Кърмене по време на бременност???

  • 5 919
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте мили мами Hug .Имам си една малка принцеса на 8 месеца  baby_neutral и сега разбрах,че пак съм бременна   ura  .Малката вече се храни през деня с всичко,но вечер си иска гърдата,а аз все още имам кърма.Чувала съм от някой,че не било хубаво да се кърми по време на бременност!Ако има някой от вас с две или повече деца,които да са в час,моля нека да пишат.Благдаря Ви!

# 1
  • Мнения: 9 481
Не се безпокой-кърми си бебето Peace
Може в следствие на бремеността да се промени вкуса на кърмата и бебето да откаже (ама рядко съм чела за подобни случаи Wink), но за вреда-няма Peace

# 2
  • Мнения: 433
Кърми си спокойно, не се тревожи. Аз кърмих през цялата си втора бременност, после кърмих още 2 год. в тандем. Не съм имала абсолютно никакви проблеми с бременността, нито бебето, вследствие оттова кърмене. Родих здраво, доносено бебе, което накърмих веднага след раждането. Успех  Hug

# 3
  • Мнения: 17
Аз основно се притеснявам(ако така мога да се изразя)за коластрата.Нали това е най-хранителната храна за бебето?!?Ще я има ли и като продължавам да кърмя до раждането?

# 4
  • Мнения: 433
най-хранителната коластра ще дойде след раждането на бебето, другото дете няма как да я изпие. При мен тази коластра дойде на около 24 часа след раждането и беше много по-различна от млякото, което давах на баткото по време на бременността - вместо бяла, кърмата стана наситено жълта, дори леко оранжева и това продължи докъм 72-ия час след раждането, след което постепенно избледня  Peace
такива впечатления за съжаление нямам от първото раждането, когато още на 24 час се сдобих с рагади и запушени канали  Sad
много сте далече още отколастрата, кърмете се на спокойствие, пази се и всичко ще е наред  Hug
ето и темата за мамите, кърмили в тандем: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=186428.0

# 5
  • София
  • Мнения: 2 082
Може в следствие на бремеността да се промени вкуса на кърмата и бебето да откаже (ама рядко съм чела за подобни случаи Wink)

Аз кърмих големия си син, докато бях бременна с втория. Той сам се отби, като беше на 1,5 г., т.е. когато съм била в 3-4ти месец някъде.

# 6
  • Мнения: 145
Здравейте, не знам дали тук е удачно да питам, ама ще си питам пък. Дъщеричката ми е почти на 9 месеца. Иска ни се да започнем опити за второ дете, като навърши годинка, но ме притеснява рискът от намаляване на кърмата през бременността. Та се чудя има ли начин да увелича производството на кърма, ако това се случи. Ще ми се да си кърмя детето поне до навършване на 2 годинки, но пък възрастта ми ме кара да побързам със следваща бременност и не знам какво да направя.

# 7
  • Мнения: 11 073
Не - кърмата си намалява по хормонални причини най-късно след 3-4-и месец на бремеността (защото бебето в утробата е с приоритет, чисто биологично) и постепенно заприличва на коластра като цвят и съдържание. Много бебета се отказват поради тази причина. Други, за които контактът и сукането са по-важни от количеството прието мляко, продължават... след това с нови сили и ново мляко - след раждането на бебето, има да се чудиш как да отбиеш по-голямото Simple Smile (въпреки че знам за един случай на кърмена през бременността девойка, която след раждането засуква и вика "пфюй! мляко! гадост! - тъй като е свикнала гърдите да не пускат почти нищо..  hahaha)

Кърменето е противопоказано по време на рискови бременности - с кървене или други проблеми, многоплодни (близнаци) и т.н. За нормалните не е проблем.
Въпреки това повечето гинеколози не го толерират, така че помислете как ще им го представите Simple Smile

# 8
  • Мнения: 145
Аз нямам притеснения гинекологът ми как ще реагира, но сериозно се притеснявам да не си отбия детето неволно. Ще го мислим явно още, мерси за отговора.

# 9
  • Мнения: 90
Аз сьм още вьв втория месец и имам чувството, че кьрмата вече ми намаля. От чисто хранителна гледна точка се чудя какво да давам на малката, за да компенсирам намаленото количество. Тя си хапва по малко сирене и кисело мляко всеки ден. Дали да увелича количеството им или да вьведа и прясно мляко като напитка Thinking Вие как процедирахте, когато започна да ви намалява кьрмата?

# 10
  • Мнения: 11 073
На 1 г. и 2 месеца, при здраво дете, спокойно можеш да й даваш всякакви млечни, без да прекаляваш - от основна хранителна група за децата под 1 г. те постепенно се превръщат в допълнение към другите храни. А и все пак приема някаква кърма, макар малко.

# 11
  • Мнения: 8
съгласна съм с Параход, като наистина не трябва да се прекалява с млечните продукти.

# 12
  • Мнения: 90
Благодаря ви Peace Малко се притесних, защото чета за някакви препорьчителни
количества от рода на 350-500 мл на ден прясно мляко, ако не приема кьрма или АМ. Но предполагам щом си хапва по малко от другите млечни всеки ден, би трябвало да е ок. Когато сьвсем ми намалее, може би ще й предлагам чаша мляко всеки ден, макар че изобщо не му е фен.

# 13
  • Мнения: 4 719
И аз отново съм бременна и кърмя макар детето ми да е вече на 1 г. и 2 м.
Майка ми настоява да отбивам, защото старите баби казва ли, че щом жената е бременна, детето трябва да всяка цена да се отбие, защото иначе кърменето можело да увреди нероденото дете. Ако не веднага, то след раждането или на по- късен етап от живота му  ooooh!
По- голям абсурд не бях чувала. Опитах се да ѝ обясня, ама тя каза да не съм вярвала на това, което пише в интернет, и на докторите, които също казват, че ако не чувствам дискомфорт мога да кърмя. Знам само, че кърменето може да предизвика контракции заради дразненето на зърната, че заради хормоните кърменото дете може да се обрине или да повръща.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
И мен ме съветваха да отбия като забременях, но аз си знаех своето и продължавах...
2 месеца преди да се роди малката, баткото се отби, като преди това беше разредил доста - през 3-4 дни се сещаше да си поиска да суче Sunglasses
До последно си мислех, че като се роди малката и я види да суче, ще си потърси и той, но не - "млякото на мама било за бебетата" Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт