За обрива по бузките

  • 23 741
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 370
Такъв тип екзема, изчезна от лицето на сина ми с Елоком. С първото намазване. Една мама от форума ми го препоръча и съм й много благодарна  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 1 110
Да, и за единия ми син препоръчаха Елоком и след 3 намазвания изчезна. Но след 10-тина дни гледам че пак се появи. Не е от студ, защото поне две седмици не съм ги извеждала заради ниските температури.  Cry

# 17
  • Мнения: 218
и на моето човече се появява такова зачервяване на бузките /и там кожата му става много суха,освен зачервена/ от няколко дни-мажа го с крем за студ и вятър на Бюбхен въпреки че тази седмица заради студа не излизаме на вън. Изчезва за известно време и пак се появява и вече съм решила да го водя на лекар, че да видим какво ще ни кажат там ... 

p.s.-като беше маничък миналата зима не сме имали този проблем ...

# 18
  • Мнения: 432
ох и Ники има ,но по челото.Мисля че е от храна,ние сме на смесено.Когато ям мляко му излизат,сега съм го изключила пък да вида дали съм в правилна посока

# 19
  • Мнения: 131
Купи си алое фърст от фирмата "Форевър ливинг продъктс" и пръскай детето. Това е билката алое заедно с много други билки, които са изключчително полезни за обриви, изгаряния, порязвания, болно гърло и хрема. Можеш да си го купиш само чрез дистрибутор на фирмата и едно малко шишенце струва 7,50 лв.

# 20
И ние имахме обриви по бузките.Бяха станали огнено червени, а после грапави.Ходихме на кожен лекар и каза, че не е нещо опасно-детски дерматит.Изписа ни Fucidin H и ни каза да мием личицето само с водичка(да не попада сапун при къпане на лицето).Да мажем също с детското олио.След 2 дни отшумя.Беше се появило после и на челото и слепоочията, но и това мина.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Здравейте на всички!
И двете ми деца го имаха този проблем. При баткото до 5-та му година всяка есен-зима му ставаха такива бузите, дори понякога в края ставаха като "кокоша кожичка" с малки белички пъпчици, но не гнойни. Израсна го. А малката - първата зима, когато се роди и миналата беше постоянно с червени бузи от този проблем (дори на снимките които сме й правили се вижда). Тогава ми казаха, че повечето деца го израстват до втората година, само при някои  (както беше при баткото ни) се влачи до 5-6 годинки. Целта на всички кремчета е да хидратират кожата за да не се получават тези пършички и кожата да е суха.

# 22
  • Мнения: 48
Моята дъщеричка е с много чувствителна кожа и постоянно и излизат пъпчици, особено когато бяхме на вашата възраст. От както се е родила ползвам ADVANTAN - крем и съм страшно доволна. Веднага щом и излезе някое обривче вечерта след баня го намазвам и до сутринта го няма. Ползвам го също и за дупето- много често и излиза червено петно с много пъпчици на едно място. Педиатърката ми каза, че е безвредно и спокойнно мога да го ползвам и за дупето. Пробвай го този крем, надявам се че ще останеш много доволна

# 23
  • Мнения: 3 537
И при нас става така.Мажа го със същия крем Advantan .Маже се 5 дена сутрин и вечер.Доволна съм ,оправят му се бузките,но след време пак излизат такива пъпчици и това е защото пипа навсякъде и после си пипа лицето понеже е с чувствителна кожа. Peace

# 24
  • Мнения: 130
Отървахме се най-после от обривите. Предизвикват се от жегите. Моля мами,ако искате направете като мене- от 10ч. до 17.30ч. не извеждайте децата си- слънцето просто е ужасно... Моята щерка пие капки- фенистил+ мажа я с микстура алба /около 1 лв./ Успехи мами...

# 25
  • Мнения: 145
А при нас обрива се появи няколко дни след като започнах да извеждам бебчо,бузките му станаха грапави и червени, имах чувството че го сърби, защото се усмихваше блажено като му ги галех. Две вечери след къпане му ги мажех с крема за подсичане на Mustela и от тогава насам никакъв проблем, просто кожичката им все още е много нежна и чувствителна.

# 26
  • Мнения: 5 790
Не изчетох всички отговори, но ще споделя при нас какво се оказа - от биберона. Точно такива точици по бузките. Смених биберона с изцяло силиконов - без пластмаса или каучук. После се оказа, че има стафилокок с гъбична инфекция, получени вероятно след обрива. Лекувахме се с Гентамицин.
Най-добре заведи детето на кожен лекар, той да прецени от какво са обривите.

# 27
Недейте мажете децата си с кортекостероидни кремове без консултация с дерматолог.........

# 28
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Сменяте праха за пране и козметиката, спирате да ползвате омекотител /ако сте ползвали/, ограничавате приемането на алергиращи храни, обличайте само памучни дрехи и вие и детето.
Задължително посотете кожен лекар

Общи условия

Активация на акаунт