас, но да ви провокирам да си дадете още мнения за него, като не претендирам, че мненията ви трябва да са само отрицателни.

Но, ако мога да помогна на някоя от Вас, която би се излъгала да отиде при него, то това ми е достатъчното отмъщение към него. Просто, колкото по- малко от Вас ги излъжат, и колкото повече пациентки споделят своите проблеми и взаимоотношения с него, на толкова по- малко хора ще успее да им стори зло въпросния   " СПЕЦИАЛИСТ ". Моля Ви, пишете тук. И споделете...
От мен пари повече няма да видят, аз дадох 50 лв, и нямаше да ме е яд, ако знаех, че наистина Начев съвестно ме е прегледал и въпреки Дрането, поне бих могла да му се доверя. Да, но сега нито съм сигурна как ме е прегледал, нито пък мога да си взема цитоната мазка в понеделник, защото тогава ще гледат да ми измъкнат още 80 лв., които няма да им дам. Вероятно са били напразни и тези 50 лв., тъй като ще се наложи да ходя отново, но този път при Станков. Според Вас, нормално ли е след прегледа да имате кървене? Защото аз имам, а Начев каза, че всичко ми е наред...?
 

В отговор бих казала следното:
Защо отивате на доктор без да имате достатъчно пари в себе си? Сама казахте, че човек тръгне ли по доктори трябва да се превърне в златна мина, още повече, че ако бяхте проучили по-подробно щяхте да знаете, че прегледа при д-р Начев не е 50лв. Аз и всички мои познати никога не сме плащали по-малко от 140лв. Предвид ситуацията в България е ясно, че преглед при специалист няма как да е 15лв. А и е малко глупаво да се щадят пари щом става въпрос за здраве. Аз лично съм много доволна от д-р Начев, защото за разлика от всички сърдити доктори обяснява подробно, мил е, приказлив и наистина си разбира от работата. Не се заяждам просто изказвам мнение. Ако сестрата е чула разговора е ваша грешка, че сте си замълчали. Но е странно като цяло, че са Ви казали 50лв запреглед, защото никога не е било толкова
Това е абсолютна лъжа на списващата! На този доктор му е практика да прави така с парите. На мен ми се случи същото. А по телефона ми бяха казали други пари. Та, накратко, аз не се върнах да си взима цитоната мазка и от мен пари не взеха!
  Не правете реклама на този човек! Той не е лекар, а бизнесмен и не само, че не преглежда, както трябва, ами може и да усложни нещата по невнимание на някого!
    Ходила съм при него сигурно преди 10 години, но виждам, че и днес си е същия измамник!
   Не му се доверявайте за нищо, камо ли пък  операции...

Общи условия

Активация на акаунт